Klasa III Gimnazjum miała możliwość zwiedzenia Sejmu, Senatu a także Pałacu Prezydenckiego w Warszawie dzięki swojej koleżance z klasy - Marii Jasińskiej. Marysia zajmując I miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim "Poezja walczącej Warszawy" organizowanym przez Stowarzyszenie Patriotyczna Rawa wygrała dla swoich kolegów i koleżanek wycieczkę do Warszawy. Uczniowie z ciekawością przechadzali się po pokojach prezydenckich, obserwowali ruch w budynkach Sejmu i Senatu. Mieli krótkie spotkanie z senatorem z naszego regionu panem Grzegorzem Wojciechowskim. Udało się również wygospodarować czas na krótki spacer po cmentarzu powązkowskim.
Tradycyjnie Andrzejki w naszej szkole upłynęły pod znakiem zabawy. Uczniowie klas I-III wesoło bawiły się rywalizując w ciekawych konkurencjach sportowych pod czujnym okiem p. Beaty Szymczyk. Wychowawczynie wraz z dziećmi gorąco dopingowały reprezentantów swoich klas. Dzieci zostały obdarowane kolorowymi balonikami z którymi udali się na bal andrzejkowy. Przy dźwiękach wesołej muzyki radośnie pląsali chłopcy i dziewczynki ze wszystkich klas młodszych wraz z opiekunami.
Opracowała: Halina Tokarska
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W dniu 25.11.2015r. przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Opracowała: Karolina Jaźwiec
Zespół Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej ogłosił konkurs plastyczny pt: "Jak nie zaśmiecać środowiska, czyli jak i gdzie wyrzucać?". Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów problematyki związanej z potrzebą ochrony środowiska, wzbogacenie wiedzy dzieci na temat przyrody i jej ochrony w tym: promocja wiedzy o segregacji i recyklingu odpadów; właściwe postępowanie przetwarzania i wykorzystania surowca wtórnego na nowe materiały, rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-III.
Z naszej szkoły w konkursie wzieło udział 30 osób, jednakże tylko 10 prac z każdej szkoły mogło być zgłoszone do konkursu. W związku z tym została powołana komisja, która wyłoniła najlepsze prace, autorami tych prac są następujące osoby:
Lichański Kamil- kl. Ib
Lubański Dawid- kl. IIa
Gos Daria- kl. II a
Miazga Patryk- kl. IIa
Wojtczak Adrian- kl. II b
Brzozowski Nikodem- kl. IIb
Bińkowski Łukasz- kl. IIb
Górecka Elwira- kl. IIb
Pluta Maria- kl. III b
Katarzyna Kowalska- kl. IIIb
oraz 3 osoby z grupy 0b; Maja Wojtczak, Julia Pruszczyk, Gabriel Lewandowski i 2 osoby z grupy 0a: Kaja Brzozowska, Ania Kłos.
Prace tych osób zostały wysłane do Organizatora konkursu.
Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole pana Witolda Kowalskiego- leśniczego z Nadleśnictwa Skierniewice. Uczniowie klasy III b, których wychowawczynią jest pani Halina Tokarska oraz grupa przedszkolaków z grupy 0b, wychowawczynią jest pani Karolina Jaźwiec - mieli okazję do utrwalenia wiadomości zdobytych na zajęciach. Podczas barwnej prelekcji zapoznali się z pracą leśniczego, nauczyli się rozróżniać poroże od rogów oraz poznali wiele ciekawostek z życia leśnych zwierząt. Gość zachęcał do częstego obcowania z przyrodą. Zwrócił także szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z uroków lasu.
Dla większości przedszkolaków było to pierwsze, ale jakże wartościowe spotkanie. Ciekawe opowieści leśnika przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę oraz uczyły się, jak należy zachować się w lesie.
Pożegnano się tradycyjnym Darz bór, którym to żegnają się, witają lub życzą sobie powodzenia leśnicy i myśliwi. Darz bór... Wszyscy mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie.