Rozstrzygnięcie konkursu „Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego”Jury Konkursu „Żołnierze Wyklęci na ternie województwa łódzkiego” wybrało prace, których opis, narracja lub obraz były nienaganne merytorycznie i zgodne z prawdą historyczną. Szczególnie wyróżnione zostały prace, których autorzy starali się przedstawić historię Żołnierzy Wyklętych lub epizodu z tej historii w sposób nieszablonowy, ciekawy i niepowtarzalny.Komisja postanowiła nagrodzić w KATEGORII I KOMIKS:I nagroda-Milena Popławska, uczennica klasy VIII w Szkole Podstawowej w Jeruzalu; II nagroda -Brygida Darnowska, uczennica klasy VII w Szkole Podstawowej w Sadkowicach; Podsumowanie :Komisja podkreśla znaczne walory historyczne i estetyczne przedstawionych prac. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i powagą w realizacji tematu. Nagrodzone prace wyróżniają się starannością i dbałością o prawdę historyczną oraz merytoryczny przekaz. Wszyscy uczestnicy przybliżyli bohaterów lokalnych, przywracając pamięć o Żołnierzach Wyklętych.
Tekst pochodzi ze strony internetowej WODN w Skierniewicach.
Trzy uczennice naszej szkoły wzięłu udział w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych "Na biało-czerwoną nutę" w Łodzi.
Wszystkie wyjątkowo godnie reprezentowały Szkołę Podstawową w Sadkowicach.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Maria Pluta, uczennica klasy 8b zdobyła I miejsce
Liwia Adamowicz, uczennica klasy 8a zdobyła III miejsce
w kategorii klas VII-VIII.
Zuzanna Kowalczyk z klasy V,
otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.
Jesteśmy dumni z osiągnięć dziewcząt, serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opracowała Beata Pakuła
1. Weronika Kaczuba, klasa 8b
2. Martyna Rzeźnicka, klasa 8b
3. Dominika Idzikowska, klasa 8b
4. Pluta Maria, klasa 8b
5. Maja Marciniak, klasa 7b
6. Kowalczyk Julia, klasa 7b
7. Maja Kłos, klasa 7b
8. Aleksandra Wojtyniak, klasa 7b
W tym roku temat wiodący brzmiał: Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego - w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której żyjesz.
Nasi uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne oraz przedstawili wartościowe prace pisemne.
Głównym organizatorem konkursu była kancelaria Sejmu RP. Natomiast współorganizatorem Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej.
Gratulujemy uczniom oraz kordynatorowi przedsięwzięcia na terenie szkoły Pani Magdalenie Żukowskiej!.
Tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego nadany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty – Waldemara Flajszera otrzymali następujący uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach.
1. Natalia Sobczak – język polski, matematyka
2. Dominika Idzikowska – język polski
3. Maria Pluta – geografia
4. Olaf Pluta – matematyka
5. Mateusz Żaczkiewicz – geografia
Mówi Natalia Sobczak – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego i Matematyki: Język polski był zawsze bliski mojemu sercu. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji udało mi się wraz z moją koleżanką z klasy Dominiką Idzikowską osiągnąć sukces. Niezwykłym wsparciem była dla nas nasza Pani od języka polskiego Beata Pakuła, która poświęciła nam wiele własnego czasu oraz rodzina i przyjaciele.
Mówi Dominika Idzikowska – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego: Godziny spędzone nad książkami zaowocowały wysokimi wynikami. Wierzymy, że tytuł finalisty w konkursach przedmiotowych pozwoli nam dostać się do wymarzonych szkół. To zaszczyt, że mogłyśmy reprezentować naszą wspaniałą szkołę na szczeblu wojewódzkim. Nasz Pan Dyrektor Marek Lewandowski jest z tego bardzo dumny.
Mówi Olaf Pluta - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki: Matematyka jest niezwykłym przedmiotem, który towarzyszy nam od najmłodszych lat oraz przydaje się w życiu codziennym. Do sukcesu doprowadziła mnie oraz moją koleżankę Natalię Sobczak Pani Teresa Wielgus i Pani Halina Pruszczyk. Osiągnęliśmy wiele dzięki wytrwałej i mozolnej pracy oraz wielkiemu wysiłkowi ze strony naszych Pań matematyczek.
