Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: piątek, 7 sierpnia 2020 r. Przerwa wakacyjna.
Udanych, bezpiecznych wakacji!

V NOC BIBLIOTEK

 

,,Znajdźmy wspólny język’’- pod takim hasłem odbyła się w dn.05.10.2019 roku Ogólnopolska Noc Bibliotek. Jest to ogólnopolska wieczorowo - nocna impreza, promująca czytelnictwo i biblioteki, skierowana do czytelników w każdym wieku.

Noc Bibliotek w Sadkowicach zorganizowana została wspólnie przez bibliotekę szkolną i publiczną. Gośćmi honorowymi byli wójt gminy pani Karolina Kowalska oraz sekretarz gminy Krzysztof Starczewski.

Impreza rozpoczęła się od biesiady czytelniczej, w której brali udział zaproszeni goście: dyrektor szkoły p. Marek Lewandowski, bibliotekarki, nauczyciele, dzieci i rodzice. Uczestnicy Nocy Bibliotek dzielili się wrażeniami z przeczytanych książek, gdyż ,,Czytanie najfajniejsze jest wtedy, kiedy jest wstępem do dyskusji’’. Czytane były również fragmenty niektórych książek.

Dzieci i młodzież brała udział również w przygotowanych przez bibliotekarki G. Stępniak i R. Ekiel grach i zabawach czytelniczych.. Były to:

- Skrzynia skarbów;

- Zabawa w skojarzenia;

-Prawda czy fałsz;

-Zagadki czytelnicze;

-Jakim bohaterem jestem?

-Kalambury czytelnicze.

- Poszukiwanie kluczy do bibliotek. Gra terenowa, podczas której dzieci poszukiwały kluczy za pomocą szyfrów i innych wskazówek.

Za dobre odpowiedzi dzieci dostawały w nagrodę cukierki.

Bardzo dużo emocji wzbudził teatr cieni. Jest to kreatywna zabawa na porę wieczorową z użyciem zasłony i lampki nocnej. Dzieci najpierw odrysowały i wycięły zwierzęta, a następnie odgrywały różne wymyślone przez siebie scenki. Na koniec przyszedł czas na godzinę duchów. Chętne dzieci wysłuchały fragmentu książki M. Widmark  pt: „Nelly Rapp i upiorna akademia”. Zdały też egzamin na Upiornego Agenta lub Upiorną Agentkę i dostały Legitymację Upiornej Akademii.

Dziećmi opiekowali się Sławomir Ekiel, Wiesława Przybyłkiewicz, Halina Pruszczyk, Maria Wiśniewska. Noc bibliotek zorganizowały bibliotekarki: Gabriela Stępniak oraz Renata Ekiel.

 

 

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-10-10 09:59:58

Podsumowanie działalności biblioteki

      

W dn. 18.06.2019 odbyła się w sali komputerowej prezentacja multimedialna przedstawiająca  działania biblioteki szkolnej, a także czytelnictwo w roku szkolnym 2018/2019.

 

Najwięcej przeczytały

1.klasa III

2.klasa Vb

3.klasa IIa

Uczniowie za udział w konkursach i za bardzo dobre czytelnictwo otrzymali nagrody książkowe.

 

  NAGRODZENI

 

 Konkurs powiatowy „Wielka Liga Czytelników”

Natalia Sobczak kl VI b

Julia Kowalczyk kl Vb

Elwira Górecka    kl Vb

Gabriel Olborski  kl IIb

Natalia Traczyk  kl IVa

Julia Kozera      kl IVa

 

Szkolny konkurs ,,Mistrz pięknego czytania’’

I m-Aleksandra Kwiatkowska kl. III

II m - Marta Major- kl. IIa

III m - Julia Pruszczyk- kl. IIa

 

