Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: niedziela, 5 kwietnia 2020 r. Do końca roku szkolnego: 82 dni.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych do dnia 10 kwietnia 2020 roku. W tym czasie prowadzimy zdalne nauczanie.

Czyste powietrze wokół nas

Dnia 23 maja 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej odbyło się podsumowanie Programu Edukacji Antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”.

 

Program „Czyste powietrze wokół nas” adresowany był do dzieci pięcio- i sześcioletnich oraz ich rodziców. Celem programu był wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Program był pierwszym etapem edukacji prozdrowotnej dzieci w zakresie nabywania wiedzy na temat szkodliwości palenia.

 

W programie wzięły udział dzieci z grupy 0 (wych. E. Rochmińska) oraz z grupy D (wych. A. Pietrzak) naszego przedszkola. Każda z grup otrzymała nagrodę książkową.

 

Podsumowanie Programu uświetnili swym występem uczniowie klas III szkoły podstawowej w Sadkowicach, którzy zaprezentowali program artystyczny pt.„W harmonii z przyrodą”. Opiekunami grupy były panie: W. Przybyłkiewicz, M. Żukowska, B. Korzycka i M. Stefańska.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-05-28 12:37:41

Zima na łyżwach

 

Dnia 6 marca 2018 roku klasa Va wzięła udział w zajęciach z nauki łyżwiarstwa na lodowisku przy Aquarium Rawa Mazowiecka.

 

Podczas zajęć z trenerem uczniowie zostali zapoznani z przepisami bezpieczeństwa na lodzie oraz ze sprzętem łyżwiarskim. Lekcja ta była świetną okazją do udoskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach. Wszyscy bawili się doskonale. Była jazda wspólna, z przeszkodami oraz nauka ślizgu w tył.

Zajęcia odbywały się w przepięknej zimowej scenerii i dostarczyły wszystkim mnóstwo pozytywnych emocji.

Kolejną atrakcją jaka czekała na uczniów klasy Va tego dnia, było wspólne wyjście do kawiarni z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały Panie: Halina Pruszczyk i Małgorzata Szczuka – Misztal.

Opracowała Małgorzata Szczuka - Misztal


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2018-03-18 23:02:30

Śniadanie daje moc!

Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
Uczniowie klas I - III naszej szkoły wraz z wychowawczyniami i rodzicami także wzięli udział w tej akcji promującej zdrowy styl życia. Dzieci przygotowywały pyszne, kolorowe, a co najważniejsze zdrowe kanapeczki, które następnie z wielkim apetytem zajadały. Na stołach nie brakowało owoców oraz dań mlecznych. Oprócz zdrowych przekąsek dzieci miały wielką frajdę z samodzielnego przygotowywania śniadania.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-11-14 17:32:55

Wyjazd na basen klasy IIb
z okazji
Dnia Dziecka

        W tym roku szkolnym Dzień Dziecka klasa IIb spędziła na basenie w Rawie Mazowieckiej. Była nauka pływania, rozgrywki sportowe, zjeżdżalnie i sauna. Spędzanie wolnego czasu w sposób czynny i aktywny przyczyni się do lepszego rozwoju każdego dziecka. Po tak aktywnym czasie, była i chwila na przyjemności w postaci pysznych lodów i innych smakołyków w Mc’Donaldzie. Cały wyjazd sponsorowali rodzice. 

 

 

 

Opracowała Beata Korzycka

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-06-05 11:18:42

Światowy Dzień Mleka

        Z  okazji Światowego Dnia Mleka w klasie IIb rodzice wraz z dziećmi i opiekunami przygotowali pyszne potrawy z mleka i jego przetworów. Były przepyszne naleśniki z bitą śmietaną i owocami przygotowane własnoręcznie przez grupę. Owocowe jogurty z jogurtu naturalnego i owoców oraz koktajle mleczne. Wszystko smaczne, dobre i oczywiście świeże i zdrowe. Wszyscy mocno zaangażowali się w przygotowania zdrowych smakołyków. Oczywiście na koniec była wspólna degustacja. Mniam…!

Opracowała Beata Korzycka

   

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-06-05 11:07:44
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.