Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: wtorek, 22 października 2024 r. Do końca roku szkolnego: 248 dni.

Piknik Rodzinny w kl. IIb

Dnia 16 czerwca 2016 r. uczniowie klasy IIb wraz z rodzicami zorganizowali Piknik Rodzinny – połączone święto dzieci, mam i tatusiów.

Rodzice przygotowali poczęstunek, a dzieci inscenizacje i upominki. Wspólnie grillowano i biesiadowano, ale najważniejsze były rozgrywki dzieci z tatusiami w piłkę nożną. Synowie i córki pokonali ojców wygrywając mecz 15:14. Mamusie miały problem komu kibicować, więc kibicowały tym sportowcom, którzy mieli piłkę.

Czas pikniku upłynął wszystkim w przyjemnej atmosferze, a dzieci były szczęśliwe, że mogły go spędzić z rodzicami. Nad przebiegiem uroczystości czuwała wychowawczyni Janina Walas.

 

Opracowała Janina Walas

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-06-17 10:25:24

Uczniowie
Zespołu Szkół w Sadkowicach
na Litwie

W dniu 7.06.2016 r. o godz. 22.00 uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej wraz  z opiekunami - paniami Ewą Kępką, Magdaleną Pajdą, Urszulą Adamczyk i Beatą Pakułą  wyruszyli na trzydniową wycieczkę na Litwę, której organizatorem i kierownikiem był pan Radosław Kowalczyk.

Po zapakowaniu bagaży, zajęciu miejsc w „wypasionym” autokarze Mercedes-Benz, we wspaniałych nastrojach, podekscytowani, oddaliśmy się wieczornym rozmowom o realizacji planu wycieczkowego, który przedstawiał się następująco:

 

           08.06.2016 r. Zakwaterowanie w Corner Hotel, śniadanie. Zwiedzanie Wilna: Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, Cela Konrada, dom J. I. Kraszewskiego i J. Słowackiego, Uniwersytet Wileński,  Pałac Prezydencki,  Katedra, Pałac Wielkich Książąt Litewskich, Aleja Giedymina z "brzuchem pomyślności". Ponadto zwiedzanie ulicy Zamkowej – najstarszej ulicy wileńskiej. Obiadokolacja, powrót do hotelu. Nocleg.
          09.06.2016 r. Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy: Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa serce Józefa Piłsudskiego i znajduje się grób jego matki,  gdzie spoczywają też polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21 r.  Zwiedzanie cmentarza właściwego z grobami J. Lelewela, W. Syrokomli, doktora Judyma - bohatera „Ludzi bezdomnych”, „Perła baroku“ - kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, wzgórze Trzykrzyskie, zakątek gotycki, Muzeum A. Mickiewicza, Belmont (miejsce na fotosesje), Zarzecze - artystyczna dzielnica Wilna. Obiadokolacja, powrót do hotelu. Nocleg.
          10.06.2016 r. Śniadanie. Przejazd do Trok. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się  z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największa atrakcja - położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve, zbudowany na początku XV wieku przez księcia Witolda. Degustacja kuchni karaimskiej w lokalnej restauracji - kibiny (duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa).

  
        Noc przebiegła nam szybko, bo śpiąco :) Na miejscu byliśmy o godz. 7.00 rano, a właściwie o 8.00, bo na Litwie przesunęliśmy zegarki o 1 godzinę do przodu. Odpoczęliśmy, spożyliśmy śniadanie i od razu udaliśmy się z panią przewodnik na zwiedzanie Wilna. Trzy dni mieliśmy wypełnione po brzegi. Bogactwo obiektów, które zobaczyliśmy było bez wątpienia znaczne. Niezwykłość miejsc wyjątkowa. Doświadczyliśmy zetknięcia z inną kulturą. Smakowaliśmy potrawy litewskie.

