Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 22 sierpnia 2019 r. Przerwa wakacyjna.
Bezpiecznych i słonecznych wakacji życzy uczniom dyrektor Marek Lewandowski

Z wizytą w Zespole Szkół w Lubani

- 5.02.2016r.

W dniu 5 lutego uczniowie z naszego gimnazjum odwiedzili swoich kolegów w ZS w Lubani i zaprezentowali im przedstawienie profilaktyczne „Nałogi czy silna wola i zdrowie?”

Wszystkich bardzo serdecznie przywitała dyrektor ZS w Lubani  pani Maria Charążka, która podkreśliła, jak bardzo ważna jest współpraca szkół w zakresie profilaktyki antyuzależnieniowej. Publiczność z uwagą obejrzała przedstawienie i nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Uczniów do występu przygotowali: p. Urszula Adamczyk, p. Magdalena Pajda i p. Radosław Kowalczyk. 

                                Opracowała Urszula Adamczyk


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2016-02-16 14:43:32

"Ratujemy i uczymy ratować"

Miesiąc  luty rozpoczął się w naszej szkole  od akcji „ Ratujemy i  uczymy ratować” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski gimnazjum. Celem przedsięwzięcia było pokazanie naszym uczniom, jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona pierwsza pomoc przedmedyczna. Pokazy dla uczniów przygotowały uczennice naszego gimnazjum – młodsze ratowniczki należące do  WOPR w Rawie Mazowieckiej: Julia Czerwińska, Julia Tokarska, Aleksandra Wincek, które wspierała Maria Gut pod okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego Radosława Kowalczyka.

Najczęstszym słowem jakie można było usłyszeć podczas dzisiejszych zajęć było słowo „resuscytacja”.  Resuscytacja krążeniowo - oddechowa jest zespołem czynności, który stosujemy
u osób znajdujących się w nagłym zatrzymaniu krążenia i oddechu. Dzisiejszym zadaniem naszych ratowniczek, było uświadomienie swoim koleżankom i kolegom, że do czasu przyjazdu służb ratowniczych należy natychmiast podjąć czynności ratujące życie.

Pierwsza Pomoc nie może się ograniczać tylko do wykonania telefonu. Jeżeli dojdzie do zatrzymania oddechu, a tym samym  krążenia, należy natychmiast działać. Pamiętajmy, że jeżeli do czasu przyjazdu karetki nikt nie rozpocznie resuscytacji, już po upływie  ok. 5 min. szanse na powrót do „normalnego zdrowia”, praktycznie spadają do zera. Omówiono również sposoby układania w pozycji bocznej bezpiecznej. Podczas szkolenia uczniowie zdobywali niezbędną wiedzę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Sami mogli wykonać resuscytację, poćwiczyć prawidłowe ułożenie osoby nieprzytomnej, przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych. Zdobyta wiedza pozwoli uczniom poczuć się pewniej w sytuacji zagrożenia życia.Podczas szkolenia, można było skorzystać z fantomów do treningu resuscytacji krążeniowo – oddechowej, które nasza szkoła otrzymała od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zajęcia objęły wszystkich uczniów Zespołu Szkół, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wśród przedszkolaków.


Opracowali: Urszula Adamczyk i Radosław Kowalczyk


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2016-02-02 16:39:29

Podsumowanie projektu edukacyjnego

" Nałogi czy silna wola i zdrowie?"

W dniu 27.01.2016r. podczas ogólnego zebrania z rodzicami na koniec I półrocza, odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Nałogi czy silna wola i zdrowie?”. Projekt realizowany był od grudnia 2015r. przez uczniów klasy drugiej gimnazjum pod kierunkiem członka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadkowicach pana Radosława Kowalczyka. 

Podczas podsumowania tegorocznego projektu edukacyjnego byli obecni  zaproszeni goście: pani Barbara Gąsiorowska – Sekretarz Gminy Sadkowice, pani Maria Domeradzka – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadkowicach, pani Urszula Michalak kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sadkowicach.

