Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: piątek, 29 września 2023 r. Do końca roku szkolnego: 267 dni.

Podsumowanie działalności biblioteki

      

W dn. 18.06.2019 odbyła się w sali komputerowej prezentacja multimedialna przedstawiająca  działania biblioteki szkolnej, a także czytelnictwo w roku szkolnym 2018/2019.

 

Najwięcej przeczytały

1.klasa III

2.klasa Vb

3.klasa IIa

Uczniowie za udział w konkursach i za bardzo dobre czytelnictwo otrzymali nagrody książkowe.

 

  NAGRODZENI

 

 Konkurs powiatowy „Wielka Liga Czytelników”

Natalia Sobczak kl VI b

Julia Kowalczyk kl Vb

Elwira Górecka    kl Vb

Gabriel Olborski  kl IIb

Natalia Traczyk  kl IVa

Julia Kozera      kl IVa

 

Szkolny konkurs ,,Mistrz pięknego czytania’’

I m-Aleksandra Kwiatkowska kl. III

II m - Marta Major- kl. IIa

III m - Julia Pruszczyk- kl. IIa

 

Najlepsi Czytelnicy

Magdalena Melon – kl. Ib

Maria Seliga -  kl. IIa

Patrycja Marciniak - kl. IIb

Anna Kłos - kl. III

Kaja Brzozowska - kl. III

Angelika Golańska - kl. III

Nina Milczarek - kl. IVa

Natalia Traczyk - kl. IVa

Maria Szczepaniak - kl. IVa

Sylwia Staszewska – kl. IVb

Elwira Górecka – kl. Vb

Wiktoria Góralczyk - kl. VIb

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-06-18 11:12:26

Tydzień Bibliotek

 Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Sadkowicach włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek. Jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek i ma na celu zainteresowanie książką dzieci i młodzież. Tegoroczne hasło odbyło się pod hasłem # BIBLIOTEKA. W tym roku Tydzień Bibliotek trwał do końca maja. Udało się zorganizować kilka akcji:

Konkurs szkolny ,, Mistrz pięknego czytania zaadresowany do klas I-III. Dzieci czytały fragmenty książki  W. Cichonia ,,Cukierku, ty łobuzie”. Przy ocenie komisja brała pod uwagę płynność, poprawność, intonację czytanego fragmentu. Bardzo ważna była także prawidłowa dykcja i poprawna odpowiedź na zadane do tekstu pytania

Najlepiej przeczytały:

Aleksandra Kwiatkowska kl III

Marta Major kl. IIa

Julia Pruszczyk kl. IIa

Akcja ,,Książkowe pudełka” Dzieci z klas młodszych wykonywały różnymi technikami ilustracje do swoich ulubionych książek. Wystawa kolorowych pudeł znajduje się w bibliotece szkolnej

Plakaty reklamujące ulubioną książkę robione komputerowo przez kl IV-VIII.

 Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-06-11 13:05:36

Jak nie czytam jak czytam 2019

07.06 2019 r. uczniowie z Zespołu Szkół w Sadkowicach po raz 4 wzięli udział w akcji Jak nie czytam jak czytam. Zgodnie z założeniami uczniowie i przedszkolaki i nauczyciele zebrali się przed szkołą z książkami i zostali uwiecznieni na zdjęciu. W tym dniu dzieci w altanie wysłuchały książki A. Galicy O królewnie, która widziała tylko to chciała.

 

Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika ,,Biblioteka w szkole”, patronem honorowym Biblioteka Narodowa, a organizatorem Renata Ekiel.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-06-11 04:08:26

Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

 

Dnia 14 marca 2019 r. uczniowie klasy III z Zespołu Szkół w Sadkowicach zostali zaproszeni do Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej.

Dzieci i opiekunów przywitała kierownik biblioteki pedagogicznej pani Ilona Kurpiewska i przeprowadziła lekcję biblioteczną ,,Moje pierwsze spotkanie z biblioteką pedagogiczną’’. Pani kierownik oprowadziła wszystkich po pomieszczeniach biblioteki i zwróciła uwagę na ich przeznaczenie-wypożyczalnia, czytelnia, magazyn. Dzieciom bardzo podobał się magazyn czasopism. Zaprezentowała również komputerowy system wypożyczania książek.

 Dzieci uczestniczyły też w zajęciach z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai Jest to japońska technika czytania i opowiadania wykorzystująca plansze z ilustracjami i tekstem oraz skrzynkę. Karty kamishibai zadrukowane są dwustronnie – na przedniej stronie znajduje się ilustracja, a na tylnej  tekst oraz miniatura (podgląd) ilustracji, którą widzi publiczność. Każda karta, ilustracja odpowiada kolejnemu fragmentowi opowiadania i wprowadza stopniowo publiczność w magiczny świat. Trzecioklasiści i ich wychowawczynie wysłuchały książki pt,, O gąsienicy, która zmienia w motyla’’ Joanny Urbańskiej , która opowiada o zmianach zachodzących w przyrodzie. Zajęcia wzbogaciły gry i zabawy związane z publikacją. Malowały motyle z których powstał jeden duży wielobarwny motyl. Układały również puzzle i gąsienice i wykonywały motylkowe mnożenie.

