Finaliści Wojewódzkiego konkursu ,, Żołnierze wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej"
1. Maja Marciniak
2. Maja Kłos
3. Maciej Pajda
4. Brygida Darnowska
5. Julia Kowalczyk
I MIEJSCE: Damian Milczarek, Adam Staszewski i Sylwia Staszewska (ZS w Sadkowicach)
II MIEJSCE: Mikołaj Wojtczuk, Michał Grzejszczyk (ZS w Sadkowicach)
III MIEJSCE: Hanna Pluta (ZS w Sadkowicach)
WYRÓZNIENIA:
praca: Marta Major i Oliwia Wysocka, Michał Zabrzuch, Fabian Nowicki, ( ZS w Sadkowicach) Martyna Kostrzewa i Pola Kostrzewa, Kasia Owczarek, Michał Pawełek, Mikołaj Włodarczyk, Marcin Kamiński (ZS-P w Trębaczewie)
FILM: (13 prac /16 osób)
I MIEJSCE: Nikola Czerwińska, Natalia Czerwińska, (ZS w Sadkowicach)
II MIEJSCE: Wojciech Wrzosek (ZS-P w Trębaczewie)
WYRÓZNIENIA: Natalia Cichocka (ZS w Sadkowicach)
WKP z fizyki - Elwira Górecka - nauczyciel przygotowujący - Pani Teresa Wielgus
WKP z geografii - Mateusz Żaczkiewicz, Maja Kłos, Elwira Górecka - nauczyciel przygotowujący - Pani Ewa Kępka
WKP z chemii - Maja Kłos - nauczyciel przygotowujący - Pani Magdalena Pajda
WKP z matematyki - Elwira Górecka, Maja Kłos - nauczyciel przygotowujący - Pani Teresa Wielgus
Gratulujemy!
Wychodząc naprzeciw zadaniom MEN, dotyczącym wzmocnienia edukacji ekologicznej w szkołach oraz rozwoju postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”, którego organizatorem i pomysłodawcą był Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.
Celem programu było zachęcenie dzieci do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu. W dobie mediów i Internetu szczególnie ważne jest, aby nauczyć je odrywania wzroku od różnego rodzaju ekranów i życia w zgodzie z naturą. Wychowawcy zgodnie uważają, że edukacja ekologiczna dzieci, życie blisko natury i w zgodzie z nią jest niezwykle ważna, dlatego chętnie wzięli udział w programie.
Koordynatorem działań w naszej placówce i opiekunem od strony organizacyjnej była Pani Martyna Wieteska. Zadbała ona o zarejestrowanie każdej z grup do udziału w konkursie i wypełnianie zadań na kolejnych etapach. Dzięki temu wszyscy czytali, śpiewali, pracowali nad powstaniem makiet poznając jednocześnie zagrożone gatunki zwierząt oraz sposoby ich ochrony zgodne z harmonogramem. Zaangażowani uczniowie starali się obserwować przyrodę na co dzień. Dzięki programowi Szkolne Przygody Gangu Swojaków mali przyrodnicy rozwijali zainteresowania i ze swą działalnością wychodzili na zewnątrz: dzielili się wiedzą i poznawali środowisko lokalne. Zainspirowani lekturą książki „Gang Swojaków” uczniowie wzięli udział w spotkaniu z leśniczym – zorganizowanym przez Panią Martynę Wieteskę we współpracy z wychowawcami. Celem spotkania było poznanie zwierząt chronionych na terenie naszej gminy. Dużo radości sprawiło dzieciom stworzenie z materiałów przyrodniczych, papierniczych i innych elementów dekoracyjnych makiet naszej sadowniczej gminy na terenie której znajduje się Rezerwat Modrzewia Polskiego. Wykonanie tych zadań pod czujnym okiem koordynatora oraz wychowawców umożliwiło pokazanie dzieciom piękna natury, oraz że jej odkrywanie i poznawanie może być niezwykłą zabawą. Dzięki temu programowi działając ekologicznie jesteśmy przekonani, że uda nam się wiele zmienić i ocalić, a w przyszłości żyć w zgodzie z naturą mając możliwość podziwiania wielu gatunków zwierząt i roślin.
Zbiorowe prace konkursowe w formie mapy małej ojczyzny – Gminy Sadkowice, na której zaprezentowano zagrożone i chronione gatunki zwierząt przygotowały:
kl. Ib – wych. Pani Beata Korzycka, kl. IIa – wych. Pani Krystyna Woźniak, kl. IIb – wych. Pani Janina Walas, kl. IIIa – wych. Pani Halina Tokarska, kl. IIIb – wych. Pani Urszula Adamczyk.
Z radością przyjęliśmy informację, iż praca klasy IIIa znalazła się na liście wyróżnionych klas na szczeblu ogólnopolskim. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe w postaci maskotek i dyplomów. Dla wychowawców wszystkich klas przygotowano certyfikaty udziału w konkursie.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!
Opracowała Halina Tokarska
Organizatorzy Konkursu Plastycznego „Laurka dla AK-owca” poinformowali, że do konkursu i oceny zakwalifikowało się w kategorii klas I-III szkół podstawowych 86 prac z 31 placówek, które wykonywało 468 uczestników.
Komisja zakwalifikowała wszystkie wyżej wymienione prace do wielkiej wystawy wirtualnej prezentowanej 10 stycznia 2022 r. w formie pokazu multimedialnego w trakcie koncertu laureatów I Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Nasza radość i duma” z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej.
Komisja nie wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach.
Komisja przyznała 49 wyróżnień za prace nadesłane przez szkoły.
Wszystkie wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na dwóch wystawach:
10 stycznia 2022 r. fragment wystawy w Foyer Teatru Muzycznego w Łodzi Północna 47/51 przed koncertem.
14 lutego 2022 r. w Łódzkim Domu Kultury ul. Gen. Romualda Traugutta 18 – pełna wystawa .
Wyróżnione prace zbiorowe naszych klas:
klasy Ib – p. Wiesława Przybyłkiewicz,
klasy IIa – p. Krystyna Woźniak,
klasy IIb – p. Janina Walas.
Gratulujemy!