Mówi Maria Pluta – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii: Geografia od zawsze była dla mnie punktem moich zainteresowań. Ja i mój kolega Mateusz Żaczkiewicz swój sukces na tym polu zawdzięczamy naszej pani od geografii – Ewie Kępce, która zaraziła nas swoją pasją i nauczyła, jak mamy ją rozwijać. Dzięki ogromnej wiedzy oraz doświadczeniu w przygotowywaniu uczniów do konkursów o tematyce geograficznej i przyrodniczej, Pani Kępka potrafiła wskazać nam właściwą literaturę , a także źródła , które pozwoliły na poszerzanie naszych wiadomości , a także zainteresowań.
Mówi Mateusz Żaczkiewicz – Finalista Wojewódzkiego Konkursu geografii: Geografią interesuję się od wielu lat. Zauważyła to Pani Ewa Kępka i to ona namówiła mnie do udziału w tym konkursie. Jednocześnie zaoferowała pomoc i wspólną pracę w przygotowaniu się do testów. Jestem Jej niezwykle wdzięczny za przekazaną wiedzę oraz za poświęcony swój prywatny czas, ponieważ zakres materiału był tak duży, że nie udałoby się wszystkiego omówić na zajęciach obowiązkowych, tym bardziej, że jestem dopiero w VII klasie.
Co sprawiło Pani i uczniom największe trudności w przygotowaniu do konkursu i w jakiej formie odbywały się zajęcia ?
Mówi Beata Pakuła przygotowująca uczniów do konkursu z języka polskiego:
Oczywiście brak osobistego kontaktu z uczennicami. Pracowałyśmy w większości zdalnie. Przygotowanie do konkursu było doskonałym dodatkowym zajęciem dla mnie i dla moich uczniów. Szczegółowo analizowałyśmy wymagania konkursowe do każdego etapu konkursu. Sporo czasu poświęciłyśmy na rozwiązywanie testów konkursowych z poprzednich lat i z różnych województw. Sama też układam testy. Dziewczynki pisały również wypracowania, które sprawdzałam, a następnie omawiałam z uczennicami. Wiele czasu poświęciłyśmy także lekturom szkolnym, ich analizie i interpretacji.
Mówi Ewa Kępka – przygotowująca uczniów do konkursu z geografii:
Jestem bardzo szczęśliwa, że kolejny raz uczniowie naszej szkoły osiągnęli znaczący wynik w konkursie z geografii. Cieszy mnie, że udało mi się rozbudzić w uczniach szersze zainteresowanie przedmiotem. Ogrom materiału i umiejętności, jakie musieli opanować w tych trudnych warunkach, zaprocentowało uzyskaniem przez uczniów tytułu finalisty.
Mówi Teresa Wielgus - przygotowująca uczniów do konkursu z matematyki:
Samo odkrycie talentu nie gwarantuje sukcesu, uczeń uzdolniony matematycznie jest jak nieoszlifowany diament. Osiągnięcie tak wysokiego tytułu nadanego przez KO wymaga pracy zarówno ze strony ucznia, jak i nauczyciela. Jestem pod wrażeniem chęci i zaangażowania moich podopiecznych w przygotowanie do konkursu.
Mówi dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach – Marek Lewandowski:
Jestem bardzo dumny ze swoich uczniów i nauczycieli. Zatrudniona przeze mnie kadra pedagogiczna to nauczyciele pracujący z pasją, odkrywają nie tylko talenty wśród uczniów, ale również je rozwijają, poświęcając im często swój wolny czas. W ten sposób uczniowie czują się docenieni i dowartościowani, po prostu ważni.
Laureaci otrzymają nagrody pocztą.
Najlepsze prezentacje zostały udostępnione na profilu fb organizatora konkursu.
Grafika pochodzi ze strony przedszkolowo.pl