Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: niedziela, 5 kwietnia 2020 r. Do końca roku szkolnego: 82 dni.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych do dnia 10 kwietnia 2020 roku. W tym czasie prowadzimy zdalne nauczanie.

Podwórkowy happening

W ramach szkolnego programu profilaktyki uczniowie klasy VI oraz ich rodzice uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych zorganizowanych przez wychowawczynię klasy p. Beatę Szymczyk. Podczas zajęć uzyskali informacje na temat negatywnych skutków palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków, uczyli się też asertywności. Rodzice dowiedzieli się jak być „dobrym” rodzicem nastolatka, który potrafi zrozumieć i wspierać swoje dziecko w trudnych momentach. W ramach zajęć uczniowie przygotowali przedstawienie pt. „Podwórkowy happening”, które zaprezentowali swoim kolegom z klas czwartych i piątych.

Na zakończenie programu odbyła się wycieczka na Pojezierze Brodnickie, podczas której uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób młodzi ludzie mogą spędzać czas wolny bez używek i przemocy. Wycieczkę współfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Opracowała Beata Szymczyk


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-06-11 12:28:32

Nauka pływania 

Dnia 3 czerwca 2014r. odbył się kolejny wyjazd uczniów szkoły podstawowej  na  pływalnie "AQUARIUM Centrum Fit Rawa" w Rawie Mazowieckiej.

Tym razem dzieci spędziły czas na basenie wraz z instruktorem, który prowadził z nimi naukę pływania. Tym samym łącząc przyjemne z pożytecznym dzieci miały okazję miło spędzić czas i nauczyć się nowej umiejętności - pływania.

Opiekę nad ucznimi podczas wyjazdu sprawowały: Wiesława Przybyłkiewicz, Anna Majewska oraz Agnieszka Krawczyk.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-06-04 12:31:58

Wycieczka rowerowa
do Rezerwatu Przyrody
"Trębaczew"

 

 

We wtorek 6 maja 2014 r. uczniowie klasy II gimnazjum wybrali się na wycieczkę rowerową do Rezerwatu Przyrody „Trębaczew” (gm. Sadkowice). Wycieczka była jednym z elementów projektu edukacyjnego realizowanego w klasie II Gim, którego temat brzmi: „W jaki sposób styl życia wpływa na nasze zdrowie”.

 Piękna pogoda sprzyjała poznawaniu dróg i dróżek naszej gminy oraz obcowaniu z przyrodą. Przejażdżka  rowerem była miłą odmianą w używanych i preferowanych przez młodzież środkach lokomocji.

Po rezerwacie oprowadził nas zarządzający lasem w Trębaczewie leśniczy pan W. Kowalski, który w bardzo interesujący sposób opowiadał młodzieży o swoim ”gospodarstwie”.  

Rezerwat Przyrody "Trębaczew" zajmuje obszar 164,91ha lasu sosnowo-dębowego, a został utworzony w 1958 r. w celu zachowania ze względów naukowych i dydaktycznych fragmentu lasu sosnowo-dębowego na Wysoczyźnie Rawskiej, z dużym udziałem modrzewia polskiego (Larix polonica) naturalnego pochodzenia. Rezerwat "Trębaczew" stanowi bardzo cenne i nie zniszczone zbiorowisko drzew, wśród których najważniejszym i najokazalszym jest modrzew polski, krzewów i roślin runa. W rezerwacie modrzew odnawia się naturalnie, tworząc drzewostany mieszane z sosną i dębem. To największe na Mazowszu skupisko modrzewi z tak bogatą florą. Wiek modrzewi określa się na około 100-160 lat. W konkursie zorganizowanym przez redakcję Przeglądu Leśniczego w 2001 roku, na najgrubsze drzewa Lasów Państwowych w grupie 20 najgrubszych modrzewi znalazło się 9 drzew z Rezerwatu Trębaczew o obwodach pni od 3,6 do 3,9 metra (informacja ze strony internetowej Nadleśnictwa Skierniewice). 

Po powrocie do szkoły na uczniów czekała miła niespodzianka. Mamy drugoklasistów (p. A. Kowalczyk i p. M. Radzimirska) przygotowały dla podróżników pyszne kiełbaski z grilla oraz pieczone jabłka. Natomiast wychowawczyni pani Halina Pruszczyk zorganizowała swoim podopiecznym quizy i zabawy na powietrzu.

 

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki rowerowej sprawowali nauczyciele: Radosław Kowalczyk, Magdalena Pajda, Urszula Adamczyk, Kamila Major.

 

Opracowała Kamila Major

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-05-13 01:04:38

Test K. H. Coopera kl. II gim

Kolejnym działaniem realizowanym w ramach projektu edukacyjnego w klasie II gimnazjum ("W jaki sposób styl zycia wpływa na nasze zdrowie"), był test sprawdzający wydolność (sprawność, wytrzymałość) organizmu - 12-minutowy bieg zwany testem K. H. Coopera. Test odbył się 29 kwietnia 2014 r. na zajęciach wychowania fizycznego pod opieką nauczyciela pana Janusza Szymczyka. Wzięło w nim udział 25 uczniów klasy II:11 dziewcząt oraz 14 chłopców. Biorąc pod uwagę, że test przeprowadzony był po dwutygodniowej przerwie spowodowanej przerwą świąteczną oraz egzaminami gimnazjalnymi, jego wyniki są dobre.

Wyniki % z testu z podziałem na płeć badanych


Ogólne zestawienie % uzyskanych wyników                               

 

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-04-30 13:03:33

Coś pysznego: sałatki

Na zajęciach koła biologicznego uczniowie klasy I gim popisywali się swoimi zdolnościami kulinarnymi przygotowując sałatki warzywne w ramach promocji zdrowego stylu odżywiania się.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-04-16 11:45:15
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.