Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 18 lipca 2024 r. Przerwa wakacyjna.
Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji

Dzień Książki

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W Zespole Szkół w Sadkowicach obecne tego dnia były  przedszkolaki.

 Obejrzały nagranie piosenki Pociąg do książki zaśpiewanej i zagranej  przez nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych  nr 4 w Łodzi. Dzieci z Sadkowic, podobnie jak uczniowie z Łodzi, przyłączyły się do tańca z książkami w rytm melodii.

Najwięcej radości sprawiły dzieciom gry czytelnicze udostępnione na tablicy interaktywnej na platformie Wordwall. Gry te przystosowane były do wieku dzieci i dotyczyły książek. Dzieci liczyły książki, dobierały pary, grały w bajkowy pociąg. Poradziły sobie także ze znikającymi kretami.

Najmłodsze dzieci  miały zajęcia z zastosowaniem czytania wrażeniowego. Jest to innowacyjny model czytania. Według autorki innowacji Małgorzaty Swędowskiej czytanie polega na zbudowaniu takiego klimatu literackiego, by słowo drukowane przeplatało się z zabawą i ruchem i niespodziankami poznawczymi.

Uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach obchodzili ten ważny dzień zdalnie. Mogli sobie po zajęciach lub w weekend zagrać w gry czytelnicze odpowiednie dla ich wieku i sprawdzić odpowiedzi.

Interaktywne gry i zabawy czytelnicze oraz zajęcia z czytaniem wrażeniowym przygotowała Renata Ekiel.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2021-05-07 16:43:59

ŚWIĄTECZNE PUDEŁKA

 

Przedszkolaki z Zespołu Szkół w Sadkowicach ze swoją wychowawczynią p. Dorotą Olborską wybrały się do biblioteki szkolnej. Wysłuchały fragmentu książki Zofii Staneckiej pt. Basia i Boże Narodzenie i wykonywały ilustracje do książki. Bardzo im się to podobało, gdyż materiał był raczej niecodzienny i oryginalny. Różne elementy wycinały z kolorowych papierów i przyklejały na tekturowych pudełkach. Przez dwa dni szare pudełka zamieniły się w kolorowe pełne Mikołajów, choinek i bałwanków i domków symbolizujących rodzinę. Spoglądając na te barwne pudełka można domyśleć się też marzeń o prezencie pod choinkę. Na koniec zrobiły sobie z pudełkami zdjęcia, obejrzały książki dla dzieci i dobrych humorach pomaszerowały na obiad. Wystawę świątecznych barwnych pudełek można obejrzeć się w bibliotece szkolnej.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2021-01-22 20:30:52

Dni Pluszowego Misia
w bibliotece szkolnej

W dniach 25-27 listopada w przedszkolaki z Sadkowic obchodziły Dni Pluszowego Misia. Według legendy 25 listopada 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt podczas polowania kazał uwolnić małego niedźwiadka. Ilustrację z tego zdarzenia umieszczono w gazecie, producent zabawek uszył pierwszego pluszowego misia. W 2002 roku w stulecie polowania dzień 25 listopad został ustanowiony jako Światowy Dzień Pluszowego Misia.

   Wszystkie sale przedszkolne i biblioteka szkolna zostały udekorowane. W tym roku, ze względu na pandemię, dzieci nie mogły przynieść swoich ulubionych misiów. Bardzo chętnie więc opowiadały o przywiązaniu do swoich pluszowych przyjaciół. Z tych zwierzeń  wynika, że są one ich nieodłącznymi towarzyszami, powierzają im radości i smutki. Najczęściej także zasypiają w ich towarzystwie.

 

Przedszkolaki obejrzały też prezentacje multimedialne z historią pluszowego misia. Dowiedziały się też skąd pochodzą i co lubią znane misie. Najwięcej radości sprawiły dzieciom misiowe gry multimedialne udostępnione na tablicy interaktywnej. Gry multimedialne zostały wysłane również dzieciom z klasy I-III przez portal Librus.

