Uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią oraz rodzicami wcześniej poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowały świąteczną dekorację w klasie, udekorowały piękną choinkę. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej w wykonaniu uczniów klasy czwartej.
,, Dziękujemy rodzicom za ich nieocenioną pomoc w przygotowaniu klasowych imprez i składamy serdeczne życzenia świąteczne" -wychowawczyni Halina Pruszczyk z uczniami klasy IV.
Opracowała Halina Pruszczyk
Wigilia klasa VIb
Wigilia klasa Ia
Wigilijne spotkanie
klasa IIIb
Grudzień to czas oczekiwania na Boże Narodzenie i czas wigilijnych spotkań. W klasie IIIb takie spotkanie odbyło się już 10 grudnia. Przygotowania do tej uroczystości zaczęły się dzień wcześniej. W ramach zajęć innowacji pedagogicznej „Wiem, co czytam” uczniowie korzystając z przepisów kulinarnych na babeczki i ciasto upiekli mufinki jabłkowe i bananowe oraz ciasto - „zebrę” ( przy obsłudze urządzeń elektrycznych pomocą służyli obecni rodzice).
Spotkanie wigilijne rozpoczęło się wykonywaniem stroika – choinki według instrukcji z gotowych elementów. Każdemu dziecku pomagała mama. Przy pracy było dużo radości i serdeczności. Wykonane stroiki posłużyły za dekorację klasy.
W następnej kolejności po przygotowaniu wigilijnego stołu dzieci złożyły rodzicom życzenia i zagrały kolędy na dzwonkach. Potem zgodnie z tradycją łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia. Pysznie smakowały postne potrawy i upieczone przez dzieci słodkości. Przybył także miły gość – Mikołaj z upominkami dla dzieci. Dzieci odwdzięczyły mu się śpiewając i grając kolędy. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się wszyscy rodzice, a nad jej przebiegiem czuwała wychowawczyni – Janina Walas.
Opracowała Janina Walas
W pierwszym tygodniu grudnia uczniowie klasy VB i VI A/B wzięli udział w wycieczce mikołajkowej do Łodzi, podczas której opiekę sprawowali p. Radosław Kowalczyk, p. Ewa Kępka, p. Beata Gotner-Jurek oraz p. Agnieszka Tulin. Pierwszą atrakcją wyjazdu była Palmiarnia Łódzka – jedna z najnowocześniejszych w Europie palmiarni i jeden z najciekawszych budynków w Łodzi. Otaczający ją Park Źródliska (wpisany do rejestru zabytków) jest najstarszym parkiem miejskim w Łodzi, powstałym na początku XIX w. z części okolicznych lasów. Udostępniona po raz pierwszy dla zwiedzających w 1956 roku. Spadkobierczyni kolekcji roślin – przede wszystkim palm – z oranżerii fabrykantów i carskich urzędników. Zawiera ok. 4,5 tys. okazów należących do ponad 1100 taksonów (czyli gatunków i odmian) z 65 rodzin, a unikalna kolekcja ogromnych palm ściśle wiąże się z dziejami miasta. Pobyt w Palmiarni dostarczył nam wielu wrażeń , pobudził nasze zainteresowania przyrodą i przybliżył miejsca na świecie, które być może w przyszłości sami zwiedzimy. Po zwiedzeniu Łódzkiej Palmiarni, wszyscy uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Tradycji Niepodległościowych, które przechowuje ponad 45 000 różnego rodzaju eksponatów związanych z dziejami Łodzi, regionu łódzkiego, Polski, z losami obywateli polskich różnych narodowości. Pobyt w muzeum był okazją do zapoznania się z jednym z ciekawszych miejsc, gromadzących pamiątki z czasów świetności Łodzi – miasta włókiennictwa. Zajęcia warsztatowe przeprowadzone przez pracowników muzeum pozwoliły na rozwijanie kreatywności i dostarczyły uczestnikom wiele radości. Po wizycie w Palmiarni i Muzeum, poszliśmy na posiłek do restauracji w Manufakturze, by później udać się na seans w kinie Cinema City. Zadowoleni i pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły nie mogąc doczekać się kolejnego wyjazdu.
Opracował Radosław Kowalczyk