Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 18 lipca 2024 r. Przerwa wakacyjna.
Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji

Piknik z książką

 

W środę, 21 czerwca 2017 r., szkołę w Sadkowicach odwiedzili długo oczekiwani goście. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Rawie Mazowieckiej ze swoimi opiekunkami. Celem wizyty było ponowne  spotkanie klas piątych obydwu szkół. Piątoklasiści spotkali się w grudniu w ,,czwórce’’ na zajęciach w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w naszych szkołach w 2016 r.

Gości w progach szkoły powitał serdecznie dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach pan Marek Lewandowski. Następnie na placu zabaw przeprowadzone były zajęcia terenowe związane z książką opracowane przez bibliotekarkę Renatę Ekiel. Dzieci szybko i sprawnie poradziły sobie z różnymi zadaniami. Trochę czasu spędziły przy grillu zorganizowanym przez nieocenionych rodziców. Następnie czytały głośno książkę Barbary Stenki „Tata gotuj kisiel’’. Z pomocą bibliotekarek doszły do wniosku, że to ciekawa forma spędzania czasu w czasie wakacji. Na koniec wszyscy uczestnicy pikniku udali się na konkurs muzyczny, gdzie gościnnie wystąpił Kuba - uczeń z Rawy Mazowieckiej. Na pożegnanie goście dostali drobne upominki na pamiątkę.

 Dziećmi opiekowały się: Renata Ekiel,  Agnieszka Tulin i Milena Kramarz.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-06-22 21:42:30

Noc Bibliotek 2017

,,Czytanie porusza” – Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, trzecia już, Noc Bibliotek zorganizowana wspólnie przez bibliotekę szkolną i publiczną.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, która w niekwestionowany sposób promuje czytanie, oraz odwiedzanie biblioteki i szkoły w nietypowych godzinach.

W tym roku bibliotekę odwiedziły dzieci młodsze i rodzice. Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 od gier i zabaw dostosowanych do wieku uczestników. Dzieci bardzo chętnie brały udział w licznych zabawach i z entuzjazmem wykonywały nowe zadania. Mówiły co można zrobić z książką, szukały ukrytych na korytarzu książek i układały absurdalną historię. Świetnie  kojarzyły z książką przedmioty wyjmowane ze skrzyni. Szukały też książek, w których tytułach znajduje się zwierzę, roślina, liczba, miasto i kolor.  Bardzo szybko odgadywały z jakich książek pochodzą odczytywane fragmenty tekstu.

  Najwięcej emocji wzbudziło poszukiwanie pantofelka Kopciuszka wg zaszyfrowanych wskazówek. Podobała się im również gra w kalambury, malowanie kolorowanek, rozwiązywanie krzyżówek i rebusów.

 Na koniec obejrzały film ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, na który biblioteki otrzymały prawa do publicznej emisji od organizatora.

Wszyscy uczestnicy dostali również zakładki i naklejki z logo akcji przysłane przez organizatora akcji w Polsce Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 Dziećmi opiekowały się Renata Ekiel, Jadwiga Mleczarek, Wiesława Przybyłkiewicz i Maria Wiśniewska. 

Opracowała Renata Ekiel

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-06-06 12:26:56

Jak nie czytam
jak czytam

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Sadkowicach wzięli udział w akcji Jak nie czytam jak czytam. Jest to ogólnopolska akcja masowego czytania, promująca książki i czytelnictwo szkolne. Uczniowie zebrali się w jednym miejscu przed szkołą z książkami i zrobione zostały zdjęcia.

Gimnazjaliści tego dnia czytali też przy mikrofonie. fragmenty książki ,,Harry Potter i komnata tajemnic” J. K. Rowling.

Zdjęcia z opisami zostały wysłane do czasopisma ,,Biblioteka w szkole” organizatora akcji.

 Opracowała Renata Ekiel

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-06-05 11:21:09

Wizyta w bibliotece pedagogicznej

W dniu 23 maja br. dzieci z klasy piątej z Zespołu Szkół w Sadkowicach wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej. Uczestniczyły w niezapomnianych zajęciach dotyczących patronów 2017 roku. Zajęcia przeprowadziły miłe panie bibliotekarki. Dzieciom dużo radości sprawiła gra terenowa. Szybko i sprawnie poradziły sobie w wyszukiwaniem poleceń i wskazówek ukrytych  na terenie biblioteki.  Zapoznały się też ze zdobytymi informacjami, czyli życiem patronów i ich działalnością. Nowe wiedzę miały okazje sprawdzić grając w gry interaktywne na tablicy multimedialnej. Podczas zajęć uczestnicy zdobywali nowe doświadczenia, mieli okazję wykazać się kreatywnością i umiejętnością zastosowania informacji.

Dziećmi opiekowały się Renata Ekiel, Agnieszka Tulin i Milena Kramarz.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-05-25 09:41:20

Tydzień Bibliotek

 

W dniach 8-14 maja 2017 r. dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Sadkowicach przyłączyły się do programu Tydzień Bibliotek. Hasło Tygodnia Bibliotek brzmiało: „Biblioteka. Oczywiście”. Głównym celem programu było podkreślenie roli czytania i bibliotek w życiu i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Dzieci i młodzież czytały głośno fragmenty Biblii w klasach i na korytarzu szkolnym. Podczas wycieczki w Pieniny klas IIb i IVa uczniowie i ich opiekunowie chętnie włączyli się w obchody tygodnia bibliotek szkolnych czytając swoje ulubione książki. Pomysł głośnego czytania bardzo się wszystkim spodobał. By przejazd autokarem przebiegał atrakcyjniej i ciekawiej rodzice czytali książkę pt. „Nudzimisię” Rafała Klimczaka. Wieczorami czytane były bajki zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, zaś ciche czytanie do poduszki było wyciszeniem po aktywnościach pienińskiej eskapady.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-05-19 09:47:34
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.