Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: piątek, 18 października 2019 r. Do końca roku szkolnego: 252 dni.
Zachęcamy rodziców i uczniów do korzystania z dziennika elektronicznego

Dzień
Śniadanie daje MOC !

W dniu 8 listopada 2016 r. uczniowie klas I – III szkoły podstawowej obchodzili ogólnopolskie święto – Dzień Śniadanie Daje MOC!

W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami uczyli się zasad zdrowego odżywiania, głównie nieocenionej roli śniadania  - posiłku, który właściwie zbilansowany daje zastrzyk energii na cały dzień! Następnie każda klasa w swoim gronie wraz z wychowawcą i przybyłymi rodzicami przygotowywała zdrowe, kolorowe, a przede wszystkim pyszne śniadania, aby później móc je razem konsumować. Na klasowych stołach królowały apetyczne kanapki, pasty twarogowe i jajeczne, warzywa pokrojone w słupki – w sam raz do schrupania, owoce, miód, a nawet musy owocowe i mleczne koktajle. Naprawdę było w czym wybierać!

       

       


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-11-11 01:27:43

"Samo zdrowie"
 jesienne surówki i sałatki
w klasach II

W ramach propagowania wśród uczniów naszej szkoły zdrowego stylu życia, klasa IIa pod kierunkiem wychowawczyni Wiesławy Przybyłkiewicz oraz Magdaleny Żukowskiej przygotowała jesienne surówki "Samo zdrowie", zaś klasa IIb wraz z wychowawczynią Beatą Korzycką przygotowała jesienne sałatki „Samo zdrowie”.

Celem zajęć przeprowadzonych w klasach drugich było wskazywanie wartości odżywczych warzyw i owoców. Dzieci zapoznały się z Piramidą żywieniową i dowiedziały się o potrzebnej ilości warzyw i owoców w codziennej diecie. Wychowawczynie przypomniały uczniom znaczenie zasad higieny. Ustalone zostały zasady współpracy w zespołach podczas przygotowywania posiłków. Zajęcia sprzyjały rozwijaniu umiejętności pracy w grupach, zwracały uwagę na estetykę podawania posiłków, a wspólna degustacji sprzyjała integracji klasy.

Opracowały: Wiesława Przybyłkiewicz i Magdalena Żukowska

 

W poniższych galeriach umieszono zdjęcia z przygotowywania posiłków w obu klasach:

 

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-10-25 06:21:32

Przedstawienie profilaktyczne

W czwartek 20 października uczniowie klas I  - VI szkoły podstawowej  obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. "Planeta Samo Zdrowie i misja generała Osiłka". W żartobliwej formie zaprezentowane ważne treści: wybierz zdrowe odżywianie i sport, zamiast słodyczy, chipsów i gier komputerowych, a zyskasz dobre samopoczucie, siłę i chęć do nauki, zabawy,do życia.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-10-25 06:17:05

Podsumowanie projektu Trzymaj Formę!

 

ZDROWA DIETA I RUCH CIAŁA
W MOIM ŻYCIU TO RZECZ STAŁA

 

Uczniowie szkoły podstawowej w Sadkowicach przystąpili do konkursu na projekt edukacyjny promujący zmianę zachowań w zakresie stylu życia w środowisku lokalnym w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego TRZYMAJ FORMĘ  .

Działania projektowe trwały prawie cztery miesiące. Przypominały o nich gazetki ścienne umieszczone na korytarzu i w stołówce szkolnej. Finałem projektu była organizacja Tygodnia dla Zdrowia w dniach od 7.04 do 13.04.2016, który składał się z następujących działań:

- Tydzień Zdrowego Śniadania – uczniowie klas młodszych wspólnie z rodzicami, dzieci starsze samodzielnie, przygotowywali zdrowe kanapki, sałatki oraz koktajle mleczno-owocowe; smacznymi kanapkami częstowali przedszkolaków;

- przeprowadzenie ćwiczeń śródlekcyjnych przez wybranych uczniów według przygotowanych wcześniej zestawów;

- rozgrywki sportowe w piłkę siatkową uczniów klas V-VI – mecz finałowy;

- prezentacja i wspólne wykonanie układu tanecznego przez dzieci z przedszkola, klas I-IV, rodziców, seniorów i nauczycieli;

- inscenizacja słowno-muzyczna pt. „Żeby zdrowym być…” w wykonaniu uczniów klas drugich i VB, na którą przybyli zaproszeni dziadkowie, rodzice, pielęgniarka szkolna, społeczność uczniowska i przedszkolaki;

- przekazanie przygotowanych wcześniej folderów obecnym gościom.

Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnym udziałem w realizację projektu. Przeprowadzona akcja informacyjna dotycząca zdrowego żywienia spowodowała większą świadomość uczniów i ich rodziców.
Rodzice aktywnie włączyli się w organizację i przeprowadzenie „Tygodnia dla Zdrowia” w naszej szkole. Dostarczali świeże produkty do przyrządzenia drugiego śniadania, a w klasach młodszych pomagali dzieciom w wykonywaniu kanapek. Pomogli w przygotowaniu kostiumów  i scenografii do inscenizacji „Żeby zdrowym być…”. Wspólnie z dziećmi wykonywali układ taneczny.  Systematycznie dostarczali dostępne owoce.

Realizatorzy projektu wierzą, że działania rozpoczęte projektem kontynuowane będą dale, co wpłynie na zmianę nawyków żywieniowych w rodzinach. Efektem tego będzie zmniejszenie liczby otyłych dzieci w naszej szkole.

Należy zaznaczyć, że działania prozdrowotne w naszej szkole prowadzone są systematycznie od wielu lat.

Realizacją projektu zajęły się p. Ewa Kępka, p. Janina Walas i p. Beata Szymczyk.

 

Opracowała Ewa Kępka

 

Zdjęcia z przedstawienia oraz z podejmowanych działań znajdują się w poniższych galeriach:

 

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-05-06 08:59:59

Podwórkowy happening

W ramach szkolnego programu profilaktyki uczniowie klasy VI oraz ich rodzice uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych zorganizowanych przez wychowawczynię klasy p. Beatę Szymczyk. Podczas zajęć uzyskali informacje na temat negatywnych skutków palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków, uczyli się też asertywności. Rodzice dowiedzieli się jak być „dobrym” rodzicem nastolatka, który potrafi zrozumieć i wspierać swoje dziecko w trudnych momentach. W ramach zajęć uczniowie przygotowali przedstawienie pt. „Podwórkowy happening”, które zaprezentowali swoim kolegom z klas czwartych i piątych.

Na zakończenie programu odbyła się wycieczka na Pojezierze Brodnickie, podczas której uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób młodzi ludzie mogą spędzać czas wolny bez używek i przemocy. Wycieczkę współfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Opracowała Beata Szymczyk


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-06-11 12:28:32
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.