Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: poniedziałek, 8 czerwca 2026 r. Do końca roku szkolnego: 19 dni.

Pożegnanie uczniów klas 8

/2017 - 2025/

Dnia 25 czerwca 2025 r. w Zespole Szkół w Sadkowicach odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym uroczystość – pożegnanie uczniów klas VIII.


Nasi najstarsi uczniowie, przygotowani przez wychowawców: Agnieszkę Tulin oraz Beatę Pakułę, wspominali lata nauki w szkole podstawowej. Były słowa wdzięczności za naukę i opiekę, wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów. A zwieńczeniem występów był polonez ósmoklasistów (patrz galeria)   

Obecna na pożegnaniu Wójt Gminy Sadkowice Pani Karolina Kowalska wręczyła nagrody uczniom, którzy zostali laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w mijającym roku szkolnym: Mai Wojtczak - laureatce konkursu z fizyki i finalistce z języka polskiego, Krzysztofowi Rzeźnickiemu - laureatowi konkursu z fizyki i finaliście z geografii, Szymonowi Góreckiemu - finaliście z fizyki, Gabrielowi Oborskiemu - finaliście z geografii, Piotrowi Pajdzie - finaliście z biologii, Marcie Major - finalistce z języka angielskiego, Julii Pruszczyk - finalistce z języka polskiego.

 

W pięknych słowach podsumowujących ostatnie lata nauki zwrócił się do absolwentów dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach pan Marek Lewandowski. Z rąk pana dyrektora uczniowie otrzymali nagrody książkowe za najwyższe średnie ocen (łącznie 15 uczniów z obu klas) oraz za wysokie osiągnięcia w konkursach przedmiotowych. Natomiast uczniowie, którzy reprezentowanie barw szkoły w zawodach sportowych otrzymali z rąk nauczycieli wychowania fizycznego pamiątkowe puchary. 

   

   

 *******************************************************************

 

DRODZY ABSOLWENCI!

 ŻYCZY WAM WIELU SUKCESÓW W NAUCE, ROZWIJANIA WASZYCH PASJI
I REALIZACJI MARZEŃ!

  NIECH DROGA, KTÓRĄ WYBIERZECIE,
POZWOLI WAM ROZWINĄĆ SKRZYDŁA...

 


Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Sadkowicach

 

 

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2025-07-07 16:06:04

Egzamin na kartę rowerową

Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie. Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, opanował technikę kierowania rowerem.

Nasi uczniowie podobnie jak w latach ubiegłych, na lekcjach techniki zdobywali wiedzę i umiejętności dotyczące poruszania się rowerem po drogach publicznych. W końcówce roku szkolnego 26 uczniów klas czwartych zdało pozytywnie egzamin teoretyczny, a następnie przystąpilo do sprawdzianu praktycznego - rowerowego toru przeszkód.

Egzamin przeprowadzili nauczyciele posiadający uprawnienia do egzaminowania dzieci na kartę rowerową – p. Marek Lewandowski, p. Ewa Kępka i p. H. Tokarska.

Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawa jazdy”.

 

 Opracowała Ewa Kępka


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2025-06-17 08:32:57

Park Rozrywki w Julinku

10 czerwca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Park Rozrywki Julinek. Park znajduję się na terenie dawnej bazy cyrkowej. Na obszarze 30 hektarów zlokalizowano szereg atrakcji dla dzieci. Pierwszym punktem wycieczki był park linowy, który zapewnił doskonałą zabawę zarówno początkującym, jak i doświadczonym miłośnikom mocnych wrażeń. Następnie udaliśmy się na ściankę wspinaczkową, która była kolejnym sprawdzeniem sprawności fizycznej. Później wybraliśmy się do strefy dmuchańców, w której było mnóstwo dmuchanych zjeżdżalni. Po krótkiej przerwie na posiłek graliśmy w mini golfa, gdzie towarzyszyły nam klauny i posągi dzikich zwierząt. Ostatnim punktem wycieczki było wesołe miasteczko. Uczniowie korzystali z wielu karuzel i jeżdżących samochodów .Wycieczka minęła w spokojnej, miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, nadzór nad bezpieczeństwem uczniów sprawowały Panie: Beata Korzycka, Urszula Adamczyk, Halina Tokarska, Paulina Kowalczyk, Dorota Olborska.

Opracowała Paulina Kowalczyk


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2025-06-11 19:04:51

Szkolny Dzień Dziecka 2025

Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Sadkowicach składają serdecznie podziękowania Prezydium Rady Rodziców oraz wszystkim Rodzicom za trud i pracę włożoną w przygotowanie i przeprowadzenie Dnia Dziecka w naszej szkole.

Dziękujemy za przygotowanie dla naszych dzieci stoisk z ciastami, owocami, lemoniadami, czekoladową fontanną, grillem, sałatkami, cukrową watą i popcornem. A także mobilnych "salonów" piękności dla najmłodszych  - tam powstawały fryzury, "makijaże" i słodkie brokatowe nadruki. Balonowe zwierzątka wywołały uśmiech na niejednej twarzy. Ogromne dmuchańce pozwoliły wszystkim chętnym wielokrotnie pokonać lęk wysokości. Rozgrywki sportowe w piłkę nożną między klasami 4-8 oraz konkurs na najdalej lecący samolot z papieru pozwoliły zaspokoić dziecięcą chęć rywalizacji.

Słowa wdzięczności kierujemy również do przyjaciół naszej szkoły, czyli druhów strażaków z OSP KSRG Sadkowice i Ochotnicza Straż Pożarna w Lutoborach za pokazy sprzętu strażackiego, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wodne kurtyny orzeźwiąjące w ten ciepły i słoneczny dzień.

 

   

   

   


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2025-06-02 21:01:48

Trzydniowa wycieczka TATRY – ENERGYLANDIA

Termin: 28–30 czerwca 2024 r.

Pod koniec roku szkolnego uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w trzydniowej wycieczce w Tatry oraz do największego parku rozrywki w Polsce – Energylandia. Program wyjazdu był pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.


Pierwszego dnia grupa udała się do Zakopanego, gdzie czekały na nią wspaniałe widoki i górskie atrakcje. Uczniowie wjechali kolejką na Gubałówkę, korzystali z atrakcji w parku linowym oraz paintballu, a następnie zjechali z Polany Szymoszkowej. Wieczorem udali się na obiadokolację i nocleg w góralskim pensjonacie Limba. Drugiego dnia uczniowie wyruszyli na górski szlak, zrelaksowali się w kompleksie basenowym Bania. Po pełnym wrażeń dniu grupa wróciła do pensjonatu Limba na pysznego grilla. Trzeci dzień wycieczki upłynął w całości w Energylandii, w Zatorze. To największy park rozrywki w Polsce, oferujący ponad 120 atrakcji w kilku strefach tematycznych – od bajkowej strefy dla najmłodszych po ekstremalne roller coastery. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, korzystając z atrakcji dostosowanych do różnych grup wiekowych. Wycieczka była wspaniałą okazją do integracji, aktywnego wypoczynku i odkrywania uroków Podhala. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnej energii do domu.


Wycieczkę zorganizował Rdosław Kowalczyk a wraz z nim opiekę podczas wyjazdu nad uczniami sprawowały: Urszula Adamczyk, Agnieszka Głowacz i Anna Michalak. 

Opracował Radosław Kowalczyk

autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2025-06-02 20:50:18
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 |
Copyright © 2009 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.