Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: wtorek, 6 grudnia 2022 r. Do końca roku szkolnego: 200 dni.

Dzień Pluszowego Misia

 Dzień Pluszowego Misia młodsze dzieci z Zespołu Szkół w Sadkowicach spędziły na zajęciach  w bibliotece szkolnej. W tym roku malowały misie na dużym pudle tekturowym. Przy okazji dekorowania pudła swobodnie wypowiadały się o tym, co na temat tego święta dowiedziały się w poprzednich latach. Przypomniały historię powstania pluszowego misia.  Bezbłędnie rozpoznawały na ilustracjach znane z książek i filmów misie. Bardzo podobała się im również gra ruchowa z misiami, a także mruczanki z książki „Kubuś Puchatek” czytane metodą wrażeniową. Sprawnie odnajdywały swoje misie w bibliotece. Na koniec dużo radości sprawiło im przebieranie się w kostium pluszowego misia.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-12-05 11:26:39

 

Konkurs WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW powraca

 

 

Biblioteka szkolna po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Głównym celem konkursu jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Konkurs jest organizowany jest na 3 poziomach:

 

  1.klasy I-III

 

  2. klasy IV-VI

 

  3. klasy VII-VII

 

  Uczeń zainteresowany konkursem musi pobrać z biblioteki szkolnej Zgłoszenie Uczestnictwa, a następnie oddać wypełnione i podpisane przez rodzica lub opiekuna. Uczniowie wypożyczają książki z listy konkursowej wraz z testami. Testy rozwiązują w domu ze wsparciem rodziny. Wypełnione arkusze oddają do biblioteki szkolnej., gdzie zostaną ocenione .Zaliczone testy koordynator szkolny wpisuję na platformie Wielkiej Ligi Czytelników.

 

  1.Szkolno-biblioteczny

 

  Termin 3 listopada-22 grudzień 2022

 

  -Uczniowie zdobywają 5 sprawności czytelniczych rozwiązując testy z konkursowej listy lektur

 

-Można uzyskać Dyplom Aktywnego Czytelnika

  2.Test kwalifikacyjny

 

  Termin 02 -10 stycznia 2023  (dokładny dzień ustala koordynator szkolny.)

 

  -Test kwalifikacyjny dotyczy dokładnej znajomości treści wskazanej  książki i odbywa się bez pomocy książek i rodziców

 

  -Maksymalnie trzech najlepszych uczestników z każdej grupy awansuje do powiatu.

 

-Uczestnicy testu kwalifikacyjnego otrzymują tytuł Mistrza Szkoły, I Wicemistrza szkoły i II Wicemistrza szkoły i tytuł Znakomitego Czytelnika

  3.Test powiatowy

 

  Termin -28 lutego 2023 r.

 

  -Szkołę reprezentuje drużyna składająca maksymalnie z 3 uczniów w trzech kategoriach.

 

  -Drużyny piszą test online  z treści wskazanej książki.

 

  -Można uzyskać tytuły Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza powiatu

 

  Za udział: Finalista Ogólnopolskich Mistrzostw powiatowych Wielkiej Ligi Czytelniczej

 

  4. Test wojewódzki

 

  Termin- 28 marca 2023r.

 

  Drużyny piszą test online z treści wskazanej książki

 

  -Można uzyskać tytuły Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza województwa.

 

  5.Test ogólnopolski Mistrzostwa Polski

 

Termin- 11 maja 2023r.

  Drużyny piszą test online z treści wskazanej książki

 

-Można uzyskać tytuły Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza Ogólnopolskiego

Za zdobycie tytułu laureata można otrzymać punkty przy aplikowaniu do szkoły średniej, jest to bowiem konkurs o zasięgu ogólnopolskim i został wpisany na listę Kuratora Oświaty.

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-11-16 12:28:22

PRZERWA NA CZYTANIE

 

 Uczniowie z Zespołu Szkół w Sadkowicach  po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz  kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie czytali swoje ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. Czytano na korytarzach szkolnych, w klasach, w bibliotece i sali gimnastycznej. Wychowawcy przedszkola czytali dzieciom w swoich klasach.

