Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: sobota, 17 listopada 2018 r. Do końca roku szkolnego: 217 dni.

I Turniej Szachowy
w Pukininie

 

Dnia 09.11.2018r. odbył się I Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości w Pukininie, w którym wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą przez 9 rund. Przed rozpoczęciem zawodów zaprezentowany został pokaz „żywych szachów”. W kategorii klas I-III Krzysztof Rzeźnicki zajął I miejsce, natomiast najlepszym zawodnikiem wśród uczniów szkoły w Sadkowicach okazał się Bartłomiej Lewandowski, który w ogólnej klasyfikacji był trzynasty.

Opracował Adam Ziemba

 

Więcej zdjęć z Turnieju na stronie SP w Pukininie oraz Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-11-15 18:45:12

GAZETKA SZKOLNA

 

Zapraszamy do lektury nowego numeru
gazetki SZKOLNE KLIMATY

pliki/Szkolne_Klimaty_nr_28_XI_2018.pdf

 

Wydanie związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-11-15 18:29:49

Wizyta uczniów z Trębaczewa

Dnia 8 listopada, w ramach współpracy między szkołami naszej gminy, odwiedzili nas uczniowie klas V-VIII z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Trębaczewie wraz ze swoimi nauczycielkami: panią Iwoną Wolańską, panią Agnieszką Wołowicz oraz panią Moniką Sęczek.

Nasi uczniowie: Zuzanna Bajerska (kl. VII) oraz Patryk Stańczak (III gim) przygotowani przez nauczyciela historii pana Radosława Kowalczyka zaprezentowali prelekcję na temat „Tradycje obchodów Święta Niepodległości”. Zaproszeni goście mieli również okazję obejrzeć wystawę wypożyczoną z Muzeum Tradycji Niepodległościowych z Łodzi poświęconą 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystawa ukazywała w jaki sposób Polacy obchodzili Święto Niepodległości w minionych latach.

Opracowała Kamila Major


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-11-15 18:19:12

Dla Niepodległej
kl. I-III

W środę, 7 listopada, uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali przegląd wierszy i pieśni patriotycznych. Poszczególne klasy prezentowały przygotowane przez siebie utwory o tematyce niepodległościowej. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem
"Mazurka Dąbrowskiego".


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-11-15 17:55:59

Wystawa
"Tradycja obchodów Święta Niepodległości"

 

    Dnia 6 listopada br. w Zespole Szkół w Sadkowicach gościł kustosz Muzeum Tradycji Niepodległościowych z Łodzi: Pan Grzegorz Wróbel, który przybył na zaproszenie Pana Radosława Kowalczyka - nauczyciela historii.

Kustosz przeprowadził niecodzienną lekcję dla całej społeczności uczniowskiej, poświęconą 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kustosz nawiązał do wystawy czasowej wypożyczonej z Muzeum Tradycji Niepodległościowych zatytułowanej „Tradycja obchodów Święta Niepodległości”, którą uczniowie, jak również społeczność lokalna mogli obejrzeć w Zespole Szkół w Sadkowicach w dniach od 6 do 11 listopada.  

Jej prezentacja w naszej szkole związana była z przypadającą w bieżącym roku 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Celem wystawy było pokazanie, w jaki sposób Polacy obchodzili Święto Niepodległości w czasach II Rzeczypospolitej oraz jak kultywowali tę tradycję w latach okupacji hitlerowskiej 1939 – 1945, a także w okresie od lipca 1945 r. do lat osiemdziesiątych XX w.

Opracował Radosław Kowalczyk
 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-11-15 17:37:34
Strona 1 | 2 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.