Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: niedziela, 5 kwietnia 2020 r. Do końca roku szkolnego: 82 dni.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych do dnia 10 kwietnia 2020 roku. W tym czasie prowadzimy zdalne nauczanie.

Smaczna i zdrowa
sałatka owocowa!

Sezon na pyszne owoce trwa! Dzieci z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy znajdujące się w warzywach i owocach, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie, dlatego też dzieci z grupy „0B” podczas zajęć własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę.

Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce – były gruszki, śliwki, jabłka, winogrono, kiwi, cytryny, pomarańcze, banany, kiwi. Było trochę przygotowań: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

Sałatka udała się, wyszła wspaniale! Nikogo nie trzeba było namawiać do jej spróbowania, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie. Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.

Opracowała Beata Rogala

 

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-11-11 18:48:24

Aktywnie, beznałogowo – Ćwicz z Akademią Piłkarską Sadkowice - będziesz żył zdrowo!

 

W czerwcu w naszej szkole przeprowadzony był projekt edukacyjny promujący zmianę zachowań w zakresie stylu życia w środowisku lokalnym w ramach realizacji programu profilaktyki uzależnień pod tytułem Aktywnie, beznałogowo – Ćwicz z Akademią Piłkarską Sadkowice - będziesz żył zdrowo - Rodzinny Piknik Trzeźwości.

Projekt skierowany był do uczniów kl. II i III uczęszczających do Akademii Piłkarskiej w Sadkowicach oraz ich rodziców.

Za realizację poszczególnych zadań w projekcie odpowiedzialni byli: koordynator projektu Magdalena Pajda, nauczyciel wychowania fizycznego Radosław Kowalczyk, pedagog szkolny Kamila Major, trener z licencją PZPN Marcin Sęczek, rodzice uczniów Akademii Piłkarskiej w Sadkowicach, uczniowie: Krystian Wojtyniak, Gabriel Lewandowski,  Wiktor Stępniak, Szymon Stępniak, Wiktor Kowalczyk, Jakub Świdnicki, Wojciech Stańczak, Filip Rochmiński,  Adam Żaczkiewicz, Michał Pawełek, Krzysztof Rzeźnicki, Piotr Pajda, Krystian Szcześniak, Oliwier Bednarek,  Fabian Zalega, Jan Walczyński, Wiktor Nowocin, Piotr Bińkowski, Kamil Lichański,  Marcel Major, Maciej Lubański.

Głównymi celami projektu były:

kształtowanie prozdrowotnych  i „antyuzależnieniowych” nawyków wśród uczniów oraz ich rodzin,

promowanie działań mających wpływ na kształtowanie prozdrowotnych nawyków i postaw w zakresie stylu życia,

uświadomienie uczniom, że zdrowe żywienie, aktywność fizyczna, nie stosowanie używek wpływają na ich rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny.

  

Realizując projekt dzieci z Akademii Piłkarskiej wraz ze swoimi kolegami i koleżankami przygotowały plakaty promujące zdrowy styl życia bez nałogów. Nauczyciel biologii i pedagog szkolny w Sadkowicach przeprowadziły pogadanki na temat uzależnień. Pan trener oraz nauczyciel wychowania fizycznego przedstawili różne sposoby aktywnego, zdrowego spędzania wolnego czasu.

21.06.2019r. zorganizowany został Rodzinny Piknik Trzeźwości, w który zaangażowali się wszyscy rodzice dzieci Akademii Piłkarskiej. Trener Akademii Piłkarskiej Sadkowice zorganizował turnieju piłki nożnej.

 

Opracowała Magdalena Pajda


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-06-27 10:33:21

„Trzymaj formę !”

Nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Trzymaj Formę! to inicjatywa o dwukierunkowym podejściu, promująca wśród uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjum zbilansowane odżywianie w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną.

Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, opierając się na odpowiedzialności indywidualnej i wolnym wyborze jednostki.

Jednym z punktów realizacji programu był konkurs wiedzy „Trzymaj formę”. W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 7 osób z Zespołu Szkół w Sadkowicach, do etapu powiatowego zakwalifikowała się Weronika Albrecht z klasy III gim. Ponadto podczas uroczystości z okazji święta Dnia Wiosny młodzież z naszej szkoły przygotowała prezentacje związane ze zdrowym stylem odżywiania się, aktywnym trybem życia oraz konkurs wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

Za przeprowadzenie programu w szkole odpowiadała pani Magdalena Pajda.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-04-02 11:24:31

Wyjazd na lodowisko

Dnia 4 lutego 2019 roku uczniowie klasy VIa i  VIb wzięli udział w zajęciach z nauki łyżwiarstwa na lodowisku przy Aquarium Rawa Mazowiecka.

Podczas zajęć z trenerem uczniowie zostali zapoznani z przepisami bezpieczeństwa na lodzie oraz ze sprzętem łyżwiarskim. Lekcja ta była świetną okazją do udoskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach. Wszyscy bawili się doskonale. Była jazda wspólna, z przeszkodami oraz nauka ślizgu w tył.

Zajęcia odbywały się w przepięknej zimowej scenerii i dostarczyły wszystkim mnóstwo pozytywnych emocji.

Kolejną atrakcją jaka czekała na uczniów tego dnia, było wspólne wyjście do kawiarni z okazji zbliżających się Walentynek.

 Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały Panie: Halina Pruszczyk i Małgorzata Szczuka – Misztal.

 

Opracowała Małgorzata Szczuka-Misztal


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-02-06 09:49:29

Śniadanie daje moc!

W listopadzie uczniowie klas I – III szkoły podstawowej obchodzili ogólnopolskie święto – Dzień Śniadanie Daje MOC!

W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami uczyli się zasad zdrowego odżywiania, głównie nieocenionej roli śniadania  - posiłku, który właściwie zbilansowany daje zastrzyk energii na cały dzień! Następnie każda klasa w swoim gronie wraz z wychowawcą i przybyłymi rodzicami przygotowywała zdrowe, kolorowe, a przede wszystkim pyszne śniadania, aby później móc je razem konsumować. Na klasowych stołach królowały apetyczne kanapki, pasty twarogowe i jajeczne, warzywa pokrojone w słupki – w sam raz do schrupania, owoce, miód, a nawet musy owocowe i mleczne koktajle. Naprawdę było w czym wybierać!

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-11-15 22:08:49
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.