         Zadziwiająca była ilość różnorodnych języków, które dało się słyszeć na ulicach,  w hotelu, w restauracjach, na każdym kroku. Wiemy już, że Wilno odwiedza mnóstwo turystów.  Nie dziwi nas to, bo miasto jest wyjątkowe, tchnie historią. Zwłaszcza Polacy są z nim związani, o czym nikogo chyba nie trzeba przekonywać.

          Poznając sławetną stolicę Litwy, przeżyliśmy wspaniale chwile. Podziwialiśmy niezwykłe i piękne miejsca, czuliśmy atmosferę dawnych lat, chodząc śladami wielkich tego świata. Musieliśmy się także sprawdzić w nowej sytuacji językowej. Litewskiego języka nie znamy, więc musieliśmy wspierać się  rosyjskim i angielskim. Daliśmy radę.

            Czas wycieczkowy upłynął szybko, za szybko! Żałujemy, że to co miłe, zbyt prędko dobiega końca. Niestety, w piątek 10.06.2016 r. już o 13.30 tamtejszego czasu, wyruszyliśmy  w drogę powrotną. Dotarliśmy szczęśliwie o godz. 22 z minutami na miejsce - do Sadkowic :) Wszyscy wspaniale się bawiliśmy, zdobywając jednocześnie wiedzę. Ta wycieczka to naprawdę wyjątkowa przygoda, którą na pewno będziemy długo wspominać.

 Opracowała Beata Pakuła


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-06-09 13:11:48

Kraków - Zakopane - Wieliczka

Dnia 1 czerwca 2016 r. klasa IIIb wraz z rodzicami wybrała się w trzydniową podróż na południe Polski.

Dawna stolica powitała ich w pięknym słońcu. Z zachwytem i wzruszeniem, w skupieniu i radości spacerowali uliczkami Krakowa. W pamięci zwiedzających najbardziej zapisały się zabytkowe budowle i ich bogate wnętrza: Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, katedra na Wawelu z Kryptami Królewskimi, Sukiennice, a także największy rynek średniowiecznej Europy, Dzwon Zygmunta, Brama Floriańska, Barbakan, Okno Papieskie oraz najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

Po wypoczynku w Ośrodku „Borowy Dwór” w Szaflarach wybraliśmy się na górską wędrówkę. Tatrzański Park Narodowy oczarował wszystkich swoimi urokami. Szlak turystyczny wzdłuż Doliny Kościeliskiej doprowadził do Jaskini Mroźnej. Niecodziennym doświadczeniem  okazało się przejście jej wilgotnymi, wąskimi korytarzami w półmroku. Ciekawą atrakcja był również wjazd na Gubałówkę, skąd ukazał się czarujący widok na zaśnieżone jeszcze szczyty gór z Giewontem na pierwszym planie oraz pozostającą w dole przepiękną zimową stolicą Tatr  - Zakopanem. Niewątpliwie atrakcją tego dnia stał się również spacer po Krupówkach. Klimat Zakopanego udzielił się wszystkim.

O poranku trzeciego dnia wyruszyliśmy w kierunku Wieliczki. Dzień rozpoczął się od spaceru wśród solankowych okazałych Tężni. Kolejnym etapem wycieczki było przebycie turystycznej trasy Szybem Daniłowicza w Kopalni Soli. Podziemne korytarze  prowadziły do wykutych w soli pięknych komór, niesamowitych podziemnych jezior, oryginalnych solnych rzeźb oraz przepięknej Świątyni Św. Kingi.

Wszyscy uczestnicy wyprawy zmęczeni, ale oczarowani i pełni wrażeń udali się w drogę powrotną do domu.

Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowały panie: H. Tokarska, W. Przybyłkiewicz oraz M. Wielec.

