Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: niedziela, 5 kwietnia 2020 r. Do końca roku szkolnego: 82 dni.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych do dnia 10 kwietnia 2020 roku. W tym czasie prowadzimy zdalne nauczanie.

Mamy kota na punkcie mleka

 Uczniowie klasy IIIa i klasy IIIb w dniu 23 maja 2017 r. uczestniczyli w akcji „Mamy kota na punkcie mleka”.

Na początku uczniowie dzielili się pomysłami jak można wykorzystać mleko i nabiał do przygotowania potraw. Następnie uczniowie klasy IIIa przygotowali tosty z żółtym serem i warzywami, a dzieci z klasy IIIb wykonały naleśniki z twarogiem ze śmietanką i jogurtową polewą  z owocami. Wszyscy zgodnie uznali, że potrawy z wykorzystaniem mleka są nie tylko smaczne, ale i zdrowe.

Przygotowanie posiłków w klasach koordynowały wychowawczynie: Krystyna Woźniak i Janina Walas.

Opracowała Janina Walas


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-05-29 09:43:19

Dzień
Śniadanie daje MOC !

W dniu 8 listopada 2016 r. uczniowie klas I – III szkoły podstawowej obchodzili ogólnopolskie święto – Dzień Śniadanie Daje MOC!

W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami uczyli się zasad zdrowego odżywiania, głównie nieocenionej roli śniadania  - posiłku, który właściwie zbilansowany daje zastrzyk energii na cały dzień! Następnie każda klasa w swoim gronie wraz z wychowawcą i przybyłymi rodzicami przygotowywała zdrowe, kolorowe, a przede wszystkim pyszne śniadania, aby później móc je razem konsumować. Na klasowych stołach królowały apetyczne kanapki, pasty twarogowe i jajeczne, warzywa pokrojone w słupki – w sam raz do schrupania, owoce, miód, a nawet musy owocowe i mleczne koktajle. Naprawdę było w czym wybierać!

       

       


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-11-11 01:27:43

"Samo zdrowie"
 jesienne surówki i sałatki
w klasach II

W ramach propagowania wśród uczniów naszej szkoły zdrowego stylu życia, klasa IIa pod kierunkiem wychowawczyni Wiesławy Przybyłkiewicz oraz Magdaleny Żukowskiej przygotowała jesienne surówki "Samo zdrowie", zaś klasa IIb wraz z wychowawczynią Beatą Korzycką przygotowała jesienne sałatki „Samo zdrowie”.

Celem zajęć przeprowadzonych w klasach drugich było wskazywanie wartości odżywczych warzyw i owoców. Dzieci zapoznały się z Piramidą żywieniową i dowiedziały się o potrzebnej ilości warzyw i owoców w codziennej diecie. Wychowawczynie przypomniały uczniom znaczenie zasad higieny. Ustalone zostały zasady współpracy w zespołach podczas przygotowywania posiłków. Zajęcia sprzyjały rozwijaniu umiejętności pracy w grupach, zwracały uwagę na estetykę podawania posiłków, a wspólna degustacji sprzyjała integracji klasy.

Opracowały: Wiesława Przybyłkiewicz i Magdalena Żukowska

 

W poniższych galeriach umieszono zdjęcia z przygotowywania posiłków w obu klasach:

 

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-10-25 06:21:32

Przedstawienie profilaktyczne

W czwartek 20 października uczniowie klas I  - VI szkoły podstawowej  obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. "Planeta Samo Zdrowie i misja generała Osiłka". W żartobliwej formie zaprezentowane ważne treści: wybierz zdrowe odżywianie i sport, zamiast słodyczy, chipsów i gier komputerowych, a zyskasz dobre samopoczucie, siłę i chęć do nauki, zabawy,do życia.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-10-25 06:17:05

Podsumowanie projektu Trzymaj Formę!

 

ZDROWA DIETA I RUCH CIAŁA
W MOIM ŻYCIU TO RZECZ STAŁA

 

Uczniowie szkoły podstawowej w Sadkowicach przystąpili do konkursu na projekt edukacyjny promujący zmianę zachowań w zakresie stylu życia w środowisku lokalnym w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego TRZYMAJ FORMĘ  .

Działania projektowe trwały prawie cztery miesiące. Przypominały o nich gazetki ścienne umieszczone na korytarzu i w stołówce szkolnej. Finałem projektu była organizacja Tygodnia dla Zdrowia w dniach od 7.04 do 13.04.2016, który składał się z następujących działań:

- Tydzień Zdrowego Śniadania – uczniowie klas młodszych wspólnie z rodzicami, dzieci starsze samodzielnie, przygotowywali zdrowe kanapki, sałatki oraz koktajle mleczno-owocowe; smacznymi kanapkami częstowali przedszkolaków;

- przeprowadzenie ćwiczeń śródlekcyjnych przez wybranych uczniów według przygotowanych wcześniej zestawów;

- rozgrywki sportowe w piłkę siatkową uczniów klas V-VI – mecz finałowy;

- prezentacja i wspólne wykonanie układu tanecznego przez dzieci z przedszkola, klas I-IV, rodziców, seniorów i nauczycieli;

- inscenizacja słowno-muzyczna pt. „Żeby zdrowym być…” w wykonaniu uczniów klas drugich i VB, na którą przybyli zaproszeni dziadkowie, rodzice, pielęgniarka szkolna, społeczność uczniowska i przedszkolaki;

- przekazanie przygotowanych wcześniej folderów obecnym gościom.

Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnym udziałem w realizację projektu. Przeprowadzona akcja informacyjna dotycząca zdrowego żywienia spowodowała większą świadomość uczniów i ich rodziców.
Rodzice aktywnie włączyli się w organizację i przeprowadzenie „Tygodnia dla Zdrowia” w naszej szkole. Dostarczali świeże produkty do przyrządzenia drugiego śniadania, a w klasach młodszych pomagali dzieciom w wykonywaniu kanapek. Pomogli w przygotowaniu kostiumów  i scenografii do inscenizacji „Żeby zdrowym być…”. Wspólnie z dziećmi wykonywali układ taneczny.  Systematycznie dostarczali dostępne owoce.

Realizatorzy projektu wierzą, że działania rozpoczęte projektem kontynuowane będą dale, co wpłynie na zmianę nawyków żywieniowych w rodzinach. Efektem tego będzie zmniejszenie liczby otyłych dzieci w naszej szkole.

Należy zaznaczyć, że działania prozdrowotne w naszej szkole prowadzone są systematycznie od wielu lat.

Realizacją projektu zajęły się p. Ewa Kępka, p. Janina Walas i p. Beata Szymczyk.

 

Opracowała Ewa Kępka

 

Zdjęcia z przedstawienia oraz z podejmowanych działań znajdują się w poniższych galeriach:

 

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-05-06 08:59:59
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.