W piątek 22 czerwca 2018 r. o godzinie 900 zabrzmiał po raz ostatni w tym roku szkolnym dzwonek wzywający uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
Dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach pan Marek Lewandowski wraz z wychowawcami klas wręczył uczniom nagrody książkowe za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Rada Rodziców była fundatorem nagród książkowych dla uczniów. Nagrody za czytelnictwo wręczyła również kierownik Biblioteki Publicznej w Sadkowicach pani Jadwiga Mleczarek oraz wójt gminy Sadkowice pani Karolina Kowalska. Pani Karolina Kowalska wręczyła również nagrody dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół w Sadkowicach.
Nagrody Wójta Gminy Sadkowice otrzymali:
NATALIA SOBCZAK, kl. Vb
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
oraz
DAMIAN KACZUBA, kl. IIIB
Gimnazjum im. Jana Pawła II
Pani Wójt nagrodziła również książkami dwóch uczniów z klasy IIIB gimnazjum, którzy osiągnęli w mijającym roku szkolnym nie lada sukcesy:
Damian Kaczuba został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii
zaś Michał Cholewiński został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki.
Na zakończenie radosnych, ciepłych i bezpiecznych wakacji życzyli uczniom wójt gminy Sadkowice pani Karolina Kowalska, proboszcz parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczennników w Sadkowicach ks. Maciej Mroczkowski oraz dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach pan Marek Lewandowski.
Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klasopracowni, gdzie z rąk wychowawców otrzymali upragnione świadectwa.
Opracowała Kamila Major
Dnia 20 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół w Sadkowicach odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym uroczystość – pożegnanie klasy III gimnazjum.
Nasi najstarsi uczniowie, przygotowani przez wychowawczynie: Beatę Gotner - Jurek oraz Magdalenę Pajdę, wspominali lata nauki w gimnazjum. Były słowa wdzięczności za naukę i opiekę, żartobliwe utwory, piosenki oraz fotografie wywołujące łzy wzruszenia….
W pięknych słowach podsumowujących ostatnie trzy lata nauki zwrócił się do absolwentów dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach pan Marek Lewandowski. Z rąk pana dyrektora uczniowie otrzymali nagrody książkowe za najwyższe średnie ocen, za reprezentowanie barwy szkoły w zawodach sportowych, a także za działalność w samorządzie uczniowskim.
*** *** ***
DRODZY TRZECIOKLASIŚCI!
ŻYCZY WAM SUKCESÓW W NAUCE, ROZWIJANIA PASJI I REALIZACJI MARZEŃ, ABY DROGA KTÓRĄ WYBIERZECIE DOPROWADZIŁA WAS TAM, GDZIE CHCIELIBYŚCI BYĆ ZA KILKA LAT...
Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Sadkowicach
Opracowała Kamila Major
W dniu 16.06.2018r. odbył się w Kaleniu Piknik Rodzinny klasy IIIb. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Był grill z kiełbaskami, kaszankami i szaszłykami oraz pyszne sałatki. Nie zabrakło także słodkich wypieków w wykonaniu naszych kochanych rodziców, jak również pysznych owoców z tegorocznych zbiorów i nie tylko... Dzieci bawiły się na pobliskim placu zabaw, grały w piłkę, bawiły się w gry terenowe. Wszystko oczywiście pod okiem dorosłych. Były wspomnienia, rozmowy o tym co było i co jeszcze czeka nas w przyszłości, bo "Ważne są przecież te dni, których jeszcze nie znamy". Oprócz Dzieci, Rodziców i Wychowawczyni gościem specjalnym była Pani Jadzia - kierownik Gminnej Biblioteki w Sadkowicach.
Opracowała Beata Korzycka
SZKOŁA Z SERCEM
Fundacja „OBUDŹMY NADZIEJE” mająca swoją siedzibę w Rawie Mazowieckiej we współpracy z ZGO AQUARIUM sp. z. o.o, organizowała powiatowy konkurs dla szkół pt. „Szkoła z sercem” – Ekologiczne pomaganie trwający od września do końca maja, w którym udział brała również nasz szkoła. Była to już trzecia edycja tego konkursu. Nasz szkoła uczestniczyła w nim po raz pierwszy.