 

Opracowała Halina Tokarska


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-06-09 12:28:55

Wycieczka klas II
szkoły podstawowej

W dniach 30-31 maja 2016 r. 32 uczniów klas IIa i IIb oraz 14 rodziców uczestniczyło w wycieczce na trasie Sadkowice - Kraków - Łagiewniki - Wieliczka - Sadkowice. W czasie podróży uczniowie zwracali uwagę na zmieniający się krajobraz, tj. nizinny, wyżynny i niskich Gór Świętokrzyskich. Zauważyli mury i baszty zamku w Chęcinach. Pierwszym punktem w Krakowie było spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

Następnie pobyt na Wawelskim Wzgórzu i zwiedzanie Katedry z Kryptami Królewskimi i Dzwonem Zygmunta. Po przejściu na Rynek Krakowski wysłuchano hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. W Kościele Mariackim uczestnicy zobaczyli piękny ołtarz Wita Stwosza oraz magiczny wygląd bazyliki. Spacerując uliczkami miasta widzieli Colegium Maius – najstarszy zachowany budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego, Okno Papieskie, Sukiennice i Bramę Floriańską. Poznali krakowskie legendy i historie związane z miastem. Potem przebywaliśmy w Łagiewnikach. Tu odbyły się zajęcia z siostra zakonną , która przybliżyła postać Św. Faustyny. Odwiedziliśmy miejsca związane ze Św. Faustyną i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Po noclegu w hotelu w Szarowie odwiedzono Wieliczkę. Kopalnia Soli okazała się niesamowitym miejscem. Po pokonaniu 800 schodów wędrując solnymi korytarzami podziwiano solne komory i rzeźby z soli, podziemne jeziora i majestatyczne konstrukcje oraz Świątynię Św. Kingi. Po wędrówce w kopalni wszyscy odpoczywali wśród solankowych tężni.

Wszyscy zadowoleni wracali do domu, nawet pogoda była piękna. Wycieczkę zorganizowały panie: Janina Walas i Krystyna Woźniak, które wraz z Panią Wiesławą Przybyłkiewicz sprawowały opiekę w czasie wyjazdu. Organizatorem wyjazdu było Biuro Podróży „Glob” w Skierniewicach.

Opracowała Janina Walas

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-06-02 13:14:18

Spacerkiem po Krakowie

 

W dniach 16-17 maja 2016 r. odbyła się wycieczka do Krakowa, Łagiewnik i Wieliczki, w której uczestniczyli uczniowie klasy Ia, IIIa i IV oraz rodzice niektórych uczniów.

W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Krakowa z jego starymi, gotyckimi, zabytkowymi budowlami tj: Brama Floriańska, Barbakan, mury obronne, największy rynek średniowiecznej Europy, Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, pomnik Adama Mickiewicza, Collegium Maius - najstarszy zachowany budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego, Okno Papieskie, Wzgórze Wawelskie, Katedra na Wawelu z Kryptami Królewskimi oraz grobami zasłużonych Polaków m.in. Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Marii i Lecha Kaczyńskich - pary prezydenckiej, Dzwon Zygmunta a także Smok Wawelski. Na zakończenie dnia z krótką wizytą udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, miejsca pobytu błogosławionej siostry Faustyny Kowalskiej. Atrakcją drugiego dnia naszej turystyki było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Szybem Daniłowicza zeszliśmy 135m pod ziemię i obejrzeliśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie,  unikalne solne rzeźby i wspaniałe kaplice. Przeszliśmy blisko 3 kilometry krętych korytarzy i pokonaliśmy 800 schodów. W tężniach solankowych odbyliśmy godzinny spacer z terapią wziewną. Wycieczka była udana. Byliśmy wszyscy zmęczeni, ale wróciliśmy pełni wrażeń, zadowoleni z miłymi wspomnieniami.

Wyjazd zorganizowała p. Anna Majewska przy współpracy z Biurem Podróży GLOB. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Beata Korzycka, p. Wiesława Przybyłkiewicz, p. Magda Żukowaks oraz p. Anna Majewska. Za miłą współpracę serdecznie Koleżankom dziękuję.

Opracowała Anna Majewska


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2016-06-02 12:33:09
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 |
Copyright © 2009 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.