Pierwszakom wręczone zostały Wyprawki czytelnicze przysłane przez Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek.

 

Dzieci z zainteresowaniem oglądały podarowane książki i uważnie słuchały wiersza o książce Ja jestem książka Tadeusza Kubiaka.

Akcja Przerwa na czytanie miała na celu promocję czytelnictwa, zachęcenia sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

 

Opracowała Renata Ekiel

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-10-24 10:46:45

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE !

Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej zachęca do udziału w konkursie plastycznym: pokaż nam swoją ulubioną bajkową postać lub scenkę z ukochanej książki i wygraj nagrodę!

  • Konkurs adresowany jest do przedszkolaków i uczniów klas 0-III szkół podstawowych z terenu całego powiatu rawskiego.

 

  • Technika i format pracy - dowolne. Praca powinna oddać tytuł przewodni projektu "Witajcie w naszej bajce". Im będzie ciekawsza, tym jej autor ma większą szansę na wygraną. Pamiętajcie jednak, że przy ocenie w pierwszej kolejności weźmiemy pod uwagę pomysł, ale i SAMODZIELNOŚĆ wykonania rysunku przez dziecko.

 

  • Jedna osoba może zgłosić tylko jedną pracę. Czekamy na nie do końca października. Gotową pracę możecie dostarczyć do swojej lokalnej biblioteki, bo są one naszymi partnerami w realizacji tego projektu:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

Gminna Biblioteka Publiczna w Regnowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkowicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Cielądzu

Gminna Biblioteka Publiczna w Kurzeszynie

 

Lub bezpośrednio do naszej MBP Rawa Mazowiecka Oddział dla Dzieci.

 Tutaj też zaprosimy Was na finał konkursu. Nagrody otrzymają finaliści wybrani z każdej gminy, a wśród nich dodatkowo przyznamy nagrody główne.

Zachęcamy do wspólnej zabawy! Konkurs jest elementem projektu pod hasłem "Witajcie w naszej bajce", który realizujemy w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Rawskiego 2022.

 

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-10-03 15:29:35

Noc Bibliotek 2022

W dniu 01.10.2022r. w Zespole Szkół w Sadkowicach tradycyjnie jak co roku o tej porze odbyła się ogólnopolska akcja Noc Bibliotek. Jest to wieczorowo- nocna akcja promująca biblioteki i czytelnictwo. Hasło tegorocznej nocy brzmiało To się musi powieść. Impreza zorganizowana została wspólnie przez bibliotekę szkolną i Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkowicach. Uczniowie brali udział w różnych grach i zabawach czytelniczych.

 Bardzo dużo emocji wzbudziła  gra Literackie Koło Fortuny, w której dzieci w grupach wykonywały zadania w różnych kategoriach: Baśniowe zagadki; Książki do wyboru; Cytaty; Skrzynia skarbów; Zadania literackie; Kalambury. Za każdą dobrą odpowiedź dostawały naklejki z logo Nocy Bibliotek.

Dzieci zagrały także w następujące gry i zabawy czytelnicze: Gry multimedialne na platformie Wordwall, gry stolikowe - rozsypanki, puzzle, kolorowanki; gry słowne tj. Jaka to książka, Jakim bohaterem jestem; gry ruchowe z rzucaniem dużą kostką do gry Książka na literę….., Pisarz na literę…..itp.

Dzieci ze starszych klas czytały młodszym baśnie w jęz. angielskim. Te zajęcia poprowadziła p. Urszula Adamczyk. Młodszym dzieciom bardzo się podobały przygody baśniowych bohaterów i słuchały z zainteresowaniem.

Wszyscy uczestnicy nocy: dzieci, nauczyciele i rodzice otrzymywali zakładki  z ekslibrisem Nocy Bibliotek, które wraz z plakatami zostały przesłane przez organizatora akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Imprezę zorganizowały Renata Ekiel, Gabriela Stępniak. Dziećmi opiekowali się i współorganizowały zajęcia Urszula Adamczyk, Sławomir Ekiel, Dorota Olborska, Magdalena Żukowska, Iwona Białek.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-10-03 15:14:20
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.