Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: niedziela, 27 września 2020 r. Do końca roku szkolnego: 272 dni.

Urodziny
Kubusia Puchatka

 

W dn. 28.11.2016 r. w Zespole Szkół w Sadkowicach  odbyło się przedstawienie  pt: ,,Urodziny Kubusia Puchatka”. Dzieci mogły zobaczyć przyjaciół Kubusia Puchatka ze Stumilowego lasu. Z życzeniami i prezentami przybyły także inne pluszowe misie: Coralgol, Uszatek, Troskliwe Misie i Paddington. Następnie do życzeń dołączyły  się  dzieci z przedszkola i klas II- III szkoły podstawowej, które śpiewały piosenki, mówiły wiersze i wręczały Kubusiowi Puchatkowi własnoręcznie wykonane prezenty - piękne prace plastyczne.

W przedstawieniu  wzięły udział dzieci z koła teatralnego z kl. IIIa i III b. Na zajęciach koła przygotowały także plakaty informujące o przedstawieniu.

Impreza odbyła się z okazji  podsumowania projektów edukacyjnych w kl. I-III , które były realizowane w szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dzieci przygotowały Krystyna Woźniak, Renata Ekiel, także wychowawczynie klas młodszych i przedszkola.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-11-29 22:10:13

Lekcja
o Henryku Sienkiewiczu


W dniach 4 i 9 listopada 2016 r. Zespół Szkół w Sadkowicach odwiedziła kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej pani Ilona Kurpiewska.

 

Przeprowadziła z uczniami gimnazjum i klas IV-VI szkoły podstawowej zajęcia edukacyjne na temat: ,,Śladami Henryka Sienkiewicza” . Pani kierownik w niebanalny sposób przedstawiła dzieciom i młodzieży życie i twórczość tego wybitnego pisarza.

Zajęciom towarzyszyła prezentacja multimedialna, a także gry i zabawy interaktywne na tablicy multimedialnej.

Zajęcia prowadzone były w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w szkole podstawowej w 2017 r.

 

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-11-15 09:36:15

200 obiektów na 200 lat.
Nie tylko
książki”

 

W dniu 27.10.2016r. dzieci z klas VI i V Zespołu Szkół w Sadkowicach pojechały na wycieczkę do Warszawy. Już w autokarze przeprowadzona została akcja ,,Przyłapani na czytaniu” polegająca na robieniu zdjęć uczniom czytającymi książki. Również w autobusie szkolnym znalazły się dzieci ,,przyłapane na czytaniu”. Najciekawsze fragmenty książek były głośno czytane przez mikrofon. Następnie dzieci pojechały do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na wystawę rękopisów pt: 200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki”, która była zorganizowana i udostępniona z okazji rocznicy otworzenia Uniwersytetu Warszawskiego. Wystawa przedstawiła w ośmiu gabinetach tematycznych różnorodność i bogactwo zbiorów BUW. Dzieci z pomocą przewodników obejrzały kopie książki dawnej, opraw, rękopisów, a także muzykaliów, gazet, plakatów, pocztówek i innych materiałów. W ósmym gabinecie były zgromadzone książki współczesne i czytnik książek. Duży ekran przedstawiał pomieszczenia całej biblioteki.

Następnie odbyła się ciekawa lekcja biblioteczna pt.: ,,Magiczne zwoje i nie tylko - Język i forma rękopisów od średniowiecza do współczesności”. Pracownicy biblioteki zapoznali uczniów z historią trzech alfabetów. Dalsza część lekcji poświęcona była różnym formom książki (tabliczki, zwoje, kodeksy) i aspektom wpływającym na wygląd manuskryptu: pismo, oprawy, zdobienia, materiały. Na koniec wszystkie dzieci dostały zadania do wykonania.

Po wizycie w BUW wycieczka udała się do kina Cinema City w Jankach  na film animowany pt : ,,Bociany” w reżyserii N. Stollera i Douga Sweetlanda.

Dziećmi opiekowały się: Agnieszka Tulin, Beata Szymczyk, Maria Wiśniewska, Renata Ekiel i Milena Kramarz.

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-11-02 10:13:59

Jak nie czytam jak czytam!

 

Dnia 10.06.2016 r. dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Sadkowicach wzięły udział w akcji ,,Jak nie czytam jak czytam”.

Jest to Ogólnopolska akcja masowego czytania, promująca książki i czytelnictwo szkolne. Według założeń polega na zebraniu się w jednym miejscu z książkami i sfotografowaniu, by pokazać frekwencję. Uczniowie w tym dniu czytali książki, grali w gry i zabawy czytelnicze.

 Zdjęcia wraz z opisami zostaną wysłane do czasopisma ,,Biblioteka w szkole”. Za najlepiej przeprowadzoną akcję przewidywane są nagrody.

 

 

Opracowała Renata Ekiel


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-06-10 12:16:13

Noc Bibliotek

 

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Sadkowicach oraz nauczyciele i rodzice uczestniczyli w II Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która odbyła się 4 czerwca 2016 roku.

 Noc bibliotek to ogólnopolska wieczorno- nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki. Organizowana jest w Polsce po raz drugi. Akcja jest okazją by w niekonwencjonalny sposób poznać zbiory biblioteki. Jest skierowana do czytelników w każdym wieku. Tegoroczne hasło akcji brzmiało ,,Wolno czytać”.

 

Organizatorami imprezy w Sadkowicach były opiekunki bibliotek szkolnej i publicznej Renata Ekiel i Jadwiga Mleczarek.

 

Gośćmi honorowymi byli wójt gminy pani Karolina Kowalska i przewodniczący rady gminy pan Tadeusz Pietrzak.

Motyw przewodni tej imprezy to twórczość Henryka Sienkiewicza, gdyż rok 2016 jest rokiem tego wybitnego pisarza.

 

 Wszyscy uczestnicy usiedli wokół stołu z dziełami H. Sienkiewicza. Głośne czytanie rozpoczęła pani wójt, a potem czytali wszyscy obecni przy stole. Książką czytaną głośno był wylosowany przez panią wójt Latarnik.

 

 

Następnie dzieci i młodzież przygotowały  i odegrały 4 scenki sienkiewiczowskie na podstawie książek: W pustyni i w puszczy, Krzyżacy, Ogniem i mieczem i Potop. Gimnazjaliści  grali też w karty pt flirt z dziełami H. Sienkiewicza ,następnie oglądali film Pan Wołodyjowski.

 

Dzieci ze szkoły podstawowej wykonywały prace plastyczne do konkursu Wszystkie miasta i wioski czytają „Psie troski” . Wszystkim uczniom podobały się kalambury czytelnicze, a także godzina duchów polegająca na szukaniu po ciemku z latarkami w bibliotece książek z dreszczykiem. Rodzice rozmawiali o książkach swojego dzieciństwa.

Uczestnicy dostali również zakładki i naklejki z logo akcji przysłane przez organizatora akcji w Polsce Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Dziećmi i młodzieżą opiekowali się Halina Pruszczyk, Sławomir Ekiel i Maria Wiśniewska.

Opracowała Renata Ekiel

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-06-08 12:31:23
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.