Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: piątek, 18 października 2019 r. Do końca roku szkolnego: 252 dni.
Zachęcamy rodziców i uczniów do korzystania z dziennika elektronicznego

Aktywnie, beznałogowo – Ćwicz z Akademią Piłkarską Sadkowice - będziesz żył zdrowo!

 

W czerwcu w naszej szkole przeprowadzony był projekt edukacyjny promujący zmianę zachowań w zakresie stylu życia w środowisku lokalnym w ramach realizacji programu profilaktyki uzależnień pod tytułem Aktywnie, beznałogowo – Ćwicz z Akademią Piłkarską Sadkowice - będziesz żył zdrowo - Rodzinny Piknik Trzeźwości.

Projekt skierowany był do uczniów kl. II i III uczęszczających do Akademii Piłkarskiej w Sadkowicach oraz ich rodziców.

Za realizację poszczególnych zadań w projekcie odpowiedzialni byli: koordynator projektu Magdalena Pajda, nauczyciel wychowania fizycznego Radosław Kowalczyk, pedagog szkolny Kamila Major, trener z licencją PZPN Marcin Sęczek, rodzice uczniów Akademii Piłkarskiej w Sadkowicach, uczniowie: Krystian Wojtyniak, Gabriel Lewandowski,  Wiktor Stępniak, Szymon Stępniak, Wiktor Kowalczyk, Jakub Świdnicki, Wojciech Stańczak, Filip Rochmiński,  Adam Żaczkiewicz, Michał Pawełek, Krzysztof Rzeźnicki, Piotr Pajda, Krystian Szcześniak, Oliwier Bednarek,  Fabian Zalega, Jan Walczyński, Wiktor Nowocin, Piotr Bińkowski, Kamil Lichański,  Marcel Major, Maciej Lubański.

Głównymi celami projektu były:

kształtowanie prozdrowotnych  i „antyuzależnieniowych” nawyków wśród uczniów oraz ich rodzin,

promowanie działań mających wpływ na kształtowanie prozdrowotnych nawyków i postaw w zakresie stylu życia,

uświadomienie uczniom, że zdrowe żywienie, aktywność fizyczna, nie stosowanie używek wpływają na ich rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny.

  

Realizując projekt dzieci z Akademii Piłkarskiej wraz ze swoimi kolegami i koleżankami przygotowały plakaty promujące zdrowy styl życia bez nałogów. Nauczyciel biologii i pedagog szkolny w Sadkowicach przeprowadziły pogadanki na temat uzależnień. Pan trener oraz nauczyciel wychowania fizycznego przedstawili różne sposoby aktywnego, zdrowego spędzania wolnego czasu.

21.06.2019r. zorganizowany został Rodzinny Piknik Trzeźwości, w który zaangażowali się wszyscy rodzice dzieci Akademii Piłkarskiej. Trener Akademii Piłkarskiej Sadkowice zorganizował turnieju piłki nożnej.

 

Opracowała Magdalena Pajda


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-06-27 10:33:21

„Trzymaj formę !”

Nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Trzymaj Formę! to inicjatywa o dwukierunkowym podejściu, promująca wśród uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjum zbilansowane odżywianie w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną.

Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, opierając się na odpowiedzialności indywidualnej i wolnym wyborze jednostki.

Jednym z punktów realizacji programu był konkurs wiedzy „Trzymaj formę”. W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 7 osób z Zespołu Szkół w Sadkowicach, do etapu powiatowego zakwalifikowała się Weronika Albrecht z klasy III gim. Ponadto podczas uroczystości z okazji święta Dnia Wiosny młodzież z naszej szkoły przygotowała prezentacje związane ze zdrowym stylem odżywiania się, aktywnym trybem życia oraz konkurs wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

Za przeprowadzenie programu w szkole odpowiadała pani Magdalena Pajda.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-04-02 11:24:31

Wyjazd na lodowisko

Dnia 4 lutego 2019 roku uczniowie klasy VIa i  VIb wzięli udział w zajęciach z nauki łyżwiarstwa na lodowisku przy Aquarium Rawa Mazowiecka.

Podczas zajęć z trenerem uczniowie zostali zapoznani z przepisami bezpieczeństwa na lodzie oraz ze sprzętem łyżwiarskim. Lekcja ta była świetną okazją do udoskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach. Wszyscy bawili się doskonale. Była jazda wspólna, z przeszkodami oraz nauka ślizgu w tył.

Zajęcia odbywały się w przepięknej zimowej scenerii i dostarczyły wszystkim mnóstwo pozytywnych emocji.

Kolejną atrakcją jaka czekała na uczniów tego dnia, było wspólne wyjście do kawiarni z okazji zbliżających się Walentynek.

 Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały Panie: Halina Pruszczyk i Małgorzata Szczuka – Misztal.

 

Opracowała Małgorzata Szczuka-Misztal


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-02-06 09:49:29

Śniadanie daje moc!

W listopadzie uczniowie klas I – III szkoły podstawowej obchodzili ogólnopolskie święto – Dzień Śniadanie Daje MOC!

W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami uczyli się zasad zdrowego odżywiania, głównie nieocenionej roli śniadania  - posiłku, który właściwie zbilansowany daje zastrzyk energii na cały dzień! Następnie każda klasa w swoim gronie wraz z wychowawcą i przybyłymi rodzicami przygotowywała zdrowe, kolorowe, a przede wszystkim pyszne śniadania, aby później móc je razem konsumować. Na klasowych stołach królowały apetyczne kanapki, pasty twarogowe i jajeczne, warzywa pokrojone w słupki – w sam raz do schrupania, owoce, miód, a nawet musy owocowe i mleczne koktajle. Naprawdę było w czym wybierać!

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-11-15 22:08:49

Czyste powietrze wokół nas

Dnia 23 maja 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej odbyło się podsumowanie Programu Edukacji Antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”.

 

Program „Czyste powietrze wokół nas” adresowany był do dzieci pięcio- i sześcioletnich oraz ich rodziców. Celem programu był wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Program był pierwszym etapem edukacji prozdrowotnej dzieci w zakresie nabywania wiedzy na temat szkodliwości palenia.

 

W programie wzięły udział dzieci z grupy 0 (wych. E. Rochmińska) oraz z grupy D (wych. A. Pietrzak) naszego przedszkola. Każda z grup otrzymała nagrodę książkową.

 

Podsumowanie Programu uświetnili swym występem uczniowie klas III szkoły podstawowej w Sadkowicach, którzy zaprezentowali program artystyczny pt.„W harmonii z przyrodą”. Opiekunami grupy były panie: W. Przybyłkiewicz, M. Żukowska, B. Korzycka i M. Stefańska.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-05-28 12:37:41
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.