Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. Do końca roku szkolnego: 187 dni.
Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół w Sadkowicach dziękują rodzicom uczniów za pomoc w organizacji zabawy andrzejkowej.

Światowy Dzień Mleka

        Z  okazji Światowego Dnia Mleka w klasie IIb rodzice wraz z dziećmi i opiekunami przygotowali pyszne potrawy z mleka i jego przetworów. Były przepyszne naleśniki z bitą śmietaną i owocami przygotowane własnoręcznie przez grupę. Owocowe jogurty z jogurtu naturalnego i owoców oraz koktajle mleczne. Wszystko smaczne, dobre i oczywiście świeże i zdrowe. Wszyscy mocno zaangażowali się w przygotowania zdrowych smakołyków. Oczywiście na koniec była wspólna degustacja. Mniam…!

Opracowała Beata Korzycka

   

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-06-05 11:07:44

Mamy kota na punkcie mleka

 Uczniowie klasy IIIa i klasy IIIb w dniu 23 maja 2017 r. uczestniczyli w akcji „Mamy kota na punkcie mleka”.

Na początku uczniowie dzielili się pomysłami jak można wykorzystać mleko i nabiał do przygotowania potraw. Następnie uczniowie klasy IIIa przygotowali tosty z żółtym serem i warzywami, a dzieci z klasy IIIb wykonały naleśniki z twarogiem ze śmietanką i jogurtową polewą  z owocami. Wszyscy zgodnie uznali, że potrawy z wykorzystaniem mleka są nie tylko smaczne, ale i zdrowe.

Przygotowanie posiłków w klasach koordynowały wychowawczynie: Krystyna Woźniak i Janina Walas.

Opracowała Janina Walas


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-05-29 09:43:19

Dzień
Śniadanie daje MOC !

W dniu 8 listopada 2016 r. uczniowie klas I – III szkoły podstawowej obchodzili ogólnopolskie święto – Dzień Śniadanie Daje MOC!

W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami uczyli się zasad zdrowego odżywiania, głównie nieocenionej roli śniadania  - posiłku, który właściwie zbilansowany daje zastrzyk energii na cały dzień! Następnie każda klasa w swoim gronie wraz z wychowawcą i przybyłymi rodzicami przygotowywała zdrowe, kolorowe, a przede wszystkim pyszne śniadania, aby później móc je razem konsumować. Na klasowych stołach królowały apetyczne kanapki, pasty twarogowe i jajeczne, warzywa pokrojone w słupki – w sam raz do schrupania, owoce, miód, a nawet musy owocowe i mleczne koktajle. Naprawdę było w czym wybierać!

       

       


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-11-11 01:27:43

"Samo zdrowie"
 jesienne surówki i sałatki
w klasach II

W ramach propagowania wśród uczniów naszej szkoły zdrowego stylu życia, klasa IIa pod kierunkiem wychowawczyni Wiesławy Przybyłkiewicz oraz Magdaleny Żukowskiej przygotowała jesienne surówki "Samo zdrowie", zaś klasa IIb wraz z wychowawczynią Beatą Korzycką przygotowała jesienne sałatki „Samo zdrowie”.

Celem zajęć przeprowadzonych w klasach drugich było wskazywanie wartości odżywczych warzyw i owoców. Dzieci zapoznały się z Piramidą żywieniową i dowiedziały się o potrzebnej ilości warzyw i owoców w codziennej diecie. Wychowawczynie przypomniały uczniom znaczenie zasad higieny. Ustalone zostały zasady współpracy w zespołach podczas przygotowywania posiłków. Zajęcia sprzyjały rozwijaniu umiejętności pracy w grupach, zwracały uwagę na estetykę podawania posiłków, a wspólna degustacji sprzyjała integracji klasy.

Opracowały: Wiesława Przybyłkiewicz i Magdalena Żukowska

 

W poniższych galeriach umieszono zdjęcia z przygotowywania posiłków w obu klasach:

 

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-10-25 06:21:32

Przedstawienie profilaktyczne

W czwartek 20 października uczniowie klas I  - VI szkoły podstawowej  obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. "Planeta Samo Zdrowie i misja generała Osiłka". W żartobliwej formie zaprezentowane ważne treści: wybierz zdrowe odżywianie i sport, zamiast słodyczy, chipsów i gier komputerowych, a zyskasz dobre samopoczucie, siłę i chęć do nauki, zabawy,do życia.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-10-25 06:17:05
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.