Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: sobota, 23 lutego 2019 r. Do końca roku szkolnego: 119 dni.
Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół w Sadkowicach dziękują rodzicom uczniów za pomoc w organizacji ,,choinki szkolnej".

„Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”

 
Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Odra – Niemen, polegającej na zbiórce żywności długoterminowej dla polskich kombatantów żyjących na Kresach (Ukraina, Białoruś, Litwa).

W piątek 17 grudnia 2018 r. odbyło się szkolne pakowanie paczek. Uczniowie wraz z Wychowawcami przygotowali wcześniej kartki świąteczne z życzeniami i podziękowaniami za wolność dla żołnierzy walczących o Polskę, a których los pozostawił poza granicami naszego kraju. Kartki te i dobre słowo, są bardzo ważnym i wymaganym elementem paczek, gdyż sprawiają wiele radości kombatantom. Myśl, że ktoś o nich pamięta jest bezcenna.

Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania Rodzicom, Uczniom oraz Gronu Pedagogicznemu za pomoc i wsparcie akcji z cyklu Rodacy-Bohaterom.

 

                                                                                                                                                                                                                     Opracowała: Małgorzata Szczuka – Misztal

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-12-17 22:12:35

Puszka dla głodnego brzuszka

 

Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku udało nam się zorganizować wśród szkolnej społeczności charytatywną akcję zbierania karmy suchej i mokrej oraz innych produktów spożywczych, chemii, zabawek, ręczników i kocy dla czworonogów przebywających w schronisku. Akcja została zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy ze Szkolnym Kołem PCK oraz Samorządem Uczniowskim. W zbiórkę zaangażowali się wszyscy uczniowie z oddziałów przedszkolnych, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zebrane produkty zostały przekazane schronisku zwierząt w Boguszycach Małych k. Rawy Mazowieckiej. Nad akcją czuwały: Pani Karolina Jaźwiec-Królak i Pani Milena Kramarz.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-12-04 14:53:51

Andrzejki 2018

 

Andrzejki 2018 upłynęły w naszej szkole pod hasłem wróżb i dobrej zabawy.

Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wzięli udział w andrzejkowej sesji zdjęciowej.

Zgodnie z andrzejkową tradycją Samorząd Uczniowski przygotował wiele wróżb. Były one przeprowadzone przy magicznym stole w sali numer 15. Wróżby potraktowane były bardzo humorystycznie i wzbudziły wiele śmiechu.

Po zajęciach lekcyjnych odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Sala gimnastyczna od godziny 16.00 do 20.00 była wypełniona uśmiechniętymi buziami uczniów z klas IV-VIII i III gimnazjum. O oprawę muzyczną zadbał DJ Arkadiusz Plaskota.

Opiekę nad uczniami podczas dyskoteki sprawowali nauczyciele ZS w Sadkowicach.

 

 

 

Opracowała Małgorzata Szczuka-Misztal


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-12-03 12:41:09

Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

 

Jak co roku przed Świętem Zmarłych uczniowie naszej szkoły angażują się w sprzątanie grobu poległych żołnierzy oraz zapalają znicze. W tym roku dnia 31 października 2018 r. również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami klasy IVa, VII oraz nauczycielami - P. Beatą Gotner – Jurek, P. Marią Wiśniewską, P. Małgorzatą Szczuką – Misztal oraz P. Mileną Kramarz wybrali się na cmentarz parafialny. Celem wyjścia było umycie i posprzątanie grobów zmarłych kapłanów, proboszczów Parafii Sadkowice oraz Grobu Nieznanego Żołnierza, zapalenie zniczy, a także pogrążenie się w zadumie i odmówienie modlitwy w intencji tychże zmarłych.

Na grobach zapalone zostały znicze zbierane podczas akcji zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu, Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Uczniowski. Z tego miejsca składamy podziękowanie wszystkim, którzy dołączyli się do naszej akcji.

Opracowała Milena Kramarz


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-11-15 16:52:05

PAMIĘTAMY!

 

       W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCĄ SIĘ UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 
SZKOLNE  KOŁO  WOLONTARIATU 
WRAZ  ZE SZKOLNYM  KOŁEM  CARITAS I SAMORZĄDEM  UCZNIOWSKIM  
ORGANIZUJĄ ZBIÓRKĘ ZNICZY, KTÓRE ZOSTANĄ ZAPALONE  NA GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA, GROBACH DAWNYCH PEDAGOGÓW ORAZ  ZMARŁYCH KAPŁANÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA CMENTARZU PARAFIALNYM W SADKOWICACH.

ZNICZE PROSIMY DOSTARCZAĆ DO PANI MILENY KRAMARZ
DO PONIEDZIAŁKU
29 PAŹDZIERNIKA 2018 R.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-10-25 10:48:11
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.