Najlepsi Czytelnicy

Magdalena Melon – kl. Ib

Maria Seliga -  kl. IIa

Patrycja Marciniak - kl. IIb

Anna Kłos - kl. III

Kaja Brzozowska - kl. III

Angelika Golańska - kl. III

Nina Milczarek - kl. IVa

Natalia Traczyk - kl. IVa

Maria Szczepaniak - kl. IVa

Sylwia Staszewska – kl. IVb

Elwira Górecka – kl. Vb

Wiktoria Góralczyk - kl. VIb

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-06-18 11:12:26

Tydzień Bibliotek

 Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Sadkowicach włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek. Jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek i ma na celu zainteresowanie książką dzieci i młodzież. Tegoroczne hasło odbyło się pod hasłem # BIBLIOTEKA. W tym roku Tydzień Bibliotek trwał do końca maja. Udało się zorganizować kilka akcji:

Konkurs szkolny ,, Mistrz pięknego czytania zaadresowany do klas I-III. Dzieci czytały fragmenty książki  W. Cichonia ,,Cukierku, ty łobuzie”. Przy ocenie komisja brała pod uwagę płynność, poprawność, intonację czytanego fragmentu. Bardzo ważna była także prawidłowa dykcja i poprawna odpowiedź na zadane do tekstu pytania

Najlepiej przeczytały:

Aleksandra Kwiatkowska kl III

Marta Major kl. IIa

Julia Pruszczyk kl. IIa

Akcja ,,Książkowe pudełka” Dzieci z klas młodszych wykonywały różnymi technikami ilustracje do swoich ulubionych książek. Wystawa kolorowych pudeł znajduje się w bibliotece szkolnej

Plakaty reklamujące ulubioną książkę robione komputerowo przez kl IV-VIII.

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-06-11 13:05:36

Jak nie czytam jak czytam 2019

07.06 2019 r. uczniowie z Zespołu Szkół w Sadkowicach po raz 4 wzięli udział w akcji Jak nie czytam jak czytam. Zgodnie z założeniami uczniowie i przedszkolaki i nauczyciele zebrali się przed szkołą z książkami i zostali uwiecznieni na zdjęciu. W tym dniu dzieci w altanie wysłuchały książki A. Galicy O królewnie, która widziała tylko to chciała.

 

Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika ,,Biblioteka w szkole”, patronem honorowym Biblioteka Narodowa, a organizatorem Renata Ekiel.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-06-11 04:08:26

Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

 

Dnia 14 marca 2019 r. uczniowie klasy III z Zespołu Szkół w Sadkowicach zostali zaproszeni do Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej.

Dzieci i opiekunów przywitała kierownik biblioteki pedagogicznej pani Ilona Kurpiewska i przeprowadziła lekcję biblioteczną ,,Moje pierwsze spotkanie z biblioteką pedagogiczną’’. Pani kierownik oprowadziła wszystkich po pomieszczeniach biblioteki i zwróciła uwagę na ich przeznaczenie-wypożyczalnia, czytelnia, magazyn. Dzieciom bardzo podobał się magazyn czasopism. Zaprezentowała również komputerowy system wypożyczania książek.

 Dzieci uczestniczyły też w zajęciach z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai Jest to japońska technika czytania i opowiadania wykorzystująca plansze z ilustracjami i tekstem oraz skrzynkę. Karty kamishibai zadrukowane są dwustronnie – na przedniej stronie znajduje się ilustracja, a na tylnej  tekst oraz miniatura (podgląd) ilustracji, którą widzi publiczność. Każda karta, ilustracja odpowiada kolejnemu fragmentowi opowiadania i wprowadza stopniowo publiczność w magiczny świat. Trzecioklasiści i ich wychowawczynie wysłuchały książki pt,, O gąsienicy, która zmienia w motyla’’ Joanny Urbańskiej , która opowiada o zmianach zachodzących w przyrodzie. Zajęcia wzbogaciły gry i zabawy związane z publikacją. Malowały motyle z których powstał jeden duży wielobarwny motyl. Układały również puzzle i gąsienice i wykonywały motylkowe mnożenie.

Dziećmi opiekowały się Renata Ekiel i Halina Tokarska.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-03-18 10:58:42
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.