Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: wtorek, 11 grudnia 2018 r. Do końca roku szkolnego: 193 dni.
Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół w Sadkowicach dziękują rodzicom uczniów za pomoc w organizacji zabawy andrzejkowej.

Akcja- Góra grosza

Jak co roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w akcji charytatywnej Góra Grosza. To była już XVI edycja akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Monety zbierano w dniach 23.11 – 04.12.2015r. Każda klasa we własnym zakresie gromadziła pieniądze. Następnie powołany komitet organizacyjny zliczył monety zebrane przez poszczególne klasy

gimnazjum.

Oto zebrane kwoty:

Kl .Ia – 54,18 zł

Kl .Ib – 67,05 zł

Kl. II – 120,11 zł

Kl. III – 31,60 zł

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Wspólnie zebraliśmy 272,94 zł.Udział w akcji pozwala uświadomić uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Daje również możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz potrzebujących dzieci. Dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi dobrej woli w całym kraju udało się do tej pory zebrać 29 189 355,19 zł. Dzięki zebranym środkom wsparcie otrzymały dzieci z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, którym została udzielona pomoc przez Towarzystwo Nasz Dom. Pamiętajmy, że każdy grosz ma znaczenie.

Opracowała: Urszula Adamczyk

autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2016-01-21 19:12:02

XXIV Finał WOŚP

10 stycznia 2016 roku odbył się XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku od lat przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach właczyli się w zbiórkę pieniędzy w tym roku na wsparcie pediatrii i godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. Zebrano 889, 08 zł, które zostały przekazane do sztabu w MDK w Rawie Mazowieckiej. Wolontariuszami opiekującymi  sie akcją były: pani Ewa Kępka oraz pani Janina Walas. 

Opracowała: Janina Walas


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2016-01-21 19:06:03

STAWIAMY NA PROFILAKTYKĘ

Miesiąc grudzień w Zespole Szkół w Sadkowicach upłynął pod kątem profilaktyki antyuzależnieniowej. W ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wśród uczniów zostały rozprowadzone poradniki i broszury informacyjne na temat niebezpieczeństwa wynikającego z zażywania różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, a w szczególności dopalaczy, jak również zostało zrealizowane dwadzieścia godzin zajęć w klasach I-III gimnazjum, które przeprowadził p. Radosław Kowalczyk, podczas których uczniowie zdobyli wiedzę na temat: Jakie zdrowotne, społeczne i prawne konsekwencje grożą im, na skutek zażywania substancji psychoaktywnych i gdzie szukać pomocy. W celu podsumowania, a zarazem sprawdzenia poziomu zdobytej wiedzy, uczniowie klas pierwszych gimnazjum przygotowali plakaty o tematyce antyuzależnieniowej, które zostały zaprezentowane na korytarzach szkolnych.

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum realizowali projekt edukacyjny pt. „Nałogi czy silna wola i zdrowie?” w którym podczas przedstawienia profilaktycznego, które zaplanowano na 8 II 2016r. zaprezentują swoim koleżankom i kolegom, jak również zaproszonym gościom - jaką drogą powinien kierować się człowiek, aby nie dać się zwieść na ścieżkę samodestrukcji. Najstarsi gimnazjaliści natomiast, wykonali  prezentację multimedialną nt. konsekwencji wynikających z zażywania różnego rodzaju używek, a w szczególności nowych narkotyków i ich negatywnego wpływu na życie człowieka, która zostanie zaprezentowana całej społeczności uczniowskiej gimnazjum.

Opracował: Radosław Kowalczyk


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2015-12-29 15:01:59

Upamiętnili 71 rocznicę bitwy OL „DZIK”

Tradycją stało się to, że w ostatnim tygodniu listopada, uczniowie gimnazjum w Zespole Szkół w Sadkowicach wraz ze swoim nauczycielem historii p. Radosławem Kowalczykiem  angażują się w przygotowanie uroczystości w intencji poległych żołnierzy OL „Dzik”. Podczas uroczystości nie zabrakło również Pocztu Sztandarowego naszego gimnazjum, któremu towarzyszyła p. Urszula Adamczyk.
Tegoroczną 71 rocznicę, uczniowie upamiętnili w formie montażu słowno-muzycznego, który poprzedził Mszę Świętą odprawioną w intencji poległych żołnierzy. Następnie wszyscy udali się pod obelisk upamiętniający bohaterstwo żołnierzy. Pani Wójt Karolina Kowalska poprowadziła apel poległych podkreślając, że żołnierze oddali Ojczyźnie to, co mieli najcenniejszego czyli własne życie.
W tym roku rocznicę swoją  obecnością uświetnili członkowie Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr Hubala, oraz tak jak w roku poprzednim orkiestra dęta z Lubani i kibice Legii Warszawa.

Opracował: Radosław Kowalczyk

 


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2015-12-08 16:53:13

Andrzejki w kl. IV-VI szkoły podstawowej

i w gimnazjum

26 listopada została zorganizowana zabawa andrzejkowa dla uczniów kl.  IV – VI szkoły podstawowej i  młodzieży z gimnazjum. Hasłem przewodnim tegorocznych Andrzejek był Świat magii. Uczniowie, którzy tego dnia wzięli udział w zabawie przebrali się z postacie z bajek oraz inne magiczne istoty. Najciekawsze przebrania zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Tego dnia nie mogło również zabraknąć Kącika wróżb. Przygotowali go uczniowie gimnazjum wraz  z opiekunami SU. Każdy mógł skorzystać z usług wykwalifikowanych wróżbitów (w tej roli Kacper Kajtaniak, Michał Cholewiński, Damian Kaczuba – ucz.kl. Ib), którzy chętnie zdradzali nam tajemnice przyszłości.

Oprócz tego uczniowie brali również udział w licznych konkurencjach przygotowanych przez przedstawicieli SU. Wszyscy dzielnie walczyli o nagrody dla swojej klasy oraz o nagrody indywidualne. Śmiałkowie zmagali się w takich konkurencjach jak: taniec na gazetach, bieg z piłeczką pingpongową, taniec z krzesłami, rysowanie kota z zamkniętymi oczami, rysowanie portretu koleżanki, najciekawsza choreografia klasowa. Zwycięscy otrzymali dla swojej klasy ozdoby choinkowe. Jako nagrody indywidualne zostały rozdane kolorowe kubki.

Po zakończonych konkurencjach wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki DJ.

Wszystkie nagrody na tegoroczne Andrzejki zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Opracowała: Urszula Adamczyk


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2015-12-08 16:50:38
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.