Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: czwartek, 18 lipca 2024 r. Przerwa wakacyjna.
Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji

Zamek Królewski,  Starówka
i czekolada,

czyli z wizytą w Warszawie

 

Z inicjatywy wychowawczyń: p. Janiny Walas, p. Krystyny Woźniak i p. Haliny Tokarskiej 21 września 2021 r. odbyła się wycieczka uczniów klasy IIIa, IIa i IIb do stolicy Polski – Warszawy.

Celem wyjazdu było poznanie dziedzictwa narodowego stolicy Polski – Warszawy. Zwrócenie uwagi na walory kulturowe i turystyczne historycznej części miasta. Poznanie wydarzeń II wojny światowej związanych ze stolicą. Zwrócenie uwagi na zdrowe słodycze – zabawa w mistrza czekolady.

Spacer po Starówce rozpoczął się z Placu Zamkowego. Uczestnicy bawiąc się w teatr poznali historię powstania miasta. Wycieczkowiczów przywitał król Zygmunt III Waza stojący na kolumnie, który przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Idąc ulicami Starego Miasta uczniowie dotarli do Archikatedry Św. Jana, a potem na Rynek Starówki słuchając opowieści o najważniejszych wydarzeniach i legend związanych z miastem. Duże wrażenie na obecnych zrobił pomnik Małego Powstańca.

Idąc Krakowskim Przedmieściem poznali nowszą historię Warszawy, a Pałac Prezydencki zainteresował uczniów. Zwrócili uwagę na pomniki Adama Mickiewicza i księcia Józefa Poniatowskiego. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Następnym etapem było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Pięknie prezentowały się sale królewskie oraz sale sejmowe. Z wielkim zachwytem dzieci przyglądały się Sali Tronowej, Sali Rycerskiej i Sali Balowej mieniących się złotem, bielą i czerwienią. Poznali historie związane z rezydencją królów – Zamkiem Królewskim.

Następnie wszyscy udali się na ulicę Marszałkowską do Manufaktury Czekolady Chocolate Story. Manufaktura Czekolady to jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których przygotowały swoje czekolady, tzn. dekorowali tabliczki czekolady owocami według swego smaku i uznania. W oczekiwaniu, aż przygotowane czekolady zastygną, pracownicy manufaktury opowiadali i pokazywali na ekranie proces powstania czekolady od ziarenka do tabliczki słodkiej łakoci. Wszyscy spróbowali prażonych ziaren kakaowca (bardzo gorzkie w smaku), a na osłodę wypili po kubeczku gorącej, mlecznej czekolady. Każdy uczestnik zabrał ze sobą przygotowaną przez siebie czekoladę. Chętni mogli zakupić słodkości dla swoich najbliższych.

Podróżując autokarem uczniowie podziwiali nowoczesną architekturę miasta oraz rzekę Wisłę, nad którą położona jest stolica.

Nad bezpieczeństwem dzieci w czasie wycieczki czuwały: K. Woźniak, J. Walas, H. Tokarska i M. Wieteska.

Opracowała Janina Walas


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2021-09-28 21:56:45

Wycieczka Gniezno - Biskupin
/17.09.2021/


Uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej w Sadkowicach wraz z nauczycielami udali się 17 września 2021 r. na wycieczkę do Gniezna – jednego z najstarszych miast w Polsce. Po spotkaniu z przewodnikiem zwiedzaliśmy położoną na Wzgórzu Lecha Katedrę Gnieźnieńską ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi – najcenniejszym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce, na którym przedstawione zostało życie św. Wojciecha. Katedra to miejsce ważnych wydarzeń historycznych: koronacja Bolesława Chrobrego oraz słynny Zjazd Gnieźnieński. Wewnątrz znajdują się relikwie patrona Polski św. Wojciecha. Korzystając z okazji weszliśmy na taras widokowy katedry, by podziwiać uroki Gniezna. Następnie pojechaliśmy do Biskupina. Zwiedzaliśmy osadę obronną kultury łużyckiej oraz Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Zobaczyliśmy rekonstrukcje dawnych chat. Ostatnim punktem naszej wycieczki były zajęcia edukacyjne: plener garncarski – prelekcja, pokaz oraz samodzielne lepienie w glinie oraz obrona osady pałuckiej – turniej strzelania z łuku. Zajęcia te były doskonałą okazją do integracji uczniów.

Zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do autokaru, by udać się w drogę powrotną do domu. Była to pouczająca wyjazdowa lekcja historii. Organizatorem wycieczki była pani Halina Pruszczyk – nauczyciel matematyki, opiekunami: pani Agnieszka Tulin – nauczyciel języka polskiego, pani Magdalena Pajda-  nauczyciel biologii i chemii, pan Radosław Kowalczyk – nauczyciel historii oraz wosu. 

Opracowała Halina Pruszczyk


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2021-09-28 21:38:29

XIII PROMIENISTA PIELGRZYMKA SZKÓŁ

     16 września 2021r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Promienistej Pielgrzymce Szkół  do Sanktuarium Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Szczukach, będącej dziękczynieniem  za beatyfikację Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: Błogosławieni: Księże Stefanie Kardynale Wyszyński i Matko Elżbieto Różo Czacka – módlcie się za nami. Wzięło w niej udział 200 pątników z naszej szkoły.

Uczestnicy pielgrzymki nieśli w swoich dłoniach wizerunki powyższych błogosławionych.

Dla uczniów klas IV – VIII była to pielgrzymka piesza, zaś dla uczniów klas I – III pielgrzymka autokarowa.

Ok. godz. 10.30 Pątnicy przybyli do Sanktuarium, gdzie zostali powitani przez miejscowego Proboszcza – Księdza Macieja Mroczkowskiego.

