Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: niedziela, 26 maja 2019 r. Do końca roku szkolnego: 27 dni.
W związku z pismem MEN z dnia 11 maja 2019 r. oraz na podstawie art.68 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 i w związku z art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U.z 2018 r. poz. 996), by wzmocnić współpracę między szkołą a rodzicami, utworzyliśmy "anonimową skrzynkę na sygnały".

Wizyta w bibliotece pedagogicznej

W dniu 23 maja br. dzieci z klasy piątej z Zespołu Szkół w Sadkowicach wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej. Uczestniczyły w niezapomnianych zajęciach dotyczących patronów 2017 roku. Zajęcia przeprowadziły miłe panie bibliotekarki. Dzieciom dużo radości sprawiła gra terenowa. Szybko i sprawnie poradziły sobie w wyszukiwaniem poleceń i wskazówek ukrytych  na terenie biblioteki.  Zapoznały się też ze zdobytymi informacjami, czyli życiem patronów i ich działalnością. Nowe wiedzę miały okazje sprawdzić grając w gry interaktywne na tablicy multimedialnej. Podczas zajęć uczestnicy zdobywali nowe doświadczenia, mieli okazję wykazać się kreatywnością i umiejętnością zastosowania informacji.

Dziećmi opiekowały się Renata Ekiel, Agnieszka Tulin i Milena Kramarz.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-05-25 09:41:20

Tydzień Bibliotek

 

W dniach 8-14 maja 2017 r. dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Sadkowicach przyłączyły się do programu Tydzień Bibliotek. Hasło Tygodnia Bibliotek brzmiało: „Biblioteka. Oczywiście”. Głównym celem programu było podkreślenie roli czytania i bibliotek w życiu i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Dzieci i młodzież czytały głośno fragmenty Biblii w klasach i na korytarzu szkolnym. Podczas wycieczki w Pieniny klas IIb i IVa uczniowie i ich opiekunowie chętnie włączyli się w obchody tygodnia bibliotek szkolnych czytając swoje ulubione książki. Pomysł głośnego czytania bardzo się wszystkim spodobał. By przejazd autokarem przebiegał atrakcyjniej i ciekawiej rodzice czytali książkę pt. „Nudzimisię” Rafała Klimczaka. Wieczorami czytane były bajki zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, zaś ciche czytanie do poduszki było wyciszeniem po aktywnościach pienińskiej eskapady.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-05-19 09:47:34

         Spotkanie z pisarzem

 

Dnia 11 kwietnia 2017r. gościem Zespołu Szkół w Sadkowicach był Arkadiusz Niemirski – dziennikarz, satyryk, pisarz dla młodzieży i dorosłych. Autor w nowoczesnej prezentacji multimedialnej przedstawił swoją biografię, oraz drogę artystyczną. Przekaz był niezwykle barwny, z dużą dawką humoru. Gość przypomniał uczestnikom spotkania nieżyjącego już popularnego pisarza Zbigniewa Nienackiego twórcę kultowej serii książek o Panu Samochodziku. Arkadiusz Niemirski jest jednym z kontynuatorów dzieła Nienackiego. Napisał 16 powieści z serii ,,Pan Samochodzik”.

W dalszej części prezentacji pisarz przy dobranej muzyce  przedstawił wątki swoich powieści: "Testament bibliofila", "Pojedynek detektywów", "Klątwa Nipkowa", "Zbrodnia prawie doskonała", "Prowokator", "Dziennik grzesznika", "Bożek Templariuszy", "Tajemnica Fabritiusa".

Pisarz przekonywał też młodzież, że warto mieć marzenia, cel życia i pasję. Zachęcał do odwiedzenia swojej strony internetowej http://www.niemirski.com , na której znajduje się m.in. blog pisarza.

Na koniec spotkania autor udzielał wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie, nawet i dociekliwe, pytania. Spotkanie z panem Arkadiuszem na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół w Sadkowicach.

 

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-04-12 12:14:46

ZAPROSZENIE

 

We wtorek, 11 kwietnia 2017 r., o godzinie 900 w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Sadkowicach, odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem dla młodzieży Arkadiuszem Niemirskim.

Po spotkaniu chętni będą mogli zakupić książki z autografem autora.

 

 Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

Opracowała Renata Ekiel

Zdjęcie pisarza pochodzi ze strony przeglad.olkuski.pl


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-04-05 12:11:09

"Magiczne drzewo"
Z wizytą w SP nr 4 w Rawie Mazowieckiej
 

W dniu 16 grudnia br. uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Sadkowicach spotkali się ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej. Dzieci i opiekunów powitała pani Maria Sobczak bibliotekarka i wychowawczyni  kl. Vb, a także dyrektor szkoły pani Wiesława Rokicka. Na spotkanie z dziećmi przybyła także wicedyrektor szkoły pani Danuta Dębska autorka książek o ziemi rawskiej, która zaprezentowała swoje książki i opowiedziała o początkach swojej pracy pisarskiej. Bardzo interesująco przedstawiła również  problemy, jakie napotyka podczas zbierania materiałów do swoich książek. Dzieci z Sadkowic obejrzały również ciekawe przedstawienie wystawione przez swoich kolegów z Rawy Mazowieckiej. Na koniec pani bibliotekarka zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy na podstawie serii książek Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki. Dzieci podzielone na dwie grupy układały puzzle. Musiały jednak najpierw odpowiadać na pytania i wykonywać różne zadania. Na pożegnanie dzieci z Sadkowic i opiekunki dostały małe sympatyczne upominki.

Zajęcia tę były zorganizowane w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w obydwóch szkołach.

Dziećmi opiekowały się Agnieszka Tulin, Renata Ekiel i Milena Kramarz.

 

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-01-04 02:34:11
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.