Dnia 27 października 2011r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pt. "Jan Paweł II - człowiek modlitwy" upamiętniająca postać Wielkiego Człowieka, Wielkiego Polaka, Wielkiego Papieża, który od 1 maja br. należy już do grona błogosławionych w niebie. Akademia odbyła się w szczególnym miesiącu - październiku; szczególnym ponieważ:
* 16 października obchodziliśmy 33 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową
* