Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 18 lipca 2024 r. Przerwa wakacyjna.
Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji

Zespół Szkół w Sadkowicach jest jednym z trzech w Gminie Sadkowice. W skład zespołu wchodzą Przedszkole, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka i Gimnazjum im. Jana Pawła II. Od 2 stycznia 2008 roku dyrektorem Zespołu Szkół w Sadkowicach jest mgr Marek Lewandowski, wicedyrektorem mgr Teresa Wielgus.
W szkole działa  Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski. W Szkole Podstawowej i Gimnazjum odbywają się różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne rozwijające talenty (koła zainteresowań) oraz wspomagające uczniów mających trudności w nauce (zajęcia wyrównawcze, zajęcia terapeutyczno – edukacyjne). Działa Szkolne Pogotowie Naukowe w ramach, którego nauczyciele udzielają konsultacji zarówno uczniom zdolnym jak i mającym problemy z nauką. Funkcjonuje Szkolny Wolontariat skupiający uczniów pragnących nieść pomoc kolegom w nauce oraz SKC - Szkolne Koło Caritas.
Szkoła pielęgnuje tradycje, organizuje Uroczystość Wigilijną, Poranek Wielkanocny, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci i Dziadka z udziałem przedstawicieli władz gminy i rodziców oraz inne wewnątrzszkolne uroczystości okolicznościowe jak choćby Święto Wiosny, Święto Pieczonego Ziemniaka i wiele innych.
Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach, zawodach sportowych, szachowych odnosząc w nich sukcesy.
Zespół Szkól w Sadkowicach ciągle się rozwija wykonywane są prace renowacyjne w starym budynku, poszerzamy ofertę edukacyjną dla uczniów, doskonalimy kadrę pedagogiczną, pozyskujemy środki unijne np. nowa pracownia komputerowa na 20 stanowisk, projekt „Moje pierwsze uczniowskie doświadczenia” kierowany do uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. W czerwcu 2019 roku ostatni rocznik uczniów upuścił gimnazjum. Zgodnie z zapisami w Ustawie Prawo Oświatowe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Sadkowicach przestało istnieć, a w sklad Zespołu Szkół w Sadkowicach wchodzą Przedszkole i Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka.

 

autor informacji: Marek Lewandowski
data publikacji: 2009-05-02 18:01:22
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.