Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: sobota, 25 maja 2019 r. Do końca roku szkolnego: 28 dni.
W związku z pismem MEN z dnia 11 maja 2019 r. oraz na podstawie art.68 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 i w związku z art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U.z 2018 r. poz. 996), by wzmocnić współpracę między szkołą a rodzicami, utworzyliśmy "anonimową skrzynkę na sygnały".

Wycieczka do Warszawy dla uczniów szkół podstawowych

21 maja 2011r w ramach projektu „WIEDZA – SZANSĄ NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ” 40 uczniów szkół podstawowych - 30 ze Szkoły Podstawowej w Sadkowicach i 10 ze Szkoły Podstawowej w Trębaczewie brało udział w wycieczce edukacyjno krajoznawczej na trasie Sadkowice – Trębaczew – Warszawa – Sadkowice.

Pierwszym etapem zwiedzania był Ogród Botaniczny w Powsinie. Na początku uczniowie przenieśli się w tropiki. W gorącym i wilgotnym klimacie w tamtejszych szklarniach podziwiano roślinność z różnych regionów świata. Piękne okazy cytrusów, kawy, palm, hibiskusa, kaktusów, paproci i innych roślin zachwycały swoją urodą. Potem uczniowie byli w arboretum, by przyjrzeć się zgromadzonej tam roślinności iglastej. Przewędrowali również szlak tatrzański i pieniński z charakterystyczną roślinnością tych ekosystemów. Największą urodę zaprezentowały kwitnące w różnych barwach różaneczniki i azalie.

Nie mniej ciekawy okazał się pobyt w Łazienkach Królewskich. Uczniowie spacerowali alejkami parku, którymi kiedyś przechadzał się ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski, zwiedzili również komnaty letniej rezydencji tego króla, czyli Pałac na Wodzie. W drodze do Pałacu Kultury i Nauki przyglądano się współczesnej stolicy, z rosnącym w górę Stadionem Narodowym. Strzałem w dziesiątkę okazały się lekcje muzealne w Muzeum Techniki. Tematy, a więc „Wynalazki” jak i „Komunikacja” bardzo zainteresowały uczniów. Wjazd na taras widokowy PKiN również okazał się interesującym. Szeroka panoramo stolicy oglądana była z ciekawością.

Po smakowitym obiedzie czekał uczniów długi spacer ulicami Starego Miasta. Dużą atrakcją okazała się zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Uczniowie poznali historię tego grobu i placu. Potem spacer Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy, gdzie wspaniale prezentował się Zamek Królewski I kolumna króla Zygmunta III Wazy. Na Rynku Starego Miasta zwiedzających przywitała warszawska Syrenka i tłumy spacerowiczów. Uczniowie poznali wiele faktów z historii Warszawy, zobaczyli jej nowoczesne oblicze.

 

autor informacji: Teresa Wielgus
data publikacji: 2011-05-23 15:34:05

Malbork – Gdańsk - Gdynia – Sopot - Słowiński Park Narodowy


 

W dniach 30.04-03.05.2011roku - 40 osobowa grupa uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sadkowicach w ramach Projektu „DUŻO WIEM – WIĘCEJ MOGĘ – ŚWIADOMY WYBÓR DROGI EDUKACYJNO - ZAWODOWEJ” uczestniczyła w wycieczce na trasie Sadkowice – Malbork – Gdańsk - Gdynia – Sopot - Słowiński PN – Sadkowice.

Pierwszym etapem zwiedzania była obronna twierdza gotycka w Malborku. Już z daleka zwracała uwagę swoją wielkością i charakterystyczną architekturą. Zwiedzając kolejne części zamku - podzamcze, zamek niski, średni i wysoki - uczniowie zwracali uwagę na zabezpieczenia (fosy, bramy obronne) i dobrze organizację życia ułatwiającą funkcjonowanie kolejnych mieszkańców.

Bazą noclegowa był ośrodek kolonijny w pięknie położonym Władysławowie.

Już po przyjeździe podziwiano z jednej strony Zatokę Pucką z widocznym Półwyspem Helskim, z drugiej rozległe wody Bałtyku.

Drugi dzień pełen był niezwykłych widoków w Trójmieście, jego charakterystyczna zabudową i komunikacją. Podziwianie rozpoczęło się od portu w Gdyni tj. zwiedzanie Oceanarium, cumujących żaglowców i okrętu wojennego „Błyskawica”.

