Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: niedziela, 16 stycznia 2022 r. Do końca roku szkolnego: 160 dni.
Gabriela Madejska - laureatką konkursu ,,Nasza Radość i Duma". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Gminny konkurs języka rosyjskiego

Już po raz kolejny w szkole w Lubani odbył się Gminny konkurs języka rosyjskiego dla uczniów klas VI. Nadrzędnym celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży językiem rosyjskim oraz integracja szkół na terenie gminy Sadkowice.

Dnia 23 maja 2016 r. 15 uczniów ze szkół w Trębaczewie, Sadkowicach oraz Lubani rozwiązało konkursowy test obejmujący zakres materiału realizowanego w klasach VI. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Olszewska, Patrycja Pietrzak, Patryk Stańczak – klasa VIb oraz Wioletta Darnowska i Milena Kowalczyk – klasa VIa.

W tym roku miejsca na podium zajęli uczniowie z Lubani. Mimo, iż naszym uczniom nie udało się zdobyć zwycięskich miejsc, była to dla nich możliwość weryfikacji własnej wiedzy językowej. Uczniowie mogli sami przekonać się nad czym muszą popracować od przyszłego roku szkolnego, tym razem już w gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy konkursu byli zadowoleni z otrzymanych nagród w postaci słowników polsko – rosyjskich oraz upominków – rosyjskich książek z serii „Masza i Niedźwiedź” i długopisów z matrioszkami. Oprócz tego wszystkim wręczono pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród w konkursie była pani Wójt Gminy Sadkowice oraz Rada Rodziców ZS w Lubani.

 

Opracowała: Urszula Adamczyk

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-05-30 12:20:44

Ogólnopolski Konkurs
na
Prezentację Multimedialną

 

 

Dnia 11 kwietnia 2016 r. w siedzibie Centrum Edukacji Języka Rosyjskiego w  Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną pt.” Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego?”

 

Uczeń naszego gimnazjum Mateusz Biskupiak (kl.III) zajął w tym konkursie III miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne.

Konkurs zorganizowany został przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

Nagrody zwycięzcom wręczała Prezes Stowarzyszenia dr hab. Ludmiła Szypielewicz oraz Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód pan Józef Bryll i Wiceprezes pan Zdzisław Jacaszek, a także Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenie Współpracy Polska – Rosja dr Jerzy Smoliński.

W konkursie brało udział 115 uczniów, którzy przygotowali 79 projektów. W kategorii: szkoły gimnazjalne: 33 projekty i w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne: 46 projektów.

Główną nagrodą dla wszystkich uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsce jest wyjazd na III Międzynarodowy Młodzieżowy Festiwal „Глагол”, który odbędzie się  w Pietrozawodsku w Rosji w dniach: 2 –8 czerwca 2016 roku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży nauki języka rosyjskiego, kształtowanie wyobraźni, umiejętności plastycznych i umiejętności informatycznych uczniów.

Aby wziąć udział w konkursie należało nadesłać prezentację multimedialną wykonaną w języku rosyjskim trwającą nie dłużej niż 3 minuty.

 

Opracowała Urszula Adamczyk


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-04-13 23:49:07

NASI FINALIŚCI!

 

Finalistką

Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki

została

Jolanta Cholewińska

uczennica klasy III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Sadkowicach.

 

Finalistami

Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie

zostali:

Mateusz Biskupiak

Jolanta Cholewińska

Adrian Rojecki

Eryk Skrętowski

Natalia Zdzieszyńska

uczniowie klasy III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Sadkowicach.

Na zdjęciu od lewej strony: Eryk Skrętowski, Mateusz Biskupiak, Jolanta Cholewińska,
Natalia Zdzieszyńska oraz Adrian Rojecki.

 

G R A T U L U J E M Y !

 

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-04-13 09:45:37

GIMNAZJUM

ZAWODY SPORTOWE

L.p.

