Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: wtorek, 18 lutego 2020 r. Do końca roku szkolnego: 129 dni.
Nr konta Rady Rodziców Zespołu Szkół w Sadkowicach: 20928811251857017520000010

Nauka pływania 

Dnia 3 czerwca 2014r. odbył się kolejny wyjazd uczniów szkoły podstawowej  na  pływalnie "AQUARIUM Centrum Fit Rawa" w Rawie Mazowieckiej.

Tym razem dzieci spędziły czas na basenie wraz z instruktorem, który prowadził z nimi naukę pływania. Tym samym łącząc przyjemne z pożytecznym dzieci miały okazję miło spędzić czas i nauczyć się nowej umiejętności - pływania.

Opiekę nad ucznimi podczas wyjazdu sprawowały: Wiesława Przybyłkiewicz, Anna Majewska oraz Agnieszka Krawczyk.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-06-04 12:31:58

Wycieczka rowerowa
do Rezerwatu Przyrody
"Trębaczew"

 

 

We wtorek 6 maja 2014 r. uczniowie klasy II gimnazjum wybrali się na wycieczkę rowerową do Rezerwatu Przyrody „Trębaczew” (gm. Sadkowice). Wycieczka była jednym z elementów projektu edukacyjnego realizowanego w klasie II Gim, którego temat brzmi: „W jaki sposób styl życia wpływa na nasze zdrowie”.

 Piękna pogoda sprzyjała poznawaniu dróg i dróżek naszej gminy oraz obcowaniu z przyrodą. Przejażdżka  rowerem była miłą odmianą w używanych i preferowanych przez młodzież środkach lokomocji.

Po rezerwacie oprowadził nas zarządzający lasem w Trębaczewie leśniczy pan W. Kowalski, który w bardzo interesujący sposób opowiadał młodzieży o swoim ”gospodarstwie”.  

Rezerwat Przyrody "Trębaczew" zajmuje obszar 164,91ha lasu sosnowo-dębowego, a został utworzony w 1958 r. w celu zachowania ze względów naukowych i dydaktycznych fragmentu lasu sosnowo-dębowego na Wysoczyźnie Rawskiej, z dużym udziałem modrzewia polskiego (Larix polonica) naturalnego pochodzenia. Rezerwat "Trębaczew" stanowi bardzo cenne i nie zniszczone zbiorowisko drzew, wśród których najważniejszym i najokazalszym jest modrzew polski, krzewów i roślin runa. W rezerwacie modrzew odnawia się naturalnie, tworząc drzewostany mieszane z sosną i dębem. To największe na Mazowszu skupisko modrzewi z tak bogatą florą. Wiek modrzewi określa się na około 100-160 lat. W konkursie zorganizowanym przez redakcję Przeglądu Leśniczego w 2001 roku, na najgrubsze drzewa Lasów Państwowych w grupie 20 najgrubszych modrzewi znalazło się 9 drzew z Rezerwatu Trębaczew o obwodach pni od 3,6 do 3,9 metra (informacja ze strony internetowej Nadleśnictwa Skierniewice). 

Po powrocie do szkoły na uczniów czekała miła niespodzianka. Mamy drugoklasistów (p. A. Kowalczyk i p. M. Radzimirska) przygotowały dla podróżników pyszne kiełbaski z grilla oraz pieczone jabłka. Natomiast wychowawczyni pani Halina Pruszczyk zorganizowała swoim podopiecznym quizy i zabawy na powietrzu.

 

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki rowerowej sprawowali nauczyciele: Radosław Kowalczyk, Magdalena Pajda, Urszula Adamczyk, Kamila Major.

 

Opracowała Kamila Major

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-05-13 01:04:38

Test K. H. Coopera kl. II gim

Kolejnym działaniem realizowanym w ramach projektu edukacyjnego w klasie II gimnazjum ("W jaki sposób styl zycia wpływa na nasze zdrowie"), był test sprawdzający wydolność (sprawność, wytrzymałość) organizmu - 12-minutowy bieg zwany testem K. H. Coopera. Test odbył się 29 kwietnia 2014 r. na zajęciach wychowania fizycznego pod opieką nauczyciela pana Janusza Szymczyka. Wzięło w nim udział 25 uczniów klasy II:11 dziewcząt oraz 14 chłopców. Biorąc pod uwagę, że test przeprowadzony był po dwutygodniowej przerwie spowodowanej przerwą świąteczną oraz egzaminami gimnazjalnymi, jego wyniki są dobre.

Wyniki % z testu z podziałem na płeć badanych


Ogólne zestawienie % uzyskanych wyników                               

 

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-04-30 13:03:33

Coś pysznego: sałatki

Na zajęciach koła biologicznego uczniowie klasy I gim popisywali się swoimi zdolnościami kulinarnymi przygotowując sałatki warzywne w ramach promocji zdrowego stylu odżywiania się.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-04-16 11:45:15

W jaki sposób styl życia wpływa na nasze zdrowie

Klasa II gimnazjum realizuje projekt edukacyjny "W jaki sposób styl życia wpływa na nasze zdrowie".

Jednym z celów projektu jest uświadomienie znaczenia zdrowych nawyków żywieniowych. W ramach projektu uczniowie z pomocą rodziców oraz wychowawczyni pani Haliny Pruszczyk przygotowali śniadanie wielkanocne. Na stole wielkanocnym dominowały jajka faszerowane, kanapki z wiosennymi warzywami, sałatki warzywne i owocowe oraz babki wielkanocne. Uczniowie zadbali również o świąteczny wystrój.

Opracowała Halina Pruszczyk


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-04-16 09:47:29
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.