Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 18 lipca 2024 r. Przerwa wakacyjna.
Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji

         Spotkanie z pisarzem

 

Dnia 11 kwietnia 2017r. gościem Zespołu Szkół w Sadkowicach był Arkadiusz Niemirski – dziennikarz, satyryk, pisarz dla młodzieży i dorosłych. Autor w nowoczesnej prezentacji multimedialnej przedstawił swoją biografię, oraz drogę artystyczną. Przekaz był niezwykle barwny, z dużą dawką humoru. Gość przypomniał uczestnikom spotkania nieżyjącego już popularnego pisarza Zbigniewa Nienackiego twórcę kultowej serii książek o Panu Samochodziku. Arkadiusz Niemirski jest jednym z kontynuatorów dzieła Nienackiego. Napisał 16 powieści z serii ,,Pan Samochodzik”.

W dalszej części prezentacji pisarz przy dobranej muzyce  przedstawił wątki swoich powieści: "Testament bibliofila", "Pojedynek detektywów", "Klątwa Nipkowa", "Zbrodnia prawie doskonała", "Prowokator", "Dziennik grzesznika", "Bożek Templariuszy", "Tajemnica Fabritiusa".

Pisarz przekonywał też młodzież, że warto mieć marzenia, cel życia i pasję. Zachęcał do odwiedzenia swojej strony internetowej http://www.niemirski.com , na której znajduje się m.in. blog pisarza.

Na koniec spotkania autor udzielał wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie, nawet i dociekliwe, pytania. Spotkanie z panem Arkadiuszem na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół w Sadkowicach.

 

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-04-12 12:14:46

ZAPROSZENIE

 

We wtorek, 11 kwietnia 2017 r., o godzinie 900 w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Sadkowicach, odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem dla młodzieży Arkadiuszem Niemirskim.

Po spotkaniu chętni będą mogli zakupić książki z autografem autora.

 

 Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

Opracowała Renata Ekiel

Zdjęcie pisarza pochodzi ze strony przeglad.olkuski.pl


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-04-05 12:11:09

"Magiczne drzewo"
Z wizytą w SP nr 4 w Rawie Mazowieckiej
 

W dniu 16 grudnia br. uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Sadkowicach spotkali się ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej. Dzieci i opiekunów powitała pani Maria Sobczak bibliotekarka i wychowawczyni  kl. Vb, a także dyrektor szkoły pani Wiesława Rokicka. Na spotkanie z dziećmi przybyła także wicedyrektor szkoły pani Danuta Dębska autorka książek o ziemi rawskiej, która zaprezentowała swoje książki i opowiedziała o początkach swojej pracy pisarskiej. Bardzo interesująco przedstawiła również  problemy, jakie napotyka podczas zbierania materiałów do swoich książek. Dzieci z Sadkowic obejrzały również ciekawe przedstawienie wystawione przez swoich kolegów z Rawy Mazowieckiej. Na koniec pani bibliotekarka zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy na podstawie serii książek Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki. Dzieci podzielone na dwie grupy układały puzzle. Musiały jednak najpierw odpowiadać na pytania i wykonywać różne zadania. Na pożegnanie dzieci z Sadkowic i opiekunki dostały małe sympatyczne upominki.

Zajęcia tę były zorganizowane w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w obydwóch szkołach.

Dziećmi opiekowały się Agnieszka Tulin, Renata Ekiel i Milena Kramarz.

 

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-01-04 02:34:11

Wyspa Robinsona

W dniu 9 grudnia 2016 r. na zakończenie omawiania lektury "Robinson Cruzoe" D. Defoe dzieci z klasy VIB zrobiły piękne makiety przedstawiające wyspę Robinsona i jego grotę.

Zajęcia przeprowadziła pani Agnieszka Tulin w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w Szkole Podstawowej w Sadkowicach.

Wszystkie te makiety można obejrzeć w bibliotece szkolnej.


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-12-23 01:34:07

Urodziny
Kubusia Puchatka

 

W dn. 28.11.2016 r. w Zespole Szkół w Sadkowicach  odbyło się przedstawienie  pt: ,,Urodziny Kubusia Puchatka”. Dzieci mogły zobaczyć przyjaciół Kubusia Puchatka ze Stumilowego lasu. Z życzeniami i prezentami przybyły także inne pluszowe misie: Coralgol, Uszatek, Troskliwe Misie i Paddington. Następnie do życzeń dołączyły  się  dzieci z przedszkola i klas II- III szkoły podstawowej, które śpiewały piosenki, mówiły wiersze i wręczały Kubusiowi Puchatkowi własnoręcznie wykonane prezenty - piękne prace plastyczne.

W przedstawieniu  wzięły udział dzieci z koła teatralnego z kl. IIIa i III b. Na zajęciach koła przygotowały także plakaty informujące o przedstawieniu.

Impreza odbyła się z okazji  podsumowania projektów edukacyjnych w kl. I-III , które były realizowane w szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dzieci przygotowały Krystyna Woźniak, Renata Ekiel, także wychowawczynie klas młodszych i przedszkola.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-11-29 22:10:13
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.