Następny etap to Westerplatte – historia bitwy i pomnik ku czci poległym. Dalej zwiedzano piękną i bogatą starówkę w Gdańsku ( Kościół Mariacki, Długi Targ, Żuraw Portowy, nadbrzeże). Przewodnik zwrócił też uwagę uczniom na współczesny rozwój miasta jako ośrodka handlu i nauki. Wielkie wrażenie zrobił na wszystkich koncert organowy w Katedrze Oliwskiej.

Z Gdańska uczestnicy wycieczki przejechali do Sopotu, gdzie spacerowali główną ulicą miasta i oglądali charakterystyczne budowle ośrodka wypoczynkowego. Choć wiatrem i morskimi bałwanami przywitał nas Bałtyk na sopockim molo, trudno było się z nim rozstać.

Następny dzień to wizyta w Słowińskim Parku Narodowym. Widziane na żywo ruchome wydmy przedstawiały się zupełnie inaczej niż na fotografiach czy zdjęciach. Szumiące morze, surowy obraz wydm z wydmuchrzycami i uschniętymi kikutami drzew zmienił obraz tego obszaru wśród zwiedzających. Spacer po parku i plaży sprawił, że uczniowie poszerzyli wiedzę na temat Słowińskiego PN i jego atrakcji. Zwiedzających zachwyciła także urokliwa Łeba i klifowe wybrzeże w Jastrzębiej Górze. Zbliżający się wieczór zmusił wycieczkowiczów do powrotu na nocleg. Jednak po kolacji grupa uczniów z opiekunami wybrała się na wieczorny spacer po plaży i porcie we Władysławowie.

Wracając czwartego dnia do domu uczniowie zauważyli jak krajobrazy nadmorskie zmieniały się w pojezierne szczególnie na Kaszubach jadąc do Szymbarku-ostatniego punktu zwiedzania na tej wycieczce. W tamtejszym Centrum Edukacji i Promocji Regionu można było obejrzeć najdłuższą deskę, Dom Sybiraka, bunkier Gryfa Pomorskiego. Największe jednak wrażenie odczuli uczniowie w Domu do góry nogami.

Podczas całej wycieczki dopisała również pogoda, dobre wyżywienie, organizacja i humory. Mimo wietrznej pogody wycieczka była bardzo udana, uczniowie zobaczyli miejsca, które do tej pory znali tylko z filmów lub podręczników i postanowili że będą tu wracać.

Takim samym szlakiem na tegoroczna majówkę wybrali się również uczniowie z gimnazjum w Lubanii.


 


Więcej zdjęć w galerii.

 

autor informacji: Ilona Mleczarek
data publikacji: 2011-05-12 07:46:19

XIV ŁÓDZKIE TARGI EDUKACYJNE

 


 W dniu 10 marca 2011 rokuczniowie klas III Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczestniczyli w XIV Łódzkich Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Międzynarodowe Targi Łódzkie i Wydział Edukacji UMŁ. Wyjazdy zrealizowano zgodnie z projektem „Dużo wiem –więcej mogę – świadomy wybór drogi edukacyjno – zawodowej” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 9.1.2, w ramach Szkolnych Ośrodków Kariery działających przy gimnazjach w Lubani i Sadkowicach. Głównym celem uczestnictwa w targach było zapoznanie uczniów ze zróżnicowaną ofertą szkół umożliwiającą dokonanie trafnego, przemyślanego wyboru dalszej drogi edukacyjno - zawodowej naszej młodzieży. Na targach swoją ofertę zaprezentowało 186 wystawców: szkoły różnych typów i szczebli – gimnazja, licea, szkoły zawodowe, wyższe uczelnie z całego kraju, ośrodki kształcenia pozaszkolnego, szkoły tańca, biura podróży oraz producenci i dystrybutorzy środków dydaktycznych. W wydzielonej strefie Salonu Szkolnictwa Zawodowego młodzież zapoznała się z ofertą wszystkich publicznych łódzkich szkół zawodowych. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży cieszyły się łódzkie licea. Nowością tegorocznej edycji było zorganizowanie przestrzeni z punktami konsultacyjnymi doradztwa zawodowego, gdzie młodzież mogła korzystać z profesjonalnych, bezpłatnych konsultacji.

 

                            

 

autor informacji: Ilona Mleczarek
data publikacji: 2011-03-24 17:31:20

WYCIECZKA DO ŻELAZOWEJ WOLI, NIEPOKALANOWA I PUSZCZY KAMPINOSKIEJ

12 września 2010 r. 31 uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach w ramach Projektu „WIEDZA – SZANSĄ NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ” brało udział w wycieczce turystyczno – krajoznawczej na trasie Sadkowice – Żelazowa Wola – Niepokalanów – Puszcza Kampinoska – Sadkowice.