Dziećmi opiekowały się Renata Ekiel i Halina Tokarska.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-03-18 10:58:42

Wielka Liga Czytelników

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Sadkowicach wzięli  udział po raz pierwszy  w Ogólnopolskim konkursie ,,Wielka Liga Czytelników”. Konkurs trwał od listopada do lutego.

Celem konkursu było

-Promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi.

-wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych I-IV i V-VIII

-Kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy

Konkurs przebiegał w kilku etapach

1.szkolno- biblioteczny.

Polegał na  Indywidualnym zdobywaniu sprawności czytelniczych w dwóch kategoriach wiekowych I-IV i V-VIII  Uczestnicy etapu szkolnego zdobywali sprawności poprzez czytanie 6 dowolnych książek z listy konkursowej i rozwiązywali do nich testy odbieranych z biblioteki szkolnej .Testy rozwiązywały w domu podczas rodzinnego czytania. Rodzice i dzieci przede wszystkim musieli się zmierzyć ze szczegółowymi pytaniami dotyczącymi treści całej książki lub jej fragmentu. Były także pytania powiązane z treścią książki. Trzeba było skorzystać ze słownika jęz. angielskiego i przetłumaczyć wyrazy, rozwiązać zadanie matematyczne, przyrodnicze. Korzystając ze słowników dopisać synonimy do podanych wyrazów lub podać ich znaczenie. Na koniec każdego testu było pytanie otwarte, w którym trzeba było podać logiczną odpowiedź. Wypełnione formularze przynosiły do biblioteki.

 Do zaliczenia tekstu należało zdobyć  80 -100 punktów. Za zaliczenie tekstu otrzymywali sprawności. Należało zdobyć sześć, żeby przejść do następnego etapu. Ogółem w tym etapie wzięło udział 26 uczniów.

2.test kwalifikacyjny

Test odbył się 21 stycznia w bibliotece szkolnej. Uczniowie rozwiązywali testy już bez udziału rodzin i książek. Młodsza grupa rozwiązywała test ze znajomości treści książki W. Cichonia ,,Cukierku ty łobuzie.’’ Przystąpiło do niego 9 osób z 11 uprawnionych do pisania

Gabriel Olborski kl IIb   98p

Kaja Brzozowska kl III 85 p.

Julia Kozera kl IVa -95 p

Katarzyna Zieja kL III -81p.

Natalia Traczyk kl IVa -96p.

Anna Kłos kl III -94p..

Oliwia Marciniak kl III -84p

Sandra Stepniak kl IIb- 83p.

Szymon Górecki kl II b -84p

6 dziewczynek z grupy klas V-VIII pisało test z treści fragmentów książki R. Kosika ,,Feliks, Nett i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi”. Z 8 uprawnionych pisało 7.

Elwira Górecka kl Vb -98p.

Adrianna Stępniak kl VIIIa- 59p.

Julia Kowalczyk Vb- 100p.

Brygida Darnowska Va-89p.

Maja Marciniak Vb -96p.

Natalia Sobczak VIb -100p.

3. powiatowy test drużynowy

Do powiatu pojechało po 3 uczniów z dwóch kategorii wiekowych, którzy uzyskali największą ilość punktów. Konkurs powiatowy drużynowy odbył się 28 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej. Testy dotyczyły treści książki i były jeszcze bardziej szczegółowe.

 Drużyna klas I-IV w składzie Gabriel Olborski, Natalia Traczyk i Julia Kozera uzyskała 131 punktów i zdobyła II miejsce w powiecie. Na etapie drużynowym trzeba było się wykazać znajomością książki J. Bednarek ,, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Dziewczynki z grupy V-VIII Natalia Sobczak, Julia Kozera i Elwira Górecka ze 118 punktami uplasowały się na 4 miejscu i miały do przeczytania książkę Niesamowity dwór” Z. Nienackiego.

Niestety żadna z grup nie przeszła do etapu wojewódzkiego. Mimo to konkurs był pięknym sposobem na rodzinne spędzanie jesiennych i zimowych wieczorów. Efektem jest wzrost czytelnictwa u dzieci i ogromne zaangażowanie rodziców.

Serdecznie gratulujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie i wytrwałość.

Opracowała Renata Ekiel

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2019-03-18 09:43:26
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.