Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: niedziela, 16 stycznia 2022 r. Do końca roku szkolnego: 160 dni.
Gabriela Madejska - laureatką konkursu ,,Nasza Radość i Duma". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

NOC BIBLIOTEK 2021

Czytanie wzmacnia pod takim hasłem odbyła się Noc Bibliotek 2021 zorganizowana wspólnie przez bibliotekę szkolną i Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkowicach.

Tradycyjnie odbyła się biesiada czytelnicza, podczas której uczestnicy rozmawiali o książkach i czytaniu. Dzieci przyniosły również swoje ulubione książki, prezentowały je rówieśnikom i czytały wybrane fragmenty.

 Dużo emocji wzbudziła gra Literackie Bingo. Znajdowało się tam 25 pól z różnych działów i gatunków literackich.  Gra polega na zaznaczeniu w grupach kolorowymi karteczkami 5 tytułów książek, które pasują do kategorii na sąsiadujących polach poziomo, pionowo lub po skosie. Za zdobycie Bingo dzieci dostawały drobne nagrody.

Bardzo podobały się zajęcia przeprowadzone przez Pani Urszulę Adamczyk pt. Masza i niedźwiedź, czyli w świecie rosyjskich bajek ludowych:

-Dzieci oglądały dwa filmy i wskazywały różnice

-Wysłuchały fragmentu książki "Masza i niedźwiedź" w jęz. rosyjskim

-Rozwiązywały zadania z treści bajki na platformie Woordwall

Dzieci brały udział także w innych grach i zabawach czytelniczych:

wypełniały karty pracy na podstawie serii książek Biuro detektywistyczne Lassego i Marii, M. Widmarka; grały w grę Jakim bohaterem książki jestem?; grały w gry czytelnicze na platformie Woordwall.

Pani Gabriela Stępniak wręczyła nagrody za udział w konkursie Paszport czytelniczy.

Podczas Nocy dziećmi opiekowały się Renata Ekiel, Gabriela Stępniak, Urszula Adamczyk i Dorota Olborska.

Opracowała Renata Ekiel

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2021-10-28 12:34:48

Dzień Książki

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W Zespole Szkół w Sadkowicach obecne tego dnia były  przedszkolaki.

 Obejrzały nagranie piosenki Pociąg do książki zaśpiewanej i zagranej  przez nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych  nr 4 w Łodzi. Dzieci z Sadkowic, podobnie jak uczniowie z Łodzi, przyłączyły się do tańca z książkami w rytm melodii.

Najwięcej radości sprawiły dzieciom gry czytelnicze udostępnione na tablicy interaktywnej na platformie Wordwall. Gry te przystosowane były do wieku dzieci i dotyczyły książek. Dzieci liczyły książki, dobierały pary, grały w bajkowy pociąg. Poradziły sobie także ze znikającymi kretami.

Najmłodsze dzieci  miały zajęcia z zastosowaniem czytania wrażeniowego. Jest to innowacyjny model czytania. Według autorki innowacji Małgorzaty Swędowskiej czytanie polega na zbudowaniu takiego klimatu literackiego, by słowo drukowane przeplatało się z zabawą i ruchem i niespodziankami poznawczymi.

Uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach obchodzili ten ważny dzień zdalnie. Mogli sobie po zajęciach lub w weekend zagrać w gry czytelnicze odpowiednie dla ich wieku i sprawdzić odpowiedzi.

Interaktywne gry i zabawy czytelnicze oraz zajęcia z czytaniem wrażeniowym przygotowała Renata Ekiel.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2021-05-07 16:43:59

ŚWIĄTECZNE PUDEŁKA

 

Przedszkolaki z Zespołu Szkół w Sadkowicach ze swoją wychowawczynią p. Dorotą Olborską wybrały się do biblioteki szkolnej. Wysłuchały fragmentu książki Zofii Staneckiej pt. Basia i Boże Narodzenie i wykonywały ilustracje do książki. Bardzo im się to podobało, gdyż materiał był raczej niecodzienny i oryginalny. Różne elementy wycinały z kolorowych papierów i przyklejały na tekturowych pudełkach. Przez dwa dni szare pudełka zamieniły się w kolorowe pełne Mikołajów, choinek i bałwanków i domków symbolizujących rodzinę. Spoglądając na te barwne pudełka można domyśleć się też marzeń o prezencie pod choinkę. Na koniec zrobiły sobie z pudełkami zdjęcia, obejrzały książki dla dzieci i dobrych humorach pomaszerowały na obiad. Wystawę świątecznych barwnych pudełek można obejrzeć się w bibliotece szkolnej.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2021-01-22 20:30:52

