Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: piątek, 29 września 2023 r. Do końca roku szkolnego: 267 dni.

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE !

Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej zachęca do udziału w konkursie plastycznym: pokaż nam swoją ulubioną bajkową postać lub scenkę z ukochanej książki i wygraj nagrodę!

  • Konkurs adresowany jest do przedszkolaków i uczniów klas 0-III szkół podstawowych z terenu całego powiatu rawskiego.

 

  • Technika i format pracy - dowolne. Praca powinna oddać tytuł przewodni projektu "Witajcie w naszej bajce". Im będzie ciekawsza, tym jej autor ma większą szansę na wygraną. Pamiętajcie jednak, że przy ocenie w pierwszej kolejności weźmiemy pod uwagę pomysł, ale i SAMODZIELNOŚĆ wykonania rysunku przez dziecko.

 

  • Jedna osoba może zgłosić tylko jedną pracę. Czekamy na nie do końca października. Gotową pracę możecie dostarczyć do swojej lokalnej biblioteki, bo są one naszymi partnerami w realizacji tego projektu:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

Gminna Biblioteka Publiczna w Regnowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkowicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Cielądzu

Gminna Biblioteka Publiczna w Kurzeszynie

 

Lub bezpośrednio do naszej MBP Rawa Mazowiecka Oddział dla Dzieci.

 Tutaj też zaprosimy Was na finał konkursu. Nagrody otrzymają finaliści wybrani z każdej gminy, a wśród nich dodatkowo przyznamy nagrody główne.

Zachęcamy do wspólnej zabawy! Konkurs jest elementem projektu pod hasłem "Witajcie w naszej bajce", który realizujemy w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Rawskiego 2022.

 

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-10-03 15:29:35

Noc Bibliotek 2022

W dniu 01.10.2022r. w Zespole Szkół w Sadkowicach tradycyjnie jak co roku o tej porze odbyła się ogólnopolska akcja Noc Bibliotek. Jest to wieczorowo- nocna akcja promująca biblioteki i czytelnictwo. Hasło tegorocznej nocy brzmiało To się musi powieść. Impreza zorganizowana została wspólnie przez bibliotekę szkolną i Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkowicach. Uczniowie brali udział w różnych grach i zabawach czytelniczych.

 Bardzo dużo emocji wzbudziła  gra Literackie Koło Fortuny, w której dzieci w grupach wykonywały zadania w różnych kategoriach: Baśniowe zagadki; Książki do wyboru; Cytaty; Skrzynia skarbów; Zadania literackie; Kalambury. Za każdą dobrą odpowiedź dostawały naklejki z logo Nocy Bibliotek.

Dzieci zagrały także w następujące gry i zabawy czytelnicze: Gry multimedialne na platformie Wordwall, gry stolikowe - rozsypanki, puzzle, kolorowanki; gry słowne tj. Jaka to książka, Jakim bohaterem jestem; gry ruchowe z rzucaniem dużą kostką do gry Książka na literę….., Pisarz na literę…..itp.

Dzieci ze starszych klas czytały młodszym baśnie w jęz. angielskim. Te zajęcia poprowadziła p. Urszula Adamczyk. Młodszym dzieciom bardzo się podobały przygody baśniowych bohaterów i słuchały z zainteresowaniem.

Wszyscy uczestnicy nocy: dzieci, nauczyciele i rodzice otrzymywali zakładki  z ekslibrisem Nocy Bibliotek, które wraz z plakatami zostały przesłane przez organizatora akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Imprezę zorganizowały Renata Ekiel, Gabriela Stępniak. Dziećmi opiekowali się i współorganizowały zajęcia Urszula Adamczyk, Sławomir Ekiel, Dorota Olborska, Magdalena Żukowska, Iwona Białek.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-10-03 15:14:20

Dzień Głośnego Czytania 2022

29.09.2022 r. szkoła w Sadkowicach wzięła udział w Dniu Głośnego Czytania.

 

 Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony w 2001 roku przez Polską Izbę Książki w dniu urodzin pisarki J. Porazińskiej. Celem akcji jest promocja głośnego czytania dzieciom, nabywania przyjemności z czytania i słuchania.