Podsumowanie poprzedzało szkolenie dla rodziców na temat szkodliwości dopalaczy i używek przeprowadzone przez sierż. sztab. Łukasza Męcinę oraz pedagoga Zespołu Szkół w Sadkowicach pana Sławomira Ekiela.

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum realizując projekt edukacyjny zdobywali wiedzę na temat szkodliwości wszelkich nałogów oraz przygotowali przedstawienie profilaktyczne dla rodziców i uczniów Zespołu Szkół w Sadkowicach. Podczas przedstawienia, uczniowie zaprezentowali różne oblicza nałogów. Wszyscy bardzo się starali, aby ich role wypadły wiarygodnie. Do przedstawienia uczniowie przygotowywali się od miesiąca, uczestnicząc codziennie w próbach pod okiem nauczycieli  tj.  Magdaleny Pajdy, Urszuli Adamczyk i Radosława Kowalczyka. Zaangażowanie uczniów i ich ciężka praca zostały docenione licznie zgromadzonych rodziców i zaproszonych gości oraz nagrodzone gromkimi brawami.Realizacja projektu edukacyjnego daje uczniom możliwość współpracy w grupie, uczy odpowiedzialności i kreatywnego myślenia. Projekt „Nałogi czy silna wola i zdrowie?” miał na celu pogłębić wiedzę uczniów na temat niebezpiecznych używek oraz przestrzec przed ich zgubnym wpływem na zdrowie młodego człowieka.

 

Dnia 3 lutego 2016 roku naszą szkołę odwiedziła Komisja Konkursowa "Najlepszy Samorząd Uczniowski 2015/2016". Konkurs pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Pana Zbigniewa Sienkiewicza. Goście przybyli do naszej szkoły obejrzeli przedstawienie profilaktyczne przygotowane pod okiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego: panią Urszulę Adamczyk i pana Radosława Kowalczyka.

 

Komisja Konkursowa w składzie:

 

1. Zbigniew Sienkiewicz- Przewodniczący Rady Miasta Rawa Mazowiecka,

 

2. Jolanta Kosińska- naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka

 

3. Anna Machnicka- Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka

4. Michał Winiarski- Radny Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka.

Opracowali: Urszula Adamczyk, Radosław Kowalczyk


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2016-02-01 17:29:29

Akcja- Góra grosza

Jak co roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w akcji charytatywnej Góra Grosza. To była już XVI edycja akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Monety zbierano w dniach 23.11 – 04.12.2015r. Każda klasa we własnym zakresie gromadziła pieniądze. Następnie powołany komitet organizacyjny zliczył monety zebrane przez poszczególne klasy

gimnazjum.

Oto zebrane kwoty:

Kl .Ia – 54,18 zł

Kl .Ib – 67,05 zł

Kl. II – 120,11 zł

Kl. III – 31,60 zł

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Wspólnie zebraliśmy 272,94 zł.Udział w akcji pozwala uświadomić uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Daje również możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz potrzebujących dzieci. Dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi dobrej woli w całym kraju udało się do tej pory zebrać 29 189 355,19 zł. Dzięki zebranym środkom wsparcie otrzymały dzieci z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, którym została udzielona pomoc przez Towarzystwo Nasz Dom. Pamiętajmy, że każdy grosz ma znaczenie.

Opracowała: Urszula Adamczyk

autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2016-01-21 19:12:02

XXIV Finał WOŚP

10 stycznia 2016 roku odbył się XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku od lat przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach właczyli się w zbiórkę pieniędzy w tym roku na wsparcie pediatrii i godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. Zebrano 889, 08 zł, które zostały przekazane do sztabu w MDK w Rawie Mazowieckiej. Wolontariuszami opiekującymi  sie akcją były: pani Ewa Kępka oraz pani Janina Walas. 

Opracowała: Janina Walas


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2016-01-21 19:06:03
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.