Jak co roku w naszej szkole organizujemy Europejski Dzień Języków Obcych. W organizację tego dnia angażują się wszyscy uczniowie i wychowawcy. Promujemy w ten sposób znajomość języków obcych. W tym roku szkolnym przebiegał pod hasłem „Tanecznym krokiem przez Europę i Amerykę”.
Uroczystość rozpoczęła się prezentacją multimedialną przygotowaną przez uczniów klasy III gimnazjum: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych” . Uczniowie uwzględnili takie aspekty jak praca, zrozumienie innej kultury, podróże, kontakty z obcokrajowcami, nowoczesność czy gimnastykę umysłu.
Zgodnie z tegorocznym hasłem uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum zaprezentowali układy taneczne do znanych przebojów oraz tańce charakterystyczne dla wybranych krajów. Wśród nich znalazły się m.in.: kankan, twist, rock and roll czy taniec z filmu Grek Zorba.
Występy bardzo podobały się publiczności.
Uroczystość przygotowały panie Anna Szczepańska, Agnieszka Włostowska i Małgorzata Szczuka- Misztal.
Opracowała Anna Szczepańska
Dnia 6 marca 2017 r. "zerówki" oraz klasy I - III ze szkoły podstawowej wzięły udział w przedstawieniu "Eko Zdzisław i jego dobre rady na odpady".
Uczniowie doskonale wiedzieli na czym polega ochrona środowiska, jak segregować odpady, co robić ze zużytymi rzeczami i "śmieciami". Chętnie wspierali aktorów i brali udział w przedstawieniu przyuczając bohaterów programu artystycznego w zachowaniach proekologicznych.
Dnia 2 marca 2017 r. 46 uczniów z klas II i III gimnazjum udało się na wycieczkę do stolicy województwa łódzkiego.
Głównym punktem wycieczki był udział w XX Łódzkich Targach Edukacyjnych. Jubileuszowa edycja imprezy odbyła się pod hasłem: „Łódzkie Targi Edukacyjne kreują przyszłość zawodową młodzieży”. Targi te tradycyjnie organizowane są z myślą o ludziach młodych, którzy stają przed wyborem najlepszej drogi kształcenia. To jedno z największych w Polsce wydarzeń wystawienniczych, prezentujących szeroką oferty szkół publicznych i prywatnych, uczelni wyższych z całego kraju oraz placówek zajęć pozaszkolnych. Targi to również różnorodny i bogaty program wydarzeń towarzyszących. Łódzkie Targi Edukacyjne to przede wszystkim możliwość zapoznania się z wciąż ewoluującą ofertą szkolnictwa. Hala Expo-Łódź, na czas trwania imprezy, zmieniła się w największe centrum informacji edukacyjnej. Swoje usługi i produkty przedstawiło blisko 120 szkół, instytucji i firm. Wystawcy Targów zaprezentowali najlepsze sposoby poszerzania wiedzy, a także pomagali młodzieży w wyborze dalszej ścieżki kariery. Nasi uczniowie mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych, które ich interesują. Nadal niezdecydowani mogli zaczerpnąć wiedzy podczas indywidualnych rozmów z doradcami zawodowymi. Pracę fryzjerów, kosmetyczek, czy masażystów można było „sprawdzić” na swoim ciele. Znacznie poszerzono informacje o interesujących szkołach i zawodach, co będzie przydatne trzecioklasistom już niebawem, kiedy będą decydować, gdzie pójść dalej, jak pokierować swoją kariera zawodową.
Następnym punktem wycieczki był udział w projekcji filmu „Był sobie pies” w Cinema City Manufaktura. Film był nietuzinkową opowieścią o wartości przyjaźni i związku człowieka z najwierniejszym przyjacielem, za jakiego uważa się psa. Jednocześnie niósł przesłanie, aby przeżyć życie najlepiej jak tylko można, mimo przeciwności losu i niepowodzeń. Film można zaliczyć do gatunku kina familijnego, gdyż obok scen komediowych znalazły się takie wyciskające łzy smutku i wzruszenia. Wyjazd do kina był okazją do utrwalenia zachowań zgodnych z normami przyjętymi podczas zachowywania się w miejscach publicznych, uczył obycia, a także uczulał młodych ludzi na legalne korzystanie z dóbr kultury.
Opiekę nad uczniami podczas wycieczki pełnili: Beata Gotner – Jurek, Krystyna Woźniak, Kamila Major i Radosław Kowalczyk.
Opracowała Kamila Major
Żywa lekcja historii:
Jak Sobieski pod Wiedniem wojował
W dniu 24 lutego do naszej szkoły zawitali niecodzienni goście, byli to przedstawiciele Agencji Widowisk Historycznych "Arkona" z Torunia, którzy zabrali nas w podróż w czasie, gdzie męstwo i honor stawiano na pierwszym miejscu. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w „żywej” lekcji historii na temat rycerstwa i historii oręża polskiego. Aktorzy przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia i daty z okresu od II połowy XVI wieku do końca XVII wieku. Odbyła się również prezentacja oręża: pełna zbroja husarska, kolczugi, hełmy, szable, broń palna (repliki).
Uczniowie mogli oglądać i przymierzać elementy uzbrojenia. Wzięli również udział w quizie sprawdzającym zdobyte przez nich wiadomości. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe, bite na miejscu dukaty i tym samym udowodnili, że są świetnymi słuchaczami, a zarazem pasjonatami historii, gdyż doskonale poradzili sobie ze wszystkimi pytaniami. Najwięcej emocji, podczas naszej lekcji dostarczyła ostatnia atrakcja czyli wystrzał z broni czarno prochowej - repliki pistoletu skałkowego z XVII w. Właśnie tym wystrzałem nasi goście nas pożegnali. Lecz z pewnością nie na długo.
Dziękujemy im za moc wrażeń !
Opracował Radosław Kowalczyk
W dniu 17 lutego 2017 roku w klasie IIb odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Jest dzień taki jeden, może dwa dni w roku,
Kiedy wzruszeń wiele – łza się kręci w oku.
To jest Święto Babci, no i Święto Dziadka.
Do naszej klasy przybyli mili goście: Babcie i Dziadkowie. Uczniowie przygotowali ciekawe przedstawienie dla swoich ukochanych Dziadków. Były również piękne upominki – bajeczne kukle i lukrowane ciasteczka – serduszka wykonane przez dzieci pod kierunkiem wychowawczyni. W przygotowaniu uroczystości pomagali jak zawsze Rodzice szykując słodki poczęstunek. Były życzenia i wiele wzruszeń.
Wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom z okazji Ich Święta życzymy:
dużo zdrowia, pogodnych dni, spokojnych nocy i uśmiechu na co dzień.
Opracowała Beata Korzycka