 

Była to znakomita okazja do zaproszenia dzieci z pierwszych klas, wychowawców oraz rodziców do świata książki. Dzieci miały okazje wysłuchać książki: Cukierku, ty łobuzie! W. Cichonia w interpretacji Pani Wójt Gminy Sadkowice Karoliny Kowalskiej, dyrektora szkoły Pana Marka  Lewandowskiego, polonistki Pani Agnieszki Tulin, bibliotekarek Pani Renaty Ekiel oraz Pani Gabrieli Stępniak, a także uczniów starszych klas: Aleksandry Kwiatkowskiej, Anny Kłos i Gabriela Olborskiego.

Małym słuchaczom podobała się książka o przygodach cwanego i sympatycznego kota. Z uwagą słuchali i komentowali. Następnie wzięli udział w quizie i odgadywali prezentowane przedmioty kojarzące się z książkami.

 Dziećmi podczas spotkania opiekowały się wychowawczynie klas pierwszych Halina Tokarska i Urszula Adamczyk oraz nauczyciel wspomagający Beata Świderek Binienda.

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-10-02 17:39:06

NARODOWE CZYTANIE 2022

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego młodzież z Zespołu Szkół w Sadkowicach  przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania.

Celem Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza A. Mickiewicza.

Rok 2022 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Romantyzmu Polskiego, gdyż 200 lat temu wydane zostały Ballady i Romanse Adama Mickiewicza, które zapoczątkowały w Polsce epokę romantyzmu. Starsi uczniowie szkoły w Sadkowicach wzięli udział w Narodowym Czytaniu mickiewiczowskich dzieł 5.09.2022 r.

Uczniowie obejrzeli relacje z Narodowego Czytania 2022 z udziałem m.in. pary prezydenckiej, które odbyło się dnia 03.09.2022 r. w Ogrodzie Saskim w Warszawie, a potem na lekcjach języka polskiego czytali wiersze naszego wieszcza: Romantyczność, Pani Twardowska, Świtezianka, Lilie, Powrót taty, Rybka. Młodzież przeżywała treść wszystkich utworów, które pozwoliły im przenieść się w inny świat pełen rusałek, zjaw, legend, mrocznej przyrody i romantycznej miłości. Każdy znalazł coś dla siebie.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-09-07 10:37:31

Podsumowanie czytelnictwa 2021/2022

W dniu 23.06.2022r. na sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący działalność biblioteki szkolnej i czytelnictwo w roku szkolnym 2021/2022. Uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentację multimedialną z akcji czytelniczych. Prezentowane były zdjęcia wzorowych czytelników i uczestników konkursu Biblioteczny Kalendarz Adwentowy. Zaprezentowani uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

Za wzorowe czytelnictwo:

Natalia Dośpiał -kl. Ia

Kaja Misztal- kl. Ia

Filip Dąbrowski- kl. Ia

Kacper Gos- kl. Ia

Dominika Kwiatkowska- kl. Ib

Barbara Olborska- kl. IIb

Klaudia Kaczuba- kl. IIIb

Gabriel Olborski- kl. V

Za konkurs Biblioteczny Kalendarz Adwentowy:

I miejsce-Michał Zabrzuch –kl.IIIa

II miejsce-Julia Różańska- kl. IIIa

III miejsce-Wojciech Karpiński- kl.IIIa

Za uczestnictwo w konkursie: Karolina Bąkiewicz- kl.IIIa, Roksana Kozłowska- kl.IIIa, Kacper Jarmundowicz-  kl.IIIa, Karolina Kowalska- kl. IIIa, Natalia Czerwińska- kl. IIa, Zofia Czerwińska- kl. IIIa, Ilona Stępniak – kl. IIIa, Hanna Pluta – kl. IIIa, Hanna Szczepańska –kl.IIIa.

Najbardziej zaczytanymi klasami w roku szkolnym 2021/2022 były:

1 miejsce- kl. Ia

2.miejsce- kl. IIIb

3.miejce kl. IIb

Bibliotekarka Renata Ekiel życzyła wszystkim zgromadzonym spokojnych, wesołych i zaczytanych wakacji.

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2022-06-27 13:44:58
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.