Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 22 sierpnia 2019 r. Przerwa wakacyjna.
Bezpiecznych i słonecznych wakacji życzy uczniom dyrektor Marek Lewandowski

STAWIAMY NA PROFILAKTYKĘ

Miesiąc grudzień w Zespole Szkół w Sadkowicach upłynął pod kątem profilaktyki antyuzależnieniowej. W ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wśród uczniów zostały rozprowadzone poradniki i broszury informacyjne na temat niebezpieczeństwa wynikającego z zażywania różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, a w szczególności dopalaczy, jak również zostało zrealizowane dwadzieścia godzin zajęć w klasach I-III gimnazjum, które przeprowadził p. Radosław Kowalczyk, podczas których uczniowie zdobyli wiedzę na temat: Jakie zdrowotne, społeczne i prawne konsekwencje grożą im, na skutek zażywania substancji psychoaktywnych i gdzie szukać pomocy. W celu podsumowania, a zarazem sprawdzenia poziomu zdobytej wiedzy, uczniowie klas pierwszych gimnazjum przygotowali plakaty o tematyce antyuzależnieniowej, które zostały zaprezentowane na korytarzach szkolnych.

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum realizowali projekt edukacyjny pt. „Nałogi czy silna wola i zdrowie?” w którym podczas przedstawienia profilaktycznego, które zaplanowano na 8 II 2016r. zaprezentują swoim koleżankom i kolegom, jak również zaproszonym gościom - jaką drogą powinien kierować się człowiek, aby nie dać się zwieść na ścieżkę samodestrukcji. Najstarsi gimnazjaliści natomiast, wykonali  prezentację multimedialną nt. konsekwencji wynikających z zażywania różnego rodzaju używek, a w szczególności nowych narkotyków i ich negatywnego wpływu na życie człowieka, która zostanie zaprezentowana całej społeczności uczniowskiej gimnazjum.

Opracował: Radosław Kowalczyk


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2015-12-29 15:01:59

Upamiętnili 71 rocznicę bitwy OL „DZIK”

Tradycją stało się to, że w ostatnim tygodniu listopada, uczniowie gimnazjum w Zespole Szkół w Sadkowicach wraz ze swoim nauczycielem historii p. Radosławem Kowalczykiem  angażują się w przygotowanie uroczystości w intencji poległych żołnierzy OL „Dzik”. Podczas uroczystości nie zabrakło również Pocztu Sztandarowego naszego gimnazjum, któremu towarzyszyła p. Urszula Adamczyk.
Tegoroczną 71 rocznicę, uczniowie upamiętnili w formie montażu słowno-muzycznego, który poprzedził Mszę Świętą odprawioną w intencji poległych żołnierzy. Następnie wszyscy udali się pod obelisk upamiętniający bohaterstwo żołnierzy. Pani Wójt Karolina Kowalska poprowadziła apel poległych podkreślając, że żołnierze oddali Ojczyźnie to, co mieli najcenniejszego czyli własne życie.
W tym roku rocznicę swoją  obecnością uświetnili członkowie Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr Hubala, oraz tak jak w roku poprzednim orkiestra dęta z Lubani i kibice Legii Warszawa.

Opracował: Radosław Kowalczyk

 


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2015-12-08 16:53:13

Andrzejki w kl. IV-VI szkoły podstawowej

i w gimnazjum

26 listopada została zorganizowana zabawa andrzejkowa dla uczniów kl.  IV – VI szkoły podstawowej i  młodzieży z gimnazjum. Hasłem przewodnim tegorocznych Andrzejek był Świat magii. Uczniowie, którzy tego dnia wzięli udział w zabawie przebrali się z postacie z bajek oraz inne magiczne istoty. Najciekawsze przebrania zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Tego dnia nie mogło również zabraknąć Kącika wróżb. Przygotowali go uczniowie gimnazjum wraz  z opiekunami SU. Każdy mógł skorzystać z usług wykwalifikowanych wróżbitów (w tej roli Kacper Kajtaniak, Michał Cholewiński, Damian Kaczuba – ucz.kl. Ib), którzy chętnie zdradzali nam tajemnice przyszłości.

Oprócz tego uczniowie brali również udział w licznych konkurencjach przygotowanych przez przedstawicieli SU. Wszyscy dzielnie walczyli o nagrody dla swojej klasy oraz o nagrody indywidualne. Śmiałkowie zmagali się w takich konkurencjach jak: taniec na gazetach, bieg z piłeczką pingpongową, taniec z krzesłami, rysowanie kota z zamkniętymi oczami, rysowanie portretu koleżanki, najciekawsza choreografia klasowa. Zwycięscy otrzymali dla swojej klasy ozdoby choinkowe. Jako nagrody indywidualne zostały rozdane kolorowe kubki.

Po zakończonych konkurencjach wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki DJ.

Wszystkie nagrody na tegoroczne Andrzejki zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Opracowała: Urszula Adamczyk


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2015-12-08 16:50:38

Uporządkowali grób Nieznanego Żołnierza

Tradycją stało się to, że w ostatnim tygodniu października Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum  wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego p. Urszulą Adamczyk i p. Radosławem Kowalczykiem odwiedza pobliski cmentarz w celu uporządkowania grobu Nieznanego Żołnierza i zapalenia symbolicznego znicza. Wycieczka miała charakter inny niż dotychczasowe, ponieważ odbyła się w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych.Głównym celem młodzieży było posprzątanie Grobu Nieznanego Żołnierza. Po umyciu pomnika, wszyscy zgromadzeni minutą ciszy oraz zapaleniem znicza uczcili pamięć bohaterów poległych na polu walki.

Opracował: Radosław Kowalczyk


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2015-11-16 16:54:57

Dzień Chłopca- 30.09.2015r.

Dnia 30 września 2015r. w Zespole Szkół w Sadkowicach świętowaliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawszy krawat. Chłopcy chętnie wzięli w nim udział. Większość z nich miała naprawdę oryginalny i ciekawy pomysł na wygląd krawata oraz jego założenie. Wybór był naprawdę trudny.

W gimnazjum zwycięzcą został Eryk Skrętowski (kl.III), a w szkole podstawowej Marcin Majewski (kl.VI A). Wyróżnienia natomiast otrzymali:

  • w gimnazjum:

- Norbert Tomaszewski

- Adrian Fiks

- Damian Kowalski

- Jakub Świąder

- Artur Krawczyk

  • w szkole podstawowej:

- Gabriel Wincek

- Patryk Stańczak

- Jakub Dudek

- Igor Jarmundowicz

Zwycięscy oraz wyróżnieni otrzymali drobne nagrody. Dla wszystkich była to świetna zabawa.

 

Opracowała Natalia Zdzieszyńska – sekretarz SU gimnazjum


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2015-10-12 16:42:12
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.