W dniach 3- 5 października klasy III, IV,V wzięły udział w wycieczce szkolnej Kraków – Zakopane - Zator. W środę rano dzieci wyruszyły w długą i niezapomnianą podróż.
Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Krakowa, gdzie wraz z przewodnikiem, udaliśmy się na Zamek Królewski gdzie rezydowali władcy polscy; gotycką Katedrę Zygmuntowską, w podziemiach której znajdują się miejsca spoczynku królów, książąt oraz bohaterów narodowych. Nie zabrakło także wizyty przy Smoczej Jamie - jaskini zamieszkiwanej niegdyś przez groźnego smoka. Tam zrobione zostało jedno z wielu pamiątkowych zdjęć. Długi spacer po Rynku w Krakowie: Sukiennice, Kościół Mariacki, zabytkowe kamienice - te oto atrakcje kończyło wysłuchanie hejnału mariackiego po wysłuchaniu którego udaliśmy się w dalszą podróż.
Kolejny dzień wymagał jeszcze większej aktywności, ponieważ na czwartek zaplanowana została wizyta w Zakopanym. Pieszy spacer Doliną Strążyską do wodospadu Siklawica następnie wjazd kolejką na Gubałówkę i sportowe zejście z niej było bardzo fajnym przeżyciem. Na samym szczycie robienia zdjęć i podziwiania panoramy nie było końca… Krupówki jak zawsze przywitały dzieci straganami, wypełnionymi wyrobami jedynej w swoim rodzaju kultury góralskiej. Tam poczuć można było prawdziwy miejscowy folklor. Ale to nie był koniec atrakcji, następnie udaliśmy się do Termy Bania w Białce Tatrzańskiej gdzie mogliśmy zażyć kąpieli w termalnych basenach.
Mimo, że do tej pory nie miało prawa nikomu się nudzić, ponieważ atrakcji była cała moc i tak wszyscy uczestnicy wycieczki czekali na piątek i wyjazd do Zatoru, gdzie mieści się największy w Polsce Rodzinny Park Rozrywki - Energylandia. W tym miejscu każdy znalazł coś dla siebie - wspólnej zabawie nie było końca. Niestety to co dobre, szybko się kończy i trzeba było się udać
w drogę powrotną - zadowoleni, napełnieni pozytywną energią, z uśmiechem na twarzy wspominając czas wspólnie spędzony.
Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: Beata Gotner-Jurek, Halina Tokarska, Radosław Kowalczyk.
Opracował Radosław Kowalczyk
W środę 3 października 2018 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III gościli w progach Zespołu Szkół w Sadkowicach policjantów z wydziału ds. nieletnich KPP w Rawie Mazowieckiej st. asp. Jacka Sitarka, mł. asp. Marcina Janiszewskiego oraz naszego dzielnicowego mł. asp. Konrada Truszkowskiego z KP w Białej Rawskiej.
Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, bezpiecznych zachowań w szkole, cyberprzemoc oraz bezpieczeństwa w domu i podczas prac polowych. Zaprezentowali również dzieciom wyposażenie policjanta. Najmłodsi oraz pierwszoklasiści otrzymali różnokolorowe odblaski, by mogli być widoczni i bezpieczni podczas jesiennych spacerów.
Opracowała Kamila Major
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018
w tym roku pod hasłem
„AKCJA-SEGREGACJA!
2X WIĘCEJ, 2XCZYŚCIEJ”
Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! Uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” wzięli się do roboty i już kolejny raz usunęli śmieci zalegające w okolicy szkoły.
Takie akcje uświadamiają uczniom, że wyrzucane do przydrożnych rowów czy do lasu śmieci są zagrożeniem dla naszego środowiska.
Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok (np. zbieramy zużyte baterie)
Opracowała Ewa Kępka
Wyjazd z okazji Dnia Chłopca
Dnia 25 września 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Sadkowice z klasy IV a, VI a, VI b, VII, VIII a i VIII b wzięli udział w wycieczce do Łodzi z okazji Dnia Chłopca.
