Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: sobota, 19 stycznia 2019 r. Do końca roku szkolnego: 154 dni.

Konkurs o Józefie Piłsudskim

Dnia 10 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim dla klas II-III. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat Marszałka, przez co siedmioro z nich uzyskało maksymalną ilość punktów i konieczna była dogrywka, by wyłonić najlepszą trójkę. Dogrywka również nie przyniosła decydujących rozstrzygnięć, ponieważ na 3. miejscu było troje uczniów. O najniższy stopień podium uczniowie zmierzyli się kolejnego dnia. Pierwsze miejsce oraz złoty medal zdobyła Julia Pruszczyk, drugie miejsce i srebrny medal zdobył Piotr Pajda, trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła Oliwia Wysocka - wszyscy uczniowie na podium uczęszczają do klasy IIa.

Opracował Adam Ziemba

Konkurs przygotowali nauczyciele Adam Ziemba oraz Wiesława Przybyłkiewicz.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-12-17 22:17:32

Polacy na emigracji

Jednym z punktów obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole było zaprezentowanie podczas zajęć lekcyjnych 11 XII 2018 r. prezentacji multimedialnej pt: „Polacy na emigracji, odzyskanie niepodległości przez Polskę w oczach innych państw”.

Autorami powyższego projektu byli:

 -  Kamil Koza kl.VII

 - Michał Ozimkowski kl.VII

 - Paulina Czerwińska kl. VIIIb

 - Wiktoria Milczarek kl. VIIIb

- Oktawia Więcek kl.VIIIb

Opracowała Małgorzata Szczuka - Misztal


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-12-17 15:18:52

LISTOPADOWA NOC FILMOWA

 

Jednym z projektów na uczczenie 100-lecia odzyskanie przez Polskę niepodległości było zorganizowanie Listopadowej Nocy Filmowej (30 XI ).

W seansie filmowym, podczas którego prezentowane były filmy opowiadające losy młodzieży walczącej w powstaniu warszawskim w 1944 roku, wzięli udział chętni uczniowie z klas VII-VIII i III gimnazjum. Uczniowie wraz z prowadzącymi noc filmową opiekunkami zadbali o poczęstunek. Podsumowaniem spędzonego czasu był test sprawdzający znajomości obejrzanych pozycji. Na początku grudnia odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród osobom, które zdobyły najwięcej punktów.

Za przygotowanie Listopadowej Nocy Filmowej odpowiadały panie: Magdalena Pajda, Kamila Major i Milena Kramarz.

Opracowała Kamila Major

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-12-17 15:06:34

Biało-czerwona pocztówka

W ten przedświąteczny czas wielkich przygotowań przedszkolaki z grupy B wraz z wychowawczynią postanowili zrobić karty świąteczne na konkurs plastyczny pt: "Karta bożonarodzeniowa w barwach narodowych", ogłoszony przez Publiczne Przedszkole nr.1 im. Kubusia Puchatka w Świdwinie. Wspólna praca i zabawa dostarczyła nam wiele radości i satysfakcji, co można sprawdzić w galerii zdjęć. Dzieci również wzięły udział w konkursie plastycznym "Baśnie i legendy polskie", ogłoszone przez Przedszkole Sióstr Urszulanek w Lublinie.

 

Dzieciom dziękuję za zaangażowanie i wspaniałą zabawę. Rodzicom dziękuję za wsparcie i przygotowanie materiału do prac.

 Opracowała Beata Rogala


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-12-03 12:27:27

Zajęcia otwarte w grupie D

 

Tegoroczna 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się wyjątkową okazją do świętowania.

W naszej szkole podjęto wiele inicjatyw dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w akademii zorganizowanej 9 listopada dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości. Dzieci w strojach galowych z pięknymi biało - czerwonymi kotylionami odśpiewały o godzinie 11.11 wraz ze szkolną bracią hymn państwowy.

Wspólne dekorowanie sal przedszkolnych, nauka hymnu narodowego, poznanie wyglądu flagi i godła Polski – to kolejne elementy obchodów tej szczególnej rocznicy. Ponadto w grupie D dnia 21 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, które zorganizowały wychowawczyni pani Karolina Jaźwiec - Królak wraz z panią Martyną Wieteska. Celem spotkania było budzenie szacunku i przywiązania do symboli narodowych; zapoznanie z barwami flagi narodowej oraz wzbogacanie słownika dzieci o nowe pojęcia. Podczas zajęć rodzice wspólnie z dziećmi wykonali piękne flagi Polski, które następnie udekorowały salę grupy D.

 Opracowała Karolina Jaźwiec - Królak


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-11-23 18:10:55
Strona 1 | 2 | 3 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.