Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: wtorek, 22 października 2024 r. Do końca roku szkolnego: 248 dni.

Wycieczka Pieniny - Słowacja - Energylandia /20-22.05/

W dniach 20-22 maja 2024 r. odbyła się wycieczka na południe Polski. Przez 3 dni uczniowie z klas: 8, 7, 6 oraz 5 brali udział w eskapadzie na trasie: Pieniny  - Słowacja – Energylandia.

Pierwszy dzień rozpoczął się niesamowitymi wrażeniami, jakie zapewnił uczestnikom spływ pontonowy – rafting z instruktorami przełomem Dunajca. Odcinek 18 km uczniowie i opiekunowie pokonali w czasie około 2h. Podziwialiśmy utworzony jako pierwszy w Polsce Pieniński Park Narodowy: poszarpane wapienne skały, wąwozy, urwiska. Każdy zapragnął zrobić sobie zdjęcie na tle najwyższego szczytu Pienin: Trzech Koron.

Po emocjach spływu udaliśmy się w miejsce zakwaterowania - do hotelu Grand & Resort Limba w Poroninie, gdzie spędziliśmy dwie noce.

Kolejny dzień spędziliśmy na Słowacji. Wraz z licencjonowanym przewodnikiem górskim podziwialiśmy przepiękne górskie szczyty, próbując zapamiętać ich nazwy i wygląd. Zwiedzanie u naszych południowych sąsiadów rozpoczęliśmy od Jaskini Bielańskiej – jednej z najczęściej odwiedzanych jaskiń na Słowacji. Oprócz „dziwacznych” form skalnych jaskinia jest znana z bogactwa występowania kalcytowej ornamentyki. Wielkie wrażenie wywarły na nas naciekowe wodospady, jeziorka, skomplikowane korytarze i przejścia przystosowane do zwiedzania. Następnym punktem wycieczki był przejazd kolejką linową- Bachledką usytuowaną na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Trasa o długości 600 m pozwoliła nam podziwiać naturę Magury Spiskiej z „przestworzy”. Prosto z kolejki udaliśmy na przejście Ścieżką w Koronach Drzew specjalnie przygotowanym drewnianym pomostem liczącym ponad 1200 m, a znajdującym się na wysokości 23 m. Zwieńczeniem pomostu była 32 m wieża, z której mogliśmy podziwiać szczyty Tatr Bielskich, panoramę Pienin oraz malownicze Zamagurze. W drodze powrotnej chętni mogli zrobić zakupy w słowackim markecie, a najczęściej kupowanym towarem była czekolada STUDENCKA.

Ostatni dzień spędziliśmy w Zatorze, gdzie znajduje się Energylandia – Park Rozrywki dla małych i dużych.  Na obszarze 46 h znajduje się ponad 120 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji umiejscowionych w stylizowanych dekoracjach i aranżacjach zawartych w kompletnej audio-wizualnej scenografii przygotowanej specjalnie dla danego urządzenia.

Zgodnie z przyjętym planem wycieczki o 22.00 wróciliśmy pod szkołę, gdzie rozpoczęła się nasza przygoda.

Wyjazd zorganizował p. Radosław Kowalczyk; nad naszym bezpieczeństwem i harmonogramem wycieczki czuwała pilot wycieczki p. Kamila Ludwicka z Biura Podróży GLOB w Skierniewicach, opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. Urszula Adamczyk, p. Adam Ziemba oraz p. Kamila Major.

 

Opracowała Kamila Major


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-05-28 14:20:13

Wycieczka nad morze
/20-22.05/

W dniach 20-22 maja 2024 r. uczniowie klas IV, Vb oraz VI udali się na wycieczkę nad morze pod opieką nauczycieli: Magdaleny Żukowskiej, Ewy Kępki, Zbigniewa Gawrzydka oraz Martyny Wieteska.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Główne, Stare Miasto w Gdańsku. Spacerowali tam ulicami Długą, Mariacką oraz Długim Targiem. Zobaczyli na szlaku swojej wędrówki Bramę Zieloną, Złotą Kamienicę, Fontannę Neptuna oraz odwiedzili Bazylikę Mariacką. Drugiego dnia udali się na wycieczkę Półwyspem Helskim. Z przewodnikiem zwiedzili port na Helu, Cypel helski, Fokarium, Promenadę i Dom Morświna. Następnie udali się na molo w Juracie a potem mieli możliwość zobaczyć Aleję Gwiazd Sportu we Władysławowie. Po wyczerpującym, słonecznym dniu wrócili do ośrodka gdzie po obiadokolacji wspólnie z opiekunami udali się na wieczorny spacer i zabawy na plaży. Po powrocie z plaży czekała na nich kolejna atrakcja w postaci ogniska z pieczeniem kiełbasek. Wspólnym zabawom nie było końca. Ostatniego dnia w drodze powrotnej do domu zwiedzili jeszcze Zamek Krzyżacki w Golubiu Dobrzyniu. W godzinach wieczornych cali i zdrowi wrócili do stęsknionych rodziców czekających na nich pod szkołą.

Opracowała Magdalena Żukowska


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-05-28 14:18:27

Wycieczka do Torunia

17 maja 2024r. uczniowie klas II oraz chętni uczniowie z klas III, IV, V i VI wzięli udział w wycieczce do magicznego Torunia. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. U. Adamczyk, p. W. Przybyłkiewicz, p. A. Głowacz oraz p. H. Tokarska.