         Pierwszym etapem zwiedzania była  Żelazowa Wola. W tutejszym dworku 22 lutego 1810 roku przyszedł na świat przyszły kompozytor i pianista Fryderyk Szopen. Spacerując alejkami pięknego parku (otwartego po renowacji 9 maja tego roku) uczniowie nie tylko podziwiali urodę przyrody, ale poznawali historię życia genialnego twórcy. Rośnie tu jeszcze stara wierzba pod którą przy szumie Utraty usypiał mały Frycek. O kompozytorze przypominaj trzy pomniki znajdujące się na terenie parku. Wszędzie rozbrzmiewała muzyka tego wielkiego Polaka. Uczniowie obejrzeli również projekcję filmową „Śladami wędrówek Fryderyka Szopena”.

       Następne miejsce pobytu to Puszcza Kampinoska. Uczniowie przybyli do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego im. J. i R. Kobendzów w Granicy. Tu dowiedzieli się o historii tego miejsca, walorach przyrodniczych, krajobrazie,  szacie roślinnej i zwierzętach, a także miejscach pamięci narodowej. Obejrzeli również eksponaty znajdujące się w muzeum. Zwrócili uwagę na wielkość łosia, którego park jest ostoją. Spacerując po lesie uczniowie dotarli do miejsca pamięci narodowej w Granicy – cmentarz żołnierzy w kształcie orła i pomnik „W hołdzie poległym w obronie Ojczyzny 1939 – 1945”.

      Dalsze miejsce wycieczki to  Niepokalanów. Tu uczestnicy zwiedzali Muzeum św. Maksymiliana Kolbego. Zgromadzone eksponaty i zdjęcia pozwoliły poznać historię Niepokalanowa i działalność założyciela w Polsce i na świecie. Obejrzeli drewnianą kaplicę, obecnie sanktuarium św. Maksymiliana. Zwrócili uwagę na wielkość i powagę Bazyliki. Z zaciekawieniem obejrzeli ruchomą szopkę, Panoramę Tysiąclecia przedstawiająca historię Kościoła w Polsce.

        Uczestnicy wyjazdu zgodnie uznali, że wycieczka była udana. Mogli odpocząć wśród zielenie, wiele się dowiedzieć i spędzić atrakcyjnie czas wolny.

 

Więcej zdjęć w Galerii.   

 

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2010-09-15 19:49:19

Wycieczka gimnazjalistów 4-5.09.2010 r.

 

W dniach 4-5 września 2010r. 40 uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w ramach projektu Dużo wiem- więcej mogę-świadomy wybór drogi edukacyjno-zawodowej” uczestniczyło w wycieczce turystyczno-edukacyjnej na trasie Sadkowice – Ogrodzieniec – Ojców –Wadowice – Oświęcim - Sadkowice.

 

W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili ruiny zamku w Ogrodzieńcu, poznali jego historię oraz znaczenie tego typu budowli w przeszłości. Z Ogrodzieńca udali się na teren Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie podziwiali formy krasowe m.in. Maczugę Herkulesa, Igłę Deotymy, Bramę Krakowską. W czasie wędrówki do Groty Łokietka przewodnik przekazał bardzo wiele informacji o formowaniu się tego terenu. Duże wrażenie na uczniach zrobiła sama Grota. Przepiękne formy naciekowe oraz wielkość tego obiektu były dla wielu uczniów zaskoczeniem. Noc młodzież spędziła w Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej. W związku z tym chętni uczniowie mieli możliwość zwiedzenia dodatkowo klasztoru oo.Bernardynów (jest to światowe Dziedzictwo kultury UNESCO). Drugi dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli w Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała eksponaty, które były związane z życiem osobistym i pracą Ojca Świętego. Następnym punktem programu było zwiedzanie Miejsca Pamięci i Muzeum w Oświęcimiu. Ogromne wrażenie na uczniach zrobiło to miejsce. Stosy włosów, butów czy ubranka dziecięce przekroczyły ich wyobraźnię. Bardzo ciekawy przekaz przez przewodników historii obozu oraz możliwość zadawania pytań sprawiły, iż uczniowie byli zafascynowani. Na koniec zwiedzania obejrzeli film o wyzwalaniu obozu przez wojska radzieckie. Z rozmów z uczniami można wnioskować, iż wycieczka była bardzo udana, a zwiedzane miejsca zostaną w ich pamięci na bardzo długo.

 

Więcej zdjęć w Galerii.

 

   

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2010-09-13 19:01:48
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.