Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. Do końca roku szkolnego: 187 dni.
Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół w Sadkowicach dziękują rodzicom uczniów za pomoc w organizacji zabawy andrzejkowej.

Bartek Lewandowski
na podium!

 

W sobotę 17 marca w budynku Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej odbył się otwarty turniej szachowy w grze indywidualnej o tytuł Mistrza Zrzeszenia LZS na rok 2018.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2005 i młodsi, rocznik 2004 i starsi.

Nasz uczeń Bartłomiej Lewandowski (kl. IVa) po raz kolejny w ostatnim czasie stanął na podium, tym razem zdobywając II miejsce i srebrny medal w zawodach.

Równie dobrze sobie poradzili: Bogusław Walczak (kl. VI) – IV miejsce, Kamil Białek (IVb) V miejsce.

Szkołę reprezentowało 18 młodych szachistów. Na uznanie zasługuje udział najmłodszych: Gabriel Olborski, Szymon Górecki i Krzysztof Rzeźnicki, dla których turniej był debiutem. Chłopcy odważnie stawiali czoła mocniejszym przeciwnikom mimo młodego wieku i małego doświadczenia. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Gra Bartka Lewandowskiego zyskała uznanie sędziego i został on wytypowany do reprezentowania powiatu rawskiego w drużynowym wojewódzkim turnieju szachowym o Złotą wieżę” w Nieborowie, gdzie grał na szachownicy juniora w reprezentacji klubu Caissa Rawa Mazowiecka. Mistrzostwa województwa zakończyły się IV lokatą.

 

Opracowała Agnieszka Włostowska
prowadząca koło szachowe w ZS w Sadkowicach


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-03-20 01:13:20

Bartek Lewandowski górą!!!

 W niedzielę 4 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej odbył się I Zimowy Turniej Szachowy. W turnieju zagrało 45 szachistów z całego powiatu. Nie zabrakło również szachistów z naszej szkoły.

Bartek Lewandowski zajął I miejsce w kategorii uczniów do lat 15, za co otrzymał puchar i nagrodę ufundowaną przez wicemarszałka sejmu Dariusza Klimczaka.

Najmłodsi nasi gracze otrzymali symboliczne podarunki, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

W turnieju wzięli udział: Bartek Lewandowski, Patryk Stańczak, Mateusz Żaczkiewicz, Adam Żaczkiewicz, Wojtek Stańczak, Kacper Rzeźnicki, nasze absolwentki Anna i Katarzyna Pośniak.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Opracowała Agnieszka Włostowska


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-03-05 12:34:54

Wywiad z Kingą Ptaszek

 

Samorząd Uczniowski: W ubiegłym roku szkolnym odeszłaś z naszego gimnazjum do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. W czasie pobytu w naszej szkole byłaś zawodnikiem Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sadkowice. Na jakiej pozycji wówczas grałaś?


Kinga Ptaszek: Od stycznia 2017 r. przeszłam do wspomnianej już szkoły SMS w Łodzi. W LUKS Sadkowice grałam na pozycji napastnika (w rundzie jesiennej Kinga zdobyła 15 bramek dla LUKS Sadkowice).

 SU: Na jakiej pozycji grasz w obecnej drużynie?

 KP: Aktualnie gram na pozycji bramkarza.

 SU: Czy mogłabyś pochwalić się nam jakie sukcesy osiągnęłaś ze swoją nową drużyną?

 KP: Moja aktualna drużyna wywalczyła II miejsce w piłce nożnej młodzieży do lat 16 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

 SU: Gratulujemy. Powiedz nam, jakie umiejętności i doświadczenie zdobyłaś w LUKS Sadkowice?

 KPTutaj wszystko się zaczęło, zdobyłam podstawy gry w piłkę nożną, za co serdecznie dziękuję poszczególnym trenerom.

 SU: W szkole sportowej zapewne zajęć nie brakuje: jak godzisz naukę z treningami?

 KP: Mój dzień jest ściśle określony: od 10.00 do 17.00 mam lekcje w szkole, a od 17.30 do 19.00 odbywają się treningi. Nie mam kłopotów z nauką.

 SU: Dziękujemy za rozmowę i życzymy Ci wielu sukcesów w sporcie!

 KP: Dziękuję.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-12-11 11:27:16

Zawody w piłce ręcznej chłopców SP

Dnia 24.11.2017r.  w Rawie Mazowieckiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dla chłopców ze szkół podstawowych. Zespół Szkół w Sadkowicach reprezentowali: Igor Jarmundowicz, Kamil Koza, Bogusław Walczak, Marcin Krakowiak, Michał Ozimkowski, Wojciech Kopytowski, Oskar First, Patryk Gos, Kacper Żaczkiewicz, Kacper Gwiazdowicz, Krzysztof Kądziela, Gabriel Wincek, Przemysław Szymański, Kacper Bińkowski.

Nasza drużyna znalazła się w finale, gdzie wynikiem 4:1 pokonała drużynę z Białej Rawskiej uzyskując I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu.

Wygrana zapewniła nam awans do etapu rejonowego, który odbył się 30.11.2017r. W Rawie Mazowieckiej. Tam nasi chłopcy zajęli V miejsce. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opracowała Magdalena Żukowska


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-12-11 09:44:49

Mistrzostwa Powiatu
w szachach drużynowych

 

 W Boguszycach po raz kolejny zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych. Zespół Szkół w Sadkowicach był reprezentowany przez uczniów gimnazjum i podstawówki. W tzw. Igrzyskach Dzieci organizowanych dla szkół podstawowych reprezentowali nas: B. Walczak – kl. VI, B. Lewandowski – kl. IVa, O. Pluta – kl. IVb, M. Żaczkiewicz – kl. IVb, E. Górecka – kl. IVb. Drużyna zajęła II miejsce, ulegając jedynie drużynie z Pukinina.

            W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej drużyna w składzie: P. Stańczak – kl. II, N. Wyleziński – kl. II, M. Pietrzak – kl.II, M. Kowalczyk – kl.II wywalczyła tytuł Wicemistrza Powiatu wygrywając z drużynami z Kurzeszyna, Boguszyc, Starej Wojskiej a przegrywając z drużyną z Pukinina.

            Obie drużyny awansowały do rozgrywek rejonowych, które odbędą się w Skierniewicach w grudniu.

 

Opracowała Agnieszka Włostowska
prowadząca koło szachowe w ZS w Sadkowicach


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-12-04 13:16:28
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.