NAZWA KONKURSU

OSIĄGNIĘCIE

1.        

Mistrzostwa Powiatu w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców dla szkół gimnazjalnych

Dziewczęta - II miejsce

Skład drużyny dziewcząt:

1.       Malinowska Marta – kl. III

2.       Lichańska Sylwia – kl. II

3.       Jasińska Maria – kl. III

4.       Gut Maria – kl. III

5.       Chyła Ewelina – kl. III

6.       Pośniak Anna – kl. II

7.       Pośniak Katarzyna – kl. II

8.       Tokarska Julia – kl. II

9.       Ptaszek Kinga – kl. Ia

10.    Wydra Julia – kl. Ia

11.    Wydra Paulina – kl. Ia

12.    Gwiazdowicz Izabela – kl. Ib

 


 

Chłopcy - II miejsce

Skład drużyny chłopców:

1.       Fiks Adrian – kl. III

2.       Gaca Rafa – kl. II

3.       Sulgostowski Adrian – kl.III

4.       Góralczyk Jakub – kl. III

5.       Popowski Krystian – kl. III

6.       Biskupiak Mateusz – kl. III

7.       Klimaszewski Patryk – kl. III

8.       Bors Mateusz – kl. II

9.       Świąder Jakub – kl. II

10.    Tulin Szymon – kl. II

11.    Czapnik Mateusz – kl. Ib

12.    Chyła Karol – kl. Ib

13.    Kępka Michał – kl. Ib

14.    Kamiński Grzegorz – kl. III

 

2.        

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej wiejskich szkół gimnazjalnych

Drużyna chłopców reprezentująca naszą szkołę zdobyła I miejsce
i awansowała do rozgrywek międzypowiatowych.

3.        

Mistrzostwa Powiatu
w szachach drużynowych


I miejsce

Skład drużyny:

1.       A.Pośniak – kl. II

2.       K.Pośniak – kl. II

3.       P.Ambroziak – kl. II

4.       J.Wydra – kl. Ia

 

 

KONKURSY ARTYSTYCZNE I LITERACKIE

L.p.

NAZWA KONKURSU

OSIĄGNIĘCIE

1.        

Powiatowy Konkurs Recytatorski pt.: „Poezja Walczącej Warszawy” zorganizowany przez Stowarzyszenie Patriotyczna Rawa z myślą
o uczniach szkół gimnazjalnych

I miejsce - Maria Jasińska – kl. III

II miejsce - Kinga Lewandowska – kl. II

 

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE I INTERDYSCYPLINARNE      

L.p.

NAZWA KONKURSU

OSIĄGNIĘCIE

1.

Wojewódzki Tematyczny Konkurs Geograficzno -Turystyczny „Przez lądy,morza i oceany…- kraje skandynawskie
i województwo łódzkie” zorganizowany
przez ŁKO i PODNiDM w Pabianicach

 

Laureatka:

Jolanta Cholewińska – kl. III gimnazjum

  

WYNIKI ELIMINACJI REJONOWYCH
WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

1.       Wojewódzki konkurs przedmiotowy z matematyki:

- Jolanta Cholewińska, uczennica III klasy gimnazjum, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu z wynikiem 85%.

2.       Wojewódzki konkurs przedmiotowy z WOS-u:

- Pięcioro uczniów z klasy III gimnazjum zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu:

·         Jolanta Cholewińska,

·         Eryk Oskar Skrętowski,

·         Mateusz Biskupiak,

·         Natalia Zdzieszyńska,

·         Adrian Rojecki.

 

autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2016-03-17 10:04:52

SZKOŁA PODSTAWOWA

ZAWODY SPORTOWE

L.p.

NAZWA KONKURSU

OSIĄGNIĘCIE

1.        

