Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: sobota, 25 maja 2019 r. Do końca roku szkolnego: 28 dni.
W związku z pismem MEN z dnia 11 maja 2019 r. oraz na podstawie art.68 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 i w związku z art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U.z 2018 r. poz. 996), by wzmocnić współpracę między szkołą a rodzicami, utworzyliśmy "anonimową skrzynkę na sygnały".

Wyspa Robinsona

W dniu 9 grudnia 2016 r. na zakończenie omawiania lektury "Robinson Cruzoe" D. Defoe dzieci z klasy VIB zrobiły piękne makiety przedstawiające wyspę Robinsona i jego grotę.

Zajęcia przeprowadziła pani Agnieszka Tulin w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w Szkole Podstawowej w Sadkowicach.

Wszystkie te makiety można obejrzeć w bibliotece szkolnej.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-12-23 01:34:07

Urodziny
Kubusia Puchatka

 

W dn. 28.11.2016 r. w Zespole Szkół w Sadkowicach  odbyło się przedstawienie  pt: ,,Urodziny Kubusia Puchatka”. Dzieci mogły zobaczyć przyjaciół Kubusia Puchatka ze Stumilowego lasu. Z życzeniami i prezentami przybyły także inne pluszowe misie: Coralgol, Uszatek, Troskliwe Misie i Paddington. Następnie do życzeń dołączyły  się  dzieci z przedszkola i klas II- III szkoły podstawowej, które śpiewały piosenki, mówiły wiersze i wręczały Kubusiowi Puchatkowi własnoręcznie wykonane prezenty - piękne prace plastyczne.

W przedstawieniu  wzięły udział dzieci z koła teatralnego z kl. IIIa i III b. Na zajęciach koła przygotowały także plakaty informujące o przedstawieniu.

Impreza odbyła się z okazji  podsumowania projektów edukacyjnych w kl. I-III , które były realizowane w szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dzieci przygotowały Krystyna Woźniak, Renata Ekiel, także wychowawczynie klas młodszych i przedszkola.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-11-29 22:10:13

Lekcja
o Henryku Sienkiewiczu


W dniach 4 i 9 listopada 2016 r. Zespół Szkół w Sadkowicach odwiedziła kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej pani Ilona Kurpiewska.

 

Przeprowadziła z uczniami gimnazjum i klas IV-VI szkoły podstawowej zajęcia edukacyjne na temat: ,,Śladami Henryka Sienkiewicza” . Pani kierownik w niebanalny sposób przedstawiła dzieciom i młodzieży życie i twórczość tego wybitnego pisarza.

Zajęciom towarzyszyła prezentacja multimedialna, a także gry i zabawy interaktywne na tablicy multimedialnej.

Zajęcia prowadzone były w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w szkole podstawowej w 2017 r.

 

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-11-15 09:36:15

200 obiektów na 200 lat.
Nie tylko
książki”

 

W dniu 27.10.2016r. dzieci z klas VI i V Zespołu Szkół w Sadkowicach pojechały na wycieczkę do Warszawy. Już w autokarze przeprowadzona została akcja ,,Przyłapani na czytaniu” polegająca na robieniu zdjęć uczniom czytającymi książki. Również w autobusie szkolnym znalazły się dzieci ,,przyłapane na czytaniu”. Najciekawsze fragmenty książek były głośno czytane przez mikrofon. Następnie dzieci pojechały do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na wystawę rękopisów pt: 200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki”, która była zorganizowana i udostępniona z okazji rocznicy otworzenia Uniwersytetu Warszawskiego. Wystawa przedstawiła w ośmiu gabinetach tematycznych różnorodność i bogactwo zbiorów BUW. Dzieci z pomocą przewodników obejrzały kopie książki dawnej, opraw, rękopisów, a także muzykaliów, gazet, plakatów, pocztówek i innych materiałów. W ósmym gabinecie były zgromadzone książki współczesne i czytnik książek. Duży ekran przedstawiał pomieszczenia całej biblioteki.

Następnie odbyła się ciekawa lekcja biblioteczna pt.: ,,Magiczne zwoje i nie tylko - Język i forma rękopisów od średniowiecza do współczesności”. Pracownicy biblioteki zapoznali uczniów z historią trzech alfabetów. Dalsza część lekcji poświęcona była różnym formom książki (tabliczki, zwoje, kodeksy) i aspektom wpływającym na wygląd manuskryptu: pismo, oprawy, zdobienia, materiały. Na koniec wszystkie dzieci dostały zadania do wykonania.

Po wizycie w BUW wycieczka udała się do kina Cinema City w Jankach  na film animowany pt : ,,Bociany” w reżyserii N. Stollera i Douga Sweetlanda.

Dziećmi opiekowały się: Agnieszka Tulin, Beata Szymczyk, Maria Wiśniewska, Renata Ekiel i Milena Kramarz.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-11-02 10:13:59

Jak nie czytam jak czytam!

 

Dnia 10.06.2016 r. dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Sadkowicach wzięły udział w akcji ,,Jak nie czytam jak czytam”.

Jest to Ogólnopolska akcja masowego czytania, promująca książki i czytelnictwo szkolne. Według założeń polega na zebraniu się w jednym miejscu z książkami i sfotografowaniu, by pokazać frekwencję. Uczniowie w tym dniu czytali książki, grali w gry i zabawy czytelnicze.

 Zdjęcia wraz z opisami zostaną wysłane do czasopisma ,,Biblioteka w szkole”. Za najlepiej przeprowadzoną akcję przewidywane są nagrody.

 

 

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-06-10 12:16:13
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.