Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: poniedziałek, 8 czerwca 2026 r. Do końca roku szkolnego: 19 dni.

 Dzień Dziecka 2026

   

   


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2026-06-04 20:47:56

Wycieczka na Pomorze

Uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej  w Zespole Szkół w Sadkowicach wraz z nauczycielami udali się w dniach 20 – 22 maja 2026 r. na Pomorze, by przez trzy dni zwiedzić najciekawsze miejsca.

Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Krzyżacki w Malborku. To wielki obiekt, jeden z najwspanialszych twierdz  średniowiecznej Europy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Podziwialiśmy Zamek Wysoki, Zamek Średni, Pałac Wielkich Mistrzów, by wczuć się w atmosferę  komnat, korytarzy, sal oraz pomieszczeń gospodarczych. Zachwycaliśmy się głębokością fos i rozpiętością grubych murów obronnych.

Następnie udaliśmy się do  Rumii na obiadokolację i nocleg w hotelu Faltom Business.  Po czym całą grupą przeszliśmy miasteczko, by przywitać wieczorem Morze Bałtyckie.

Drugiego dnia po śniadaniu przejechaliśmy do Gdyni, tam zwiedzaliśmy stojący przy nadbrzeżu Dar Pomorza, i odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie prezentujące gatunki zwierząt wodnych z całego świata. Potem udaliśmy się do Gdańska, gdzie spacerowaliśmy ul. Długą oraz Długim Targiem, które tworzą Trakt Królewski i stanowią najbardziej reprezentacyjną ulicę tego historycznego miasta. Spacerowaliśmy, zwiedzając ratusz Główny Miasta, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa oraz kamienice. Po czym z przystani wypłynęliśmy statkiem po rzece Motławie Zatoką Gdańską na Westerplatte– symbol walki o wolność w czasie II wojny światowej, gdzie funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa, której obrona we wrześniu 1939 r. stała się początkiem wojny oraz polskiego oporu przeciw agresji III Rzeszy. Wieczorem wróciliśmy do hotelu i tam po kolacji korzystaliśmy z basenu i siłowni.

Trzeciego dnia udaliśmy się do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po jednym z najpopularniejszych obiektów rekreacyjno – imprezowych, który składa się z 2 części drewnianej i lądowej –  sopockim  MOLO. Podziwialiśmy gmach najsłynniejszego pięciogwiazdkowego GRAND HOTELU. Spacerowaliśmy słynnym Monciakiem – ul. Bohaterów Monte Casino.  Następnie przejechaliśmy do Gdańsk – Oliwa by zwiedzić Archikatedrę Oliwską i Park Oliwski. Zwieńczeniem dnia, była wizyta w Oliva Star-najwyższym budynku w Gdańsku.  Z tarasu widokowego podziwialiśmy spektakularną panoramę całego Trójmiasta.

 Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do autokaru, by udać się w drogę powrotną do domu. Była to pouczająca trzydniowa, wyjazdowa lekcja historii, geografii, biologii,  języka polskiego dla młodego pokolenia!

 

Organizatorem wycieczki była pani Halina Pruszczyk , opiekunowie: Magdalena Żukowska, Zbigniew Gawrzydek

 

Opracowała Halina Pruszczyk

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2026-05-28 09:52:33

Egzamin ósmoklasisty 2026

W dniach 11-13 maja 2026 odbył się ogólnopolski egzamin ósmoklasisty. W tym roku z arkuszami z języka polskiego (w poniedziałek), matematyki (we wtorek) oraz języka obcego nowożytnego (w środę) zmierzyło się w naszej szkole 14 uczniów z klasy 8a i 13 uczniów z klasy 8b. Przystąpienie do egzaminu jest obowiązkowe; nie można go nie zdać, ale osiągnięte wyniki podawane w procentach są przeliczane na punkty i brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. 

Wyniki egzaminu zostaną opublikowane 3 lipca. 

Niezmiennie trzymamy kciuki!

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2026-05-18 12:32:34

 

Święto Konstytucji 3 Maja

 

Dnia 30 kwietnia 2026 r.
uroczystym apelem
uczcziliśmy
235 rocznicę uchwalenia
Konstytucji 3 Maja.

Dumni z bycia Polakami,
dumni z Polski.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2026-05-07 09:42:56

AKCJA ŻONKILE

Uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach wzięli udział a Akcji Żonkile. Akcja upamiętnia 83 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Hasłem akcji jest #Łączy nas pamięć#. Symbolem natomiast jest żółty kwiat, przypinany na znak pamięci o powstańcach. W ramach działań uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na których oglądali filmy edukacyjne i wypełniali karty pracy. W klasach starszych zajęcia przeprowadził pan Radosław Kowalczyk, a w klasach młodszych Renata Ekiel. W efekcie  uczniowie poszerzyli swoja wiedze historyczną i zwrócili uwagę na wartości tj. odwaga, patriotyzm, solidarność, współczucie, tolerancja, szacunek.

Opracowała Renata Ekiel 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2026-04-30 14:35:59
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 |
Copyright © 2009 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.