 Lekcję o pluszowych misiach przeprowadziły praktykantka pani Alina Bińkowska i wychowawczyni grupy 0b pani Dorota Olborska. Dzieci poprzez zabawę uczyły się, rozwiązywały różne zagadki i zadania, śpiewały oraz tańczyły.

27 listopada najmłodsze grupy przedszkolne razem ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę szkolną. Grały tam w dużą grę planszową ,,W misiowej krainie” wykonaną przez ich starszych kolegów. Uczniowie opracowali również pytania i zdania, z którymi musiały zmierzyć się maluchy. Bardzo podobało im się rzucanie dużą kostką i poruszanie się dużymi pionkami. Dzieci układały również z figur geometrycznych misia Kółeczko, Kwadraciaka, Trójkaciaka oraz misia Prostokątniaka. Bardzo przydała się tu umiejętność pracy w grupie. Gry multimedialne i inne materiały udostępniła Biblioteka Pedagogiczna w Rawie Mazowieckiej w ramach współpracy i wspomagania szkół i bibliotek. Przez trzy Dni Pluszowego Misia dzieci wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. Najpiękniej wykonane prace znajdą się na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-12-03 11:11:21

NOC BIBLIOTEK

 

W dn. 10.10.2020 w Zespole Szkół w Sadkowicach odbyła się VI Ogólnopolska Noc Bibliotek. Jest to ogólnopolska wieczorowo-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki. Hasłem  tegorocznej nocy było Klimat na czytanie. Impreza zorganizowana została wspólnie przez bibliotekę szkolną i publiczną.

Dzieci i młodzież brały udział w przygotowanych przez bibliotekarki Renatę Ekiel i Gabrielę Stępniak grach i zabawach czytelniczych. W tym roku były to:

- Baśniowe  zadania

-Literackie bingo

-Krzyżówki, wykreślanki

-Kości opowieści

-Jakim bohaterem jestem?    

 

 Za dobre odpowiedzi i dobrze wykonane zadania uczniowie dostawali długopisy i cukierki. Wszyscy uczestnicy tj. dzieci, nauczyciele i rodzice otrzymali również naklejki z ekslibrisem Nocy Bibliotek, które wraz z plakatami zostały przysłane przez organizatora Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Z powodu pandemii koronawirusa impreza trwała krócej niż zazwyczaj i była ograniczona ilością uczestników.

Dziećmi opiekowali się: Renata Ekiel, Sławomir Ekiel, Kamila Major, Halina Pruszczyk.   

Opracowała Renata Ekiel   


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-10-12 13:36:23

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Konkurs w czasach zarazy zakończył się

III etap-test finałowy o mistrzostwa powiatu rozpoczął się  28 maja i  był pisany zdalnie przez 45 minut.

Test  pisany przez finalistów indywidualnie był bardzo szczegółowy. Nasi reprezentanci uzyskali następujące tytuły:

W grupie klas I-IV

1. Gabriel Olborski kl. IIIb -  I Wicemistrz Powiatu

2. Gabriela Madejska kl. IIa - I Wicemistrz Powiatu

3.Wojciech Wojtaś kl. III a – Dyplom Uczestnika

W grupie klas V-VIII

1. Elwira Górecka -kl. VIb - Mistrz Powiatu

2. Julia Kowalczyk- kl. VIb - Mistrz Powiatu

3. Maja Marciniak- Kl.VIb - I Wicemistrz Powiatu

Dzieci młodsze musiały się wykazać szczegółową znajomością książki D. Wieczorkiewicza Hulajnogą przez smoczą wyspę.

 Starsze koleżanki pisały test z książki A. Kasprzak Wiłka smocza dziewczynka.

Test  pisany był przez finalistów indywidualnie.

Serdecznie gratulujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie i wytrwałość i życzymy powodzenia w konkursie na drugi rok szkolny.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2020-06-09 21:46:06
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.