Mistrzostwa Powiatu w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców dla szkół podstawowych

Dziewczęta - II miejsce

Skład drużyny dziewcząt:

1.       Kopytowska Wiktoria – kl. VIa

2.       Bobrowska Natalia – kl. VIb

3.       Kowalczyk Milena – kl. VIa

4.       Milczarek Wiktoria – kl. Vb

5.       Pietrzak Patrycja – kl. VIb

6.       Sęczek Martyna – kl. Vb

7.       Koper Kalina – kl. VIa

8.       Darnowska Wioletta – kl. VIa

9.       Albrecht Weronika – kl. VIb

10.    Olszewska Patrycja – kl. VIb

11.    Gąska Paulina – kl. VIa

 



Chłopcy - II miejsce

Skład drużyny chłopców:

1.       Popowski Tomasz – kl. VIa

2.       Dudek Jakub – kl. VIb

3.       Pietrzak Michał – kl. VIb

4.       Wysocki Jakub – kl. VIb

5.       Wyleziński Natan – kl. VIb

6.       Chyła Jakub – kl. VIb

7.       Majewski Marcin – kl. VIa

8.       Stańczak Patryk – kl. VIb

9.       Kowalczyk Jakub – kl. VIa

10.    Bednarek Dawid – kl. VIa

11.    Dobrowolski Marcin – kl. Vb

12.    Ejdys Dominik – kl. Vb

13.    Żaczkiewicz Kacper – kl. Va

 

2.        

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej wiejskich szkół podstawowych


Dziewczęta – III miejsce

Skład drużyny dziewcząt:

1. Kopytowska Wiktoria – kl. VIa

2. Bobrowska Natalia – kl. VIb

3. Kowalczyk Milena – kl.VIa

4. Malinowska Jagoda – kl. VIa

5. Koper Kalina – kl. VIa

6. Pietrzak Patrycja – kl. VIb

7. Milczarek Wiktoria – kl. Vb

8. Sęczek Martyna – kl. Vb

 

Chłopcy – III miejsce

Skład drużyny chłopców:

1. Popowski Tomasz – kl. VIa

2. Dudek Jakub – kl. VIb

3. Chyła Jakub – kl. VIb

4. Bednarek Dawid – kl. VIa

5. Stańczak Patryk – kl. VIb

6. Wysocki Jakub – kl. VIb

7. Sawicki Maciej – kl. VIb

8. Pietrzak Michał – kl. VIb

 

3.        

Mistrzostwa Powiatu
w szachach drużynowych

I miejsce

Skład drużyny:

1.       N.Wyleziński – kl.VIb

2.       P.Stańczak –kl. VIb

3.       B.Walczak – kl. IV

4.       M.Kowalczyk – kl. VIa

4.        

Powiatowy konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie

II miejsce zdobyli:

Patryk Miazga – kl.IIa

Elwira Górecka – kl.IIb

 

KONKURSY ARTYSTYCZNE I LITERACKIE

LP.

NAZWA KONKURSU

OSIĄGNIĘCIE

1.        

XII Rawski Festiwal Piosenki Dziecięcej pt. „Wlazł kotek na płotek” – konkurs powiatowy

Nagrodę zdobyła:

Maria Pluta – kl. IIIb

2.        

Powiatowy konkurs plastyczny pt.: „Jak nie zaśmiecać środowiska, czyli jak i gdzie wyrzucać?”

 

I miejsceKatarzyna Kowalska – kl. IIIb

III miejsce – Nikodem Brzozowski – kl. IIb

III miejsceMaria Pluta – kl. IIIb

 

3.        

Powiatowy konkurs plastyczny pt.: „Świąteczne drzewko”

Nagrodę otrzymała:
Patrycja Olszewska – kl. VIa

4.        

Powiatowy konkurs plastyczny pt.: „Bożonarodzeniowa choinka”

Nagroda – Bartosz Rochmiński – kl. IIa

 

5.        

Powiatowy konkurs literacki pt.: ,,List do Świętego Mikołaja’’

Nagrody otrzymali:

Daria Gos – kl. IIa

 

autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2016-03-17 09:30:35
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.