Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 18 lipca 2024 r. Przerwa wakacyjna.
Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Zespół  Szkół w Sadkowicach w roku szkolnym 2023/2024 realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostały zakupione i wpisane książki, które uwzględniają potrzeby i zainteresowania uczniów w każdej grupie wiekowej.

Lista zakupionych książek:

pliki/LISTA KSIĄŻEK ZAKUPIONYCH RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2023.pdf

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-01-12 12:11:28

Mała książka - Wielki człowiek

W ramach kolejnej ogólnopolskiej kampanii Mała książka – wielki człowiek pierwszoklasiści Zespołu Szkół w Sadkowicach otrzymali wyprawki czytelnicze sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W skład każdej wyprawki wchodzi: książka Justyny Bednarek pt. Wnuczka antykwariusza, broszura Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem - poradnik dla rodziców i opiekunów mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania. Zawiera także zbiór rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów. Wyprawkom towarzyszyły również gry i zabawy z książką. Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-12-08 12:26:12

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia dzieci z młodszych klas spędziły w bibliotece szkolnej.

Skąd się wzięło to sympatyczne święto?  Otóż prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu nie pozwolił zabić małego niedźwiadka. Wydarzenie to rysownik uwiecznił na rysunku i umieścił w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris  Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Polecił swojej żonie uszyć kilka misiów, żeby zobaczyć jak się będą sprzedawały. Sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się więc z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy. Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę „narodzin” pierwszego misia i jest obchodzony 25 listopada. Tę historię prowadzące przypomniały dzieciom, gdy te przyszły do biblioteki szkolnej ze swoimi pluszowymi misiami. Każde dziecko zaprezentowało swojego pluszowego misia. Z wypowiedzi dzieci wynikało, że misie pocieszają, gdy jest im smutno i źle, łagodzą lęk przed samotnością. Dzieci rozpoznawały na ilustracjach najsłynniejsze misie świata i rozwiązywały zagadki. Najwięcej emocji i radości wzbudziło pokonywanie przeszkód oczywiście razem z pluszakami. Na koniec kolorowały duże puzzle przedstawiające misie i je układały.

Zabawy i gry przygotowały i prowadziły Renata Ekiel i Anna Michalak.

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-11-29 11:13:18

P r z e r w a 
na
c z y t a n i e

W dniu 21 października uczniowie z Zespołu Szkół w Sadkowicach  po raz drugi przyłączyli się do Ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie czytali swoje ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. Czytano na korytarzach szkolnych, w klasach i sali gimnastycznej. W bibliotece szkolnej uczniowie czytali w kąciku czytelniczym. Wychowawcy przedszkola czytali dzieciom w swoich klasach.

Akcja Przerwa na czytanie miała na celu promocję czytelnictwa, zachęcenia sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Priorytetem było pobicie zeszłorocznego rekordu akcji, w której wzięło udział 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą.

 

Akcje w Zespole Szkół w Sadkowicach zorganizowały Renata Ekiel i Anna Michalak

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-11-08 14:38:31

 

NOC BIBLIOTEK 2023

 

ABSURD NIE CZYTAĆ - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Noc Bibliotek zorganizowana wspólnie przez bibliotekę szkolną i publiczną.

Noc bibliotek to ogólnopolska wieczorno –nocna akcja, która w niekwestionowany sposób promuje czytanie oraz odwiedzanie bibliotek i szkoły o nietypowych godzinach. Impreza zorganizowana została wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Sadkowicach. Udało się przeprowadzić kilka akcji:

 Biesiada czytelnicza. Tradycyjnie uczniowie rozmawiali  o czytaniu i przedstawiali książki, które przeczytały w ostatnim czasie. Przyniosły również swoje ulubione książki i zaprezentowali je rówieśnikom, nauczycielom i rodzicom.

Teraz Fredro. Z okazji roku Aleksandra Fredry starsza młodzież przeczytała na głosy fragment Zemsty Aleksandra Fredy, a następnie wszyscy wspólnie przeczytali wiersz Paweł i Gaweł  metodą wrażeniową.

KtóraRzepka” smaczniejsza? – rosyjska czy polska lekcja otwarta dla uczniów przeprowadzona przez panią Urszulę Adamczyk. Lekcje zapoczątkowało wspólne czytanie wiersza Rzepka J. Tuwima. Następnie pani Adamczyk zapoznała uczestników z podstawowymi wyrazami ułatwiającymi zrozumienie rosyjskiego filmu animowanego opartego na wierszu Rzepka.

Uczniowie rozwiązywali też zadania dotyczących obu wersji utworu z wykorzystaniem platformy Wordwall. Dużo emocji wzbudziły gry i zabawy ruchowe zakończone wręczeniem nagród za udzielenie prawidłowej odpowiedzi.

 „Szukanie skarbów Nocy Bibliotek”- czytelnicza gra terenowa. Jest to atrakcyjna metoda popularyzująca czytanie poprzez zabawę. Gra dzięki swojej nowoczesnej formule, wzbudziła duże zaangażowanie uczestników.

Dzieci podzielone na 8 grup bardzo sprawnie i z entuzjazmem rozwiązywały różne szyfry i  zagadki literackie. Znalazły wszystkie  skrzyneczki ze skarbami Nocy Bibliotek. Skarbami były zakładki i naklejki z logo akcji, i słodycze. Gry terenowe przygotowały bibliotekarki Renata Ekiel i Gabriela Stępniak.

Noc talentów. Na zakończenie chętni uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Z zainteresowaniem i podziwem dla ich talentu przysłuchiwali się im przybywający po dzieci rodzice, a także opiekunowie.

 

Dziećmi opiekowali się Renata Ekiel, Gabriela Stępniak, Sławomir Ekiel, Urszula Adamczyk i Dorota Olborska.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2023-10-16 12:35:05
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.