Montażem słowno-muzycznym uczciliśmy w Zespole Szkół w Sadkowicach 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Swoje talenty wokalne zaprezentowały uczennice reprezentujące szkołę w ostatnio przeprowadzonych konkursach pieśni patriotycznych.
28 października drugoklasiści z Zespołu Szkół w Sadkowicach wzięli udział w spotkaniu z BIBLIOdetektywami z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej. W role detektywów wcielili się: dyrektor MBP pan Zbigniew Pacho oraz znane naszym uczniom z poprzednich spotkań BIBLIOciocie: pani Ania Kraćkowska i pani Agata Sadowska.
Zajęcia odbyły się w ramach projektu literacko-plastycznego „Witajcie w naszej bajce!”, a oparte były na lubianej przez dzieci lekturze "Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke. Podczas spotkania rozwiązywane były zagadki literackie, łamigłówki, a dzieli mali detektywi w nagrodę otrzymywali odznaki. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w przebraniu tajniaka.
Spotkanie zostało zorganizowane w współpracy z kierownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkowicach panią Gabrielą Stępniak.
Projekt finansowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej na 2022 rok.
Opracowała Kamila Major
Autor zdjęć: Ania Kraćkowska.
Zdjęcia pochodzą z FB MBP w Rawie Mazowieckiej, oddział dla dzieci
W dniu 25 października 2022 r. uczniowie klas Ia, Ib, IIa wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Płocka. W drodze do celu pilot wycieczki przybliżył uczniom historię Płocka, podał najciekawsze informacje o mieście i jego zabytkach, wsparte interesującymi ilustracjami. Zza okien autobusu dzieci podziwiały polską złotą jesień oraz mogły zobaczyć najważniejsze miejsca w Płocku.
Pierwszym punktem wyjazdu był spektakl w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Dzieci oglądały przedstawienie pt. „Pan Tom buduje dom”, podczas którego świetnie się bawiły i żywo reagowały na grę aktorów oraz zabawne sceny.
Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w figloraju Happy Park. W tym miejscu na dzieci czekały zjeżdżalnie, trampoliny, baseny z kulkami oraz inne ciekawe atrakcje. Wszystko urządzone w niezwykłej bajkowej scenerii. Również w figloraju dzieci wspólnie spożywały posiłek oraz uczestniczyły w zabawach organizowanych przez aminatorów.
Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty pt. „Pluszowy Miś” zorganizowane w Zakątku Odkrywców. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak krok po kroku stworzyć pluszowego misia. Poznały podstawy szycia, samodzielnie wypchały i zszyły swojego misia. Następnie ozdobiły swoje misie według własnego pomysłu. Wykonany własnoręcznie miś na pewno będzie dla dzieci powiernikiem najskrytszych tajemnic i najbliższym przyjacielem. W Zakątku Odkrywców dzieci uczestniczyły także w pokazie brzuchomówstwa i mogły przeprowadzić wywiad z misiem Kamisiem.
Wycieczka była doskonałą okazją do integracji z rówieśnikami, obcowania z kulturą, zapoznania się z historią i panoramą Płocka, rozwijania umiejętności manualnych oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.
Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas pierwszych – Halina Tokarska i Urszula Adamczyk we współpracy z biurem podróży GLOB.
Opiekę nad uczniami sprawowały Halina Tokarska, Urszula Adamczyk, Ewa Krakowiak, Beata Świderek Binienda, Iwona Białek.
Opracowała Urszula Adamczyk
Polowanie na kody - tak w tym roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie starszych klas wykorzystując telefony komórkowe odczytywali informacje dotyczące języków obcych zakodowane w kodach QR. Mieli przy tym trochę zabawy. Po znalezieniu wszystkich kodów ukrytych na terenie szkoły należało rozwiązać krzyżówkę, wykorzystując zdobytą wiedzę. Grupy, które najszybciej poradziły sobie z zadaniem zostały nagrodzone bardzo dobrymi ocenami. Wystawkę dotyczącą dnia języków i kody przygotowali nauczyciele języków obcych.
Opracowała Agnieszka Włostowska
NAZYWAM SIĘ … „POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI”.
CZY MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT?
Musical
24 października uczniowie klas VI i VII obejrzeli wystawiany na deskach MDKu w Rawie Mazowieckiej musical Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia pod tytułem: Nazywam się … „Powrót do przeszłości”. Czy mogę zmienić świat?
Przedstawienie opowiadało o perypetiach i dylematach młodego pokolenia. Główna bohaterka musicalu, Marysia, miała wielki problem z określeniem czym chciałaby zajmować się w przyszłości i czyim autorytetem kierować się w życiu. Dzięki temu, że została przeniesiona w czasie miała możliwość poznania mentorów i sławnych Polaków z ubiegłych stuleci. Podczas swej sennej wędrówki trafiła na sprzeczkę wieszczów Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, zdążyła na kosmiczną pizzę u astronoma Mikołaja Kopernika, została poinstruowana przez dwukrotną noblistkę Marię Skłodowską – Curie, jak żyć by dokonać rzeczy niezwykłych, aż na koniec trafiła na kompozytora i pianistę Fryderyka Chopina, który pomógł jej odkryć, o czym tak naprawdę marzy!
Musical zgodnie z podstawą programowa wskazał widzom, w jaki sposób poszerzać swoje horyzonty, oraz podkreślił, że to co zrobi się teraz, może mieć odzwierciedlenie w przyszłości. Ponadto oprawa muzyczna, choreografia sceniczna, kostiumy i scenografia dopełniły w odbiorze sztukę. W sztuce znalazły się elementy podstawy programowej z języka polskiego, historii oraz doradztwa zawodowego.
Uczniami podczas wyjazdu opiekowały się: A. Tulin, B. Pakuła oraz K. Major.
Opracowała Kamila Major