Wycieczka dwudniowa na trasie Tarnowskie Góry- Radzionków- Ogrodzieniec: 27- 28.05. 2015r.
W wycieczce brali udział uczniowie klas IVa, IVb, Va, Vb i VIb. Program wycieczki przedstawiał się następująco:
Pierwszy dzień rozpoczął się zwiedzaniem zabytkowej Kopalni Srebra z podziemnym przepływem łodziami, następnie uczniowie zwiedzili Multimedialne Muzeum Górnictwa oraz Skansen Maszyn Parowych.
Dzień zakończył się zwiedzaniem przepływem łodziami sztolni „Czarnego Pstrąga”
Wieczorem uczniowie uczestniczyli w dyskotece w ośrodku w którym byli zakwaterowani.
Drugi dzień to wizyta w Radzionkowie, gdzie uczniowie realizowali program w Muzeum Chleba i Szkoły. Poznali historię chleba, jego pochodzenie i tradycje z nim związane, proces produkcji chleba, a także uczestniczyli w warsztatach polegających na samodzielnym formowaniu plecionki i degustacji własnych wypieków. Wysłuchali prelekcji o szacunku do chleba. Odbyli lekcję w dawnej klasie szkolnej poznając historię nauczania przed laty w szkołach, dawne książki, materiały piśmiennicze, stroje, naukę pisania rysikiem na tabliczkach kamiennych oraz historię komputerów. Wizyta w Radzionkowie zakończyła się zwiedzaniem Bacówki.
Dalszym etapem wycieczki była wizyta w Chorzowskim Planetarium w którym uczniowie obejrzeli seans „ Podróż Małego Księcia”. Tytułowy bohater opuszcza swoja planetę B- 612 i rozpoczyna międzyplanetarną podróż w poszukiwaniu szczęścia, miłości i sensu życia. Podróż była okazją do poznania niektórych gwiazdozbiorów.
Dzień zakończył się przejazdem do Ogrodzieńca i zwiedzaniem Zamku Ogrodzieniec. Uczniowie poznali historię zamku, zwiedzili jego ruiny oraz muzeum wraz z salą tortur.
Wizyta w Ogrodzieńcu zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
Program wycieczki był okazja nie tylko do wspaniałej zabawy i wypoczynku, ale także dostarczył wiele ciekawych informacji poszerzając wiedzę uczniów.
Organizatorkami i opiekunkami na wycieczce były panie Ewa Kępka, Anna Szczepańska i Urszula Adamczyk.
Opracowała: Anna Szczepańska
Dnia 5 maja 2015 r. obchodziliśmy w Zespole Szkół w Sadkowicach kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poczty sztandarowe szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół w Sadkowicach oraz przygotowane przez uczniów kotyliony podkreśliły charakter i rangę święta.
Za uroczystość odpowiedzialni byli: pan Andrzej Kieszek i pani Beata Korzycka.
Na początku kwietnia sprawdzian mieli uczniowie klasy VI, zaś w dniu 21 IV 2015 r. trzecioklasiści z Gimnazjum im. Jana Pawła II rozpoczęli swoje zmagania egzaminacyjne. Przez najbliższe trzy dni sprawdzili swoją wiedzę z ostatnich trzech lat nauki:
21 IV (wtorek) - egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego,
22 IV (środa) - egzamin z matematyki oraz z przedmiotów przyrodniczych,
23 IV (czwartek) - egzamin z języka obcego.
W tym roku do egzaminu przystąpiło 30 uczniów.
Życzymy, aby wyniki osiągnięte podczas egzaminu pozwoliły dostać się do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych.
Opracowała: Karolina Jaźwiec
Dnia 23 kwietnia o godz. 15.00 w Zespole Szkół w Sadkowicach odbyło się szkolenie na temat: "Jak rzeźbić mózgi cyfrowych tubylców?" Szkolenie prowadziła dr Adrianna Kłoskowska pracująca w centrum szkoleń AZ. Na szkolenie przybyli rodzice uczniów Zespołu Szkół w Sadkowicach oraz nauczyciele z całej Gminy Sadkowice.Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak telewizja, komputery i tablety wpływają na rozwój i psychikę dziecka. Szkolenie zostało sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Organizacją szkolenia zajęła się pani Magdalena Pajda.
Opracowała: Karolina Jaźwiec
Dnia 13 kwiatnia 2015 roku do Zespołu Szkół w Sadkowicach przybył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ordynariusz - Andrzej Franciszek Dziuba, wraz ze swoim sekretarzem ks. dr Andrzejem Sylwanowiczem oraz proboszczem naszej parafii ks. Maciejem Mroczkowskim.
Po uroczystym powitaniu przez dyrektora Zespołu Szkół w Sadkowicach - Marka Lewandowskiego, nasi goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez panią Halinę Tokarską oraz panią Marię Wiśniewską, pt: "Naprawdę umiem żyć- i Ty zaufaj Panu...", którego myślą przewodnią były słowa Pana Jezusa przekazane światu przez św. Faustynę Kowalską- Apostołkę Bożego Miłosierdzia "Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczenia się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Oprzyjcie się na Mnie, wierząc w moją dobroć, a poprzysięgam wam na moją miłość, że kiedy z takim nastawieniem mówicie: "Ty się tym zajmij!"- Ja w pełni to uczynię, pocieszę was, uwolnię poprowadzę."
Po obejrzeniu części artystycznej Ksiądz Biskup podziękował młodym artystom-uczniom klasy II b szkoły podstawowej za ich wspaniały występ, talent artystyczny i włożoną pracę. Słowa podziękowania skierował również do tych, którzy czuwali nad całością występu.
Następnie Ksiądz Biskup odwiedził Przedszkole w Zespole Szkół w Sadkowicach, gdzie został serdecznie powitany przez najmłodszych uczniów społeczności szkolnej. Na pamiątkę tego spotkania przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane róże i serce- symbole miłości i wdzięczności. Spotkanie choć krótkie zapisze się na długo w pamięci dzieci. Ksiądz Biskup - doskonały teolog i pedagog- świetnie nawiązał kontakt z najmłodszymi, a dzieci były zachwycone jego osobowością, ciepłem i ojcowską otwartością na problemy przedszkolaków.
Po spotkaniu z najmłodszymi Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba spotkał się z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły. W czasie rozmowy wyraził swój zachwyt związany z funkcjonowaniem szkoły i zaangażowaniem pracujących w nim osób, ukazał również jak bardzo bliskie są mu problemy polskiej oświaty.
Opracowała: Maria Wiśniewska
Zdjęcia z wizyty Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby w Zespole Szkół w Sadkowicach znajdują się w poniższych galeriach.