Zwiedzanie Starego Miasta okazało się niezapomnianą przygodą z wyjątkowym przewodnikiem, który w barwny sposób przybliżał historię miasta. Dzieci z zachwytem podziwiały Ratusz Staromiejski, Krzywą Wieżę, Fontannę Flisaka, Gotyckie Spichlerze i pozowały do pamiątkowego zdjęcia przy pomniku sławnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Podczas wizyty w Żywym Muzeum Piernika dzieci przeniosły się w magiczny sposób do XVI – wiecznej piernikarni. Tam poznały sposób wyrabiania pierników, a następnie same aktywnie uczestniczyły w tym procesie. W dalszej części, przy pomocy oryginalnych form kształtowały własne pierniki a po wypieczeniu zabrały tę pachnącą przyprawami korzennymi pamiątkę do domu.

Podczas wizyty w Toruniu, nie mogło zabraknąć oczywiście „podróży do gwiazd” w Planetarium. Obserwowany tam pokaz astronomiczny opowiadał o wielkości i budowie Wszechświata, opisywał popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżył tajemnice planet i galaktyk. Leżąc w wygodnych fotelach, przy dźwiękach muzyki, dzieci podziwiały nad głowami tysiące gwiazd i kosmiczne animacje.

Kolejnym punktem programu był udział w żywej lekcji historii, która zwieńczona została pokazem walk rycerskich. Na pożegnanie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową monetę krzyżacką wybitą z metalu.

To był dzień pełen nowych doświadczeń, nowej wiedzy, przepełniony wrażeniami. Dzieci z entuzjazmem deklarowały, że będą do Torunia wracać.

Opracowała Halina Tokarska


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-05-28 14:10:01

Wycieczka do stolicy

Z inicjatywy wychowawczyń p. Janiny Walas i p. Krystyny Woźniak  17 maja 2024 r. odbyła się wycieczka uczniów klasy Ia i Ib do stolicy Polski – Warszawy.

Celem wyjazdu było poznanie dziedzictwa narodowego stolicy Polski – Warszawy. Zwrócenie uwagi na walory kulturowe i turystyczne historycznej części miasta. Poznanie wydarzeń II wojny światowej związanych ze stolicą. Zwrócenie uwagi na zdrowe słodycze – zabawa w mistrza czekolady.

Spacer po Starówce rozpoczął się z Placu Zamkowego. Uczestnicy przeszli ulicami Starego Miasta na Plac Piłsudskiego. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Poznali najważniejsze wydarzenia związane z Placem Piłsudskiego. Następnie idąc Krakowskim Przedmieściem poznali nowszą historię Warszawy, a Pałac Prezydencki zainteresował uczniów. Zwrócili uwagę na pomniki Adama Mickiewicza i księcia Józefa Poniatowskiego. Na Placu Zamkowym pierwszaków przywitał król Zygmunt III Waza stojący na kolumnie, który przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Podziwiali również okazały Zamek Królewski. Spacerując wzdłuż murów obronnych słuchali opowieści o najważniejszych wydarzeniach w związanych z dziejami stolicy. Duże wrażenie na obecnych zrobił pomnik Małego Powstańca. Na Starówce poznali legendy warszawskie i pomnik Syrenki.

Następnym etapem był pobyt w Pijalni Czekolady Wedel. Dzieci wysłuchały opowieści na temat historii czekolady i fabryki E. Wedel. W dalszej części odbyła się zabawa w Mistrza Czekolady. Każdy uczestnik wykorzystując swoją wyobraźnię i białą czekoladę wykonywał dekorację na Torciku Wedlowskim. Wszyscy pięknie zapakowali smakołyk, aby go zabrać do domu. Potem odbyła się degustacja czekoladowych przysmaków.

Następny etap to pobyt na Smart Kids Planecie czyli w innowacyjnym i interaktywnym  Centrum Mądrej Zabawy. W różnych częściach planety dzieci odkrywały i odbywały kosmiczną i multimedialną podróż,  tworzyły różne budowle, praktycznie uczyły się ekologii i dobrych nawyków, rozwijały sprawność fizyczną i zręczność. W Strefie Mądrych Zakupów  poznawały podstawy przedsiębiorczości i zdrowego żywienia świetnie się bawiąc. W Strefie Zgranej Paczki rozwijały umiejętność współpracy i logicznego myślenia. Strefa Jabłkowego Sadu przybliżyła im drogę różnych owoców od uprawy po sklepowe półki. Był to czas wspaniałej, kreatywnej i atrakcyjnej zabawy.

Podróżując autokarem uczniowie podziwiali nowoczesną architekturę miasta oraz rzekę Wisłę, nad którą położona jest stolica. Nad bezpieczeństwem dzieci w czasie wycieczki czuwały: M. Wieteska, K. Woźniak, J. Walas.

Opracowała Janina Walas


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-05-27 15:27:07

Wycieczka do Warszawy

10 maja 2024 r. uczniowie klasy VIII, VIIA, VIIB I VIA uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wycieczki było obejrzenie spektaklu - multimedialnego musicalu "Kongo" w Teatrze Capitol. Fabuła spektaklu dotyka problemy społeczne, z którymi mogą się zetknąć uczniowie w środowisku szkolnym - m. in wykluczenie, konflikty w grupach rówieśniczych, niezdrowa rywalizacja. Zetknięcie z takimi treściami nauczy młodzież rozpoznawać problemy najbliższego otoczenia, uwrażliwi na świat i relacje międzyludzkie. Świetnie śpiewający młodzi artyści dostarczyli wielu emocji oglądającym.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Narodowym Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie oglądali eksponaty dotyczące historii polskiej techniki z dziedziny astronomii i fizyki, transportu, informatyki, radiotechniki.

Opiekunami na wycieczce byli: Halina Pruszczyk, Anna Michalak, Dorota Olborska i Radosław Kowalczyk.

Opracowała Halina Pruszczyk


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2024-05-27 15:02:08
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 |
Copyright © 2009 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.