O godz. 11.00 została odprawiona uroczysta, koncelebrowana Eucharystia, której przewodniczył  Ksiądz Józef Górecki. Oprócz miejscowego Proboszcza i Kustosza Sanktuarium – Księdza Macieja Mroczkowskiego udział w Eucharystii wzięli również kapłani z Parafii Lubania – Ksiądz Proboszcz Jarosław Orliński, oraz Ksiądz Zdzisław Prus.

W homilii wygłoszonej przez Ks. Józefa Góreckiego usłyszeliśmy wspomnienia o  Księdzu  Kardynale Stefanie Wyszyńskim, z rąk którego przed laty przyjął  on święcenia kapłańskie.

W Eucharystii uczestniczyli uczniowie, opiekunowie oraz dyrektorzy szkół z Sadkowic, Lubani, Trębaczewa, Kłopoczyna, Chodnowa, Starej Wsi, Gołosz.

Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy pielgrzymi udali się na obfity, słodki poczęstunek.

Pogoda była nadzwyczaj sprzyjająca więc mogliśmy zwiedzić muzeum poświęcone pamięci św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz podjąć trud wejścia na Kalwarię Szczucką.

 Opiekę nad uczniami sprawowali następujący opiekunowie:

p.  Ewa Kępka, p. Maria Wiśniewska, p, Agnieszka Tulin, p. Agnieszka Pardej, p. Magdalena Żukowska, p. Milena Kramarz, p. Radosław Kowalczyk, p. Adam Ziemba, p. Krystyna Woźniak, p. Beata Korzycka, p. Dorota  Olborska,  p. Wiesława Przybyłkiewicz, p. Halina Tokarska, p. Jan Szymański.

 

 Opracowała Maria Wiśniewska


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2021-09-28 21:32:24

 Plan rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 dla Przedszkola i Szkoły Podstawowej

800  - Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Kościele Parafialnym w Sadkowicach.  Po Mszy św. o godzinie 900 rozpoczęcie roku szkolnego w klasach z wychowawcami wg poniższego harmonogramu.

W dniu 1 września 2021 roku nie będzie dowozu do przedszkola i szkoły podstawowej.

Przedszkole w Zespole Szkół w Sadkowicach

Grupa

Wychowawca

Nr sali

Uwagi

A - zerówka

Emilia Rochmińska

16

stary budynek szkoły podstawowej

B

Beata Rogala

 

sala w budynku przedszkola po prawej stronie

 

C

Marlena Przyborek

14

stary budynek szkoły podstawowej

D

Paulina Woszczyk

sala w budynku przedszkola po lewej stronie

 

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach

Oddział

Wychowawca

Nr sali

Uwagi

Ia

Wiesława Przybyłkiewicz

13

stary budynek szkoły podstawowej - I piętro

Ib

Beata Korzycka

5

stary budynek szkoły podstawowej - parter

IIa

Krystyna Woźniak

18

stary budynek szkoły podstawowej – I piętro

IIb

Janina Walas

17

stary budynek szkoły podstawowej – I piętro

IIIa

Urszula Adamczyk

15

budynek byłego gimnazjum - parter

IIIb

Halina Tokarska

20

stary budynek szkoły podstawowej – I piętro

IV

Magdalena Żukowska

30

budynek byłego gimnazjum

V

Agnieszka Tulin

8

budynek szkoły podstawowej – parter

VI

Halina Pruszczyk

12

budynek szkoły podstawowej – I piętro

VIIa

Beata Gotner - Jurek

33

budynek byłego gimnazjum – I piętro

VIIb

Agnieszka Pardej

31

budynek byłego gimnazjum – I piętro

VIIIa

Radosław Kowalczyk

32

budynek byłego gimazjum – I piętro

 

 

Na teren szkoły mogą wejść tylko rodzice dzieci z przedszkola oraz klasy pierwszej szkoły podstawowej. Bardzo prosimy, żeby rodzice założyli maseczki oraz w miarę możliwości zachowali dystans społeczny.

Inne informacje:

Szkolny telefon 046 8156168 jest uszkodzony.

 

autor informacji: Marek Lewandowski
data publikacji: 2021-08-31 13:21:35

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021


 

Dnia 25 czerwca 2021 r. o godzinie 900 zabrzmiał po raz ostatni w tym roku szkolnym dzwonek wzywający uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021.

Dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach pan Marek Lewandowski wraz z wychowawcami klas wręczył uczniom nagrody książkowe za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Rada Rodziców była fundatorem nagród książkowych dla uczniówW imieniu Pani Karoliny Kowalskiej nagrody dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół w Sadkowicach wręczył sekretarz gminy Pan Krzysztof Starczewski.

Nagrody Wójta Gminy Sadkowice otrzymali uczniowie z największymi osiągnięciami w nauce:

NATALIA SOBCZAK, kl. VIIIb i MACIEJ PAJDA, kl. VIA

 


Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka odebrali z rąk dyrektora szkoły świadectwa ukończenia szkoły.

  

Dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie pożegnali panią Magdalenę Sobczak, która przez osiem lat zasiadała w prezydium Rady Rodziców Zespołu Szkół w Sadkowicach. Natomiast pani Beata Pakuła w imieniu zebranych podziękowała za lata muzycznej współpracy pani Natalyi Adamowicz - utalentowanej wiolonczelistce i mamie naszej tegorocznej absolwentki.

 


Na zakończenie radosnych, ciepłych i bezpiecznych wakacji życzyli uczniom wójt gminy Sadkowice pani Karolina Kowalska, proboszcz parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczennników w Sadkowicach ks. Maciej Mroczkowski oraz dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach pan Marek Lewandowski.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klasopracowni, gdzie z rąk wychowawców otrzymali upragnione świadectwa.

Opracowała Kamila Major

 

 

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2021-07-02 12:07:17
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.