Pierwszym punktem programu była Kręgielnia Grakula na terenie Manufaktury Łódzkiej. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, grali na wyznaczonych torach, na tablicy przy ich imionach pojawiały się punkty. Z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli. Współzawodnictwo na torze okazało się dla nas świetną zabawą.
Po emocjonującej grze w kręgle udaliśmy się wspólnie do restauracji, aby uczcić razem Dzień Chłopca.
Ostatnią atrakcją naszej wycieczki była wizyta w Cinema City Łódź Manufaktura i obejrzenie filmu pt: "Krzysiu, gdzie jesteś?". Reżyserem filmu jest Marc Forster. Film ten łączy technikę animacji trójwymiarowej CGI z grą prawdziwych aktorów. "Krzysiu, gdzie jesteś?" jest mądrym filmem, przypominającym wszystkim dorosłym, że i oni kiedyś byli dziećmi, których nic nie ograniczało, nawet wyobraźnia. Marc Forster stworzył przepiękny obraz, dzięki któremu wszyscy mogą sobie przypomnieć beztroskie lata dzieciństwa.
Po seansie filmowym udaliśmy się w podróż powrotną. Zmęczeni, ale zadowoleni, z masą pozytywnych emocji wróciliśmy do Sadkowic.
Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Beata Gotner - Jurek, Halina Pruszczyk, Renata Ekiel i Małgorzata Szczuka - Misztal.
Opracowała: Małgorzata Szczuka - Misztal
W trzeci czwartek miesiąca września odbyła się jak co roku Promienista Pielgrzymka Szkół do Sanktuarium Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Szczukach. Była ona min. dziękczynieniem Bogu za łaskę odzyskania przez Polskę niepodległości 100 lat temu. W celu podkreślenia tej wyjątkowej rocznicy, uczestnicy pielgrzymki trzymali w dłoniach biało- czerwone flagi.
W tym roku dzień pielgrzymowania przypadł na 20 września.
W pielgrzymce wzięło udział tylko 80 uczniów szkoły podstawowej z klas: IV, V, VI ze względu na nałożenie się terminów szkolnych przedsięwzięć. Otóż uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej i gimnazjum w tym dniu brali udział w projekcji filmu: „Dywizjon 303.Historia prawdziwa”.
Pielgrzymce przewodniczył Ksiądz Proboszcz Maciej Mroczkowski. Pątnicy wyruszyli spod szkoły ok. godz.9.00. W miejscowości Celinów mieli krótką przerwę śniadaniową, po której wzmocnieni wyruszyli by dotrzeć do celu na godzinę 11.00. O tej właśnie godzinie rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, w której udział wzięli pątnicy ze szkół w: Sadkowicach, Lubani, Trębaczewa, Kłopoczyna, Starej Wsi, Chodnowa i po raz pierwszy Gołosz (parafii Mogielnica).
Msza Święta była koncelebrowana przez kapłanów z parafii Lubania: Księdza Proboszcza Jarosława Orlińskiego, oraz Księdza Zdzisława Prusa i miejscowego Proboszcza- Księdza Zdzisława Madzio, który wygłosił homilię nawiązującą do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wplatając w nią życiorysy świętych, dla których sprawy Ojczyzny były priorytetem.
Proboszcz parafii Sadkowice posługiwał pątnikom w konfesjonale, umożliwiając wszystkim pełny udział w Eucharystii.
Po Mszy Świętej miejscowy proboszcz zaprosił młodych pątników i ich opiekunów na obfity, słodki poczęstunek.
Po posiłku zwiedzaliśmy muzeum poświęcone pamięci patrona miejscowej parafii- świętego Maksymiliana Marii Kolbego oraz podjęliśmy trud wejścia na Szczucką Kalwarię.
Uczestnicy pielgrzymki mieli również możliwość zakupu pamiątek w miejscowym sklepiku.
Organizacją pielgrzymki zajęła się p. Maria Wiśniewska.
Opiekę nad uczniami sprawowali również : p. Ewa Kępka, p. Halina Tokarska, p. Krystyna Woźniak, p. Wiesława Przybyłkiewicz, p. Milena Kramarz.
Opracowała Maria Wiśniewska