Celem konkursu była zbiórka plastikowych nakrętek, butelek oraz zużytych baterii.
Dochód z zebranych ekologicznych odpadów przeznaczony jest na pomoc podopiecznych tej fundacji. Pomoc polega na dofinansowaniu zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, sfinansowaniu rehabilitacji czasowej oraz stałej – również domowej.
Zakończenie III Edycji Konkursu miało miejsce 15 czerwca 2018 roku w Boguszycach koło Rawy Mazowieckiej. Gościem honorowym tego spotkania był aktor Paweł Wawrzecki z córką Anną, którzy wręczali zarówno zwycięzcą, jak i uczestnikom konkursu nagrody.
Niestety nasza szkoła nie znalazła się w czołówce konkursowej i głównej nagrody nie otrzymała. W zwycięskiej szkole- Szkole Podstawowej w Babsku-na jednego ucznia przypadło 12 kg zbieranych produktów i to oni okazali się zwycięzcami!
Nasza szkoła otrzymała nagrodę książkową z wpisem i autografem gościa honorowego, oraz dyplom-podziękowanie za udział i zaangażowanie w III Edycji tegoż Konkursu.
Od września 2018r rusza kolejna edycja konkursu!
Opracowała Maria Wiśniewska
W dniach 13, 14 i 15 czerwca 41 uczniów (klas IVa – 15, IVb – 10, II – 7, Va – 7, Ib – 1, VI – 1) szkoły podstawowej i 6 matek przebywało na wycieczce turystyczno-krajoznawczej Malbork - Trójmiasto.
Pierwszym etapem zwiedzania był Malbork – jedna z największych twierdz średniowiecznej Europy, siedziba Krzyżaków. Już z daleka ogromne wrażenie robiły potężne budowle zamku krzyżackiego. Po przejściu przez most nad fosą uczniowie znaleźli się na dziedzińcu zamku średniego, potem wysokiego. Tu poznali historię miejsca, przeznaczenie poszczególnych budowli zamkowych. Odwiedzili także piękną wystawę bursztynu.
Po dotarciu do miejsca noclegu w Gdańsku Sobieszewie i zakwaterowaniu wszyscy uczestnicy udali się przywitać z Morzem Bałtyckim. Spacer po plaży, szum morza i wesoły nastrój zakończyły atrakcje tego dnia. Następnego dnia po pysznym śniadaniu uczestnicy udali się na Westerplatte – miejsce rozpoczęcia II wojny światowej. Tu poznali historię heroicznej walki Polaków z Hitlerowcami w 1939r. Obejrzeli znajdujące się tu obiekty i Pomnik Obrońców Westerplatte. Z Westerplatte statkiem pirackim popłynęli do Centrum Gdańska. Spacerując ulicą Długą, Długim Targiem i ulicą Mariacką podziwiali bramy i budowle takie jak, np. Dwór Artusa, Dom Uphagena, Żuraw, Neptun, Kościół Mariacki. Następnym miejscem zwiedzania był Sopot. Największą atrakcją był tu spacer po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Wspaniałe powietrze i widoki zachęcały do pobytu na popularnym „Monciaku”. Po powrocie do miejsca zakwaterowania i posiłku wszyscy udali się na plażę, by tam grać w piłkę czy budować zamki z piasku. Kolejny dzień to pobyt w Gdyni. Spacer Skwerem Kościuszki, poznanie historii młodego miasta. Wzrok przyciągały cumujące tu statki – niszczyciel ORP Błyskawica i najsłynniejszy polski żaglowiec Dar Pomorza. Po obejrzeniu niezwykłych gatunków ryb, płazów, gadów i raf koralowych w akwarium Gdyńskim wszyscy mogli zakupić sobie pamiątki i upominki dla bliskich. Pogoda była piękna, więc można było spacerować, zakosztować różnych smakołyków.
Czas szybko mijał i droga powrotna także. Zadowoleni, pełni wrażeń choć zmęczeni dotarli do Sadkowic. Opiekę w czasie wycieczki sprawowali Janina Walas, Radosław Kowalczyk, Halina Tokarska i Małgorzata Szczuka-Misztal.
Opracowała Janina Walas