W dniu 8.12.2022r. klasy IIa i IIb oraz kilkoro uczniów z klasy IIIb wraz ze swoimi nauczycielami wyruszli na Wycieczkę do Łodzi. Korzystali z usług Biura Podróży „Fundatur”. Wycieczkę po części opłacali Rodzice i dodatkowo otrzymaliśmy dofinansowanie od „Sponsora”.
Głównym celem wycieczki była integracja dzieci. Uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności w Nowoczesnej Kręgielni Grakula. W Centrum Nauki i Techniki – Ulica Żywiołów uczniowie mogli poznać i pogłębiać wiedzę z różnych dziedzin nauki i techniki. Ulica Żywiołów porwała chłopców i dziewczynki w wir zabawy, rozpaliła emocje, pokazała jak współpracować w grupie z rówieśnikami i dała radość ze wspólnego odkrywania świata. Centrum Nauki Experymentarium to była nauka bez tajemnic. Wszystkie te miejsca rozwinęły wśród młodzieży radość, cierpliwość i kreatywność oraz wiarę we własne możliwości.
Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili radośni, szczęśliwi i wyrazili chęć do kolejnych wypraw w nieznane…
Opracowała: Beata Korzycka
W dniu 7 grudnia 2022 r. klasy IVa, IVb oraz VII uczestniczyły w wycieczce do Łodzi zorganizowanej z okazji mikołajek.
Po przybyciu na miejsce uczestników wycieczki powitał były kustosz Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi – pan Grzegorz Wróbel. Kustosz w ciekawy sposób przybliżył dzieciom historię Izraela Poznańskiego - łódzkiego przedsiębiorcy pochodzenia żydowskiego, twórcy jednego z największych przedsiębiorstw włókienniczych. Spacerując placem przy Łódzkiej Manufakturze uczestnicy wycieczki mogli usłyszeć wiele ciekawostek związanych z jedną z najbogatszych postaci XIX – wiecznej Łodzi. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić Pałac Izraela Poznańskiego, podziwiając bogactwo i elegancję wnętrz budynku. Dziś w zabytkowych wnętrzach odbywają się koncerty, organizowane są wernisaże, bale i bankiety. W budynku Pałacu znajduje się także Muzeum Historii Miasta Łodzi. Budynek pałacowy sąsiaduje ze zrewitalizowanym kompleksem fabrycznym Poznańskiego, czyli dzisiejszą Manufakturą.
Po tej niezwykłej lekcji historii uczniowie mieli czas na relaks i odpoczynek. Najpierw spędzali wspólnie czas grając w kręgle w kręgielni Gra Kula. Następnie udali się do Cinema City w Manufakturze na seans filmowy oraz na wspólny posiłek do restauracji Mc’Donalds.
Wycieczkę zorganizował Radosław Kowalczyk.
Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali nauczyciele: Jan Szymański, Halina Pruszczyk, Urszula Adamczyk.
Opracował Radosław Kowalczyk
Lekcja muzyki
Temat: Muzyka filmowa
Montażem słowno-muzycznym uczciliśmy w Zespole Szkół w Sadkowicach 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Swoje talenty wokalne zaprezentowały uczennice reprezentujące szkołę w ostatnio przeprowadzonych konkursach pieśni patriotycznych.
28 października drugoklasiści z Zespołu Szkół w Sadkowicach wzięli udział w spotkaniu z BIBLIOdetektywami z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej. W role detektywów wcielili się: dyrektor MBP pan Zbigniew Pacho oraz znane naszym uczniom z poprzednich spotkań BIBLIOciocie: pani Ania Kraćkowska i pani Agata Sadowska.
Zajęcia odbyły się w ramach projektu literacko-plastycznego „Witajcie w naszej bajce!”, a oparte były na lubianej przez dzieci lekturze "Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke. Podczas spotkania rozwiązywane były zagadki literackie, łamigłówki, a dzieli mali detektywi w nagrodę otrzymywali odznaki. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w przebraniu tajniaka.
Spotkanie zostało zorganizowane w współpracy z kierownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkowicach panią Gabrielą Stępniak.
Projekt finansowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej na 2022 rok.
Opracowała Kamila Major
Autor zdjęć: Ania Kraćkowska.
Zdjęcia pochodzą z FB MBP w Rawie Mazowieckiej, oddział dla dzieci