Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: sobota, 20 kwietnia 2024 r. Do końca roku szkolnego: 63 dni.

Przemysław Jakóbczyk
i Zuza

SPOTKANIE AUTORSKIE

Przed feriami w Zespole Szkół w Sadkowicach odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Jakóbczykiem. Jest on prezesem fundacji Akademii Samodzielności, organizuje zielone szkoły i obozy survivalowe dla młodzieży, a wolnym czasie pisze książki. Pisarz zaprezentował zgromadzonym uczniom i nauczycielom proces powstawania książki od pomysłu, do trafienia książki do rąk czytelnika. Mówił też skąd czerpie pomysły i inspirację. Wyjawił także, że pierwowzorem literackiej postaci jego książek jest jego córka Zuzia. Jak do tej pory napisał 3 książki z serii Księgi Samodzielności czyli Przygody Zuzy na bezludnej wyspie, Zuza w tarapatach oraz Zuza w krainie kangurów.

 Autor zaprezentował też triki survivalowe, opisane w Księdze samodzielności, które można w razie konieczności wykorzystać w niecodziennych warunkach Wszystkim podobał się ogrzewacz do rąk z puszki do napoju i świeczki, a także pułapka na ryby z plastikowej butelki i sznurka.

Po spotkaniu można było nabyć książki autora  i pozyskać jego autograf.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-02-02 18:39:36

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Zespół  Szkół w Sadkowicach w roku szkolnym 2023/2024 realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostały zakupione i wpisane książki, które uwzględniają potrzeby i zainteresowania uczniów w każdej grupie wiekowej.

Lista zakupionych książek:

pliki/LISTA KSIĄŻEK ZAKUPIONYCH RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2023.pdf

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-01-12 12:11:28

Mała książka - Wielki człowiek

W ramach kolejnej ogólnopolskiej kampanii Mała książka – wielki człowiek pierwszoklasiści Zespołu Szkół w Sadkowicach otrzymali wyprawki czytelnicze sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W skład każdej wyprawki wchodzi: książka Justyny Bednarek pt. Wnuczka antykwariusza, broszura Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem - poradnik dla rodziców i opiekunów mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania. Zawiera także zbiór rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów. Wyprawkom towarzyszyły również gry i zabawy z książką. Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-12-08 12:26:12

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia dzieci z młodszych klas spędziły w bibliotece szkolnej.

Skąd się wzięło to sympatyczne święto?  Otóż prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu nie pozwolił zabić małego niedźwiadka. Wydarzenie to rysownik uwiecznił na rysunku i umieścił w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris  Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Polecił swojej żonie uszyć kilka misiów, żeby zobaczyć jak się będą sprzedawały. Sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się więc z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy. Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę „narodzin” pierwszego misia i jest obchodzony 25 listopada. Tę historię prowadzące przypomniały dzieciom, gdy te przyszły do biblioteki szkolnej ze swoimi pluszowymi misiami. Każde dziecko zaprezentowało swojego pluszowego misia. Z wypowiedzi dzieci wynikało, że misie pocieszają, gdy jest im smutno i źle, łagodzą lęk przed samotnością. Dzieci rozpoznawały na ilustracjach najsłynniejsze misie świata i rozwiązywały zagadki. Najwięcej emocji i radości wzbudziło pokonywanie przeszkód oczywiście razem z pluszakami. Na koniec kolorowały duże puzzle przedstawiające misie i je układały.

Zabawy i gry przygotowały i prowadziły Renata Ekiel i Anna Michalak.

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-11-29 11:13:18

P r z e r w a 
na
c z y t a n i e

W dniu 21 października uczniowie z Zespołu Szkół w Sadkowicach  po raz drugi przyłączyli się do Ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie czytali swoje ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. Czytano na korytarzach szkolnych, w klasach i sali gimnastycznej. W bibliotece szkolnej uczniowie czytali w kąciku czytelniczym. Wychowawcy przedszkola czytali dzieciom w swoich klasach.

Akcja Przerwa na czytanie miała na celu promocję czytelnictwa, zachęcenia sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Priorytetem było pobicie zeszłorocznego rekordu akcji, w której wzięło udział 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą.

 

Akcje w Zespole Szkół w Sadkowicach zorganizowały Renata Ekiel i Anna Michalak

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-11-08 14:38:31
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.