Dni Pluszowego Misia
w bibliotece szkolnej

W dniach 25-27 listopada w przedszkolaki z Sadkowic obchodziły Dni Pluszowego Misia. Według legendy 25 listopada 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt podczas polowania kazał uwolnić małego niedźwiadka. Ilustrację z tego zdarzenia umieszczono w gazecie, producent zabawek uszył pierwszego pluszowego misia. W 2002 roku w stulecie polowania dzień 25 listopad został ustanowiony jako Światowy Dzień Pluszowego Misia.

   Wszystkie sale przedszkolne i biblioteka szkolna zostały udekorowane. W tym roku, ze względu na pandemię, dzieci nie mogły przynieść swoich ulubionych misiów. Bardzo chętnie więc opowiadały o przywiązaniu do swoich pluszowych przyjaciół. Z tych zwierzeń  wynika, że są one ich nieodłącznymi towarzyszami, powierzają im radości i smutki. Najczęściej także zasypiają w ich towarzystwie.

 

Przedszkolaki obejrzały też prezentacje multimedialne z historią pluszowego misia. Dowiedziały się też skąd pochodzą i co lubią znane misie. Najwięcej radości sprawiły dzieciom misiowe gry multimedialne udostępnione na tablicy interaktywnej. Gry multimedialne zostały wysłane również dzieciom z klasy I-III przez portal Librus.

 Lekcję o pluszowych misiach przeprowadziły praktykantka pani Alina Bińkowska i wychowawczyni grupy 0b pani Dorota Olborska. Dzieci poprzez zabawę uczyły się, rozwiązywały różne zagadki i zadania, śpiewały oraz tańczyły.

27 listopada najmłodsze grupy przedszkolne razem ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę szkolną. Grały tam w dużą grę planszową ,,W misiowej krainie” wykonaną przez ich starszych kolegów. Uczniowie opracowali również pytania i zdania, z którymi musiały zmierzyć się maluchy. Bardzo podobało im się rzucanie dużą kostką i poruszanie się dużymi pionkami. Dzieci układały również z figur geometrycznych misia Kółeczko, Kwadraciaka, Trójkaciaka oraz misia Prostokątniaka. Bardzo przydała się tu umiejętność pracy w grupie. Gry multimedialne i inne materiały udostępniła Biblioteka Pedagogiczna w Rawie Mazowieckiej w ramach współpracy i wspomagania szkół i bibliotek. Przez trzy Dni Pluszowego Misia dzieci wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. Najpiękniej wykonane prace znajdą się na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-12-03 11:11:21

NOC BIBLIOTEK

 

W dn. 10.10.2020 w Zespole Szkół w Sadkowicach odbyła się VI Ogólnopolska Noc Bibliotek. Jest to ogólnopolska wieczorowo-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki. Hasłem  tegorocznej nocy było Klimat na czytanie. Impreza zorganizowana została wspólnie przez bibliotekę szkolną i publiczną.

Dzieci i młodzież brały udział w przygotowanych przez bibliotekarki Renatę Ekiel i Gabrielę Stępniak grach i zabawach czytelniczych. W tym roku były to:

- Baśniowe  zadania

-Literackie bingo

-Krzyżówki, wykreślanki

-Kości opowieści

-Jakim bohaterem jestem?    

 

 Za dobre odpowiedzi i dobrze wykonane zadania uczniowie dostawali długopisy i cukierki. Wszyscy uczestnicy tj. dzieci, nauczyciele i rodzice otrzymali również naklejki z ekslibrisem Nocy Bibliotek, które wraz z plakatami zostały przysłane przez organizatora Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Z powodu pandemii koronawirusa impreza trwała krócej niż zazwyczaj i była ograniczona ilością uczestników.

Dziećmi opiekowali się: Renata Ekiel, Sławomir Ekiel, Kamila Major, Halina Pruszczyk.   

Opracowała Renata Ekiel   


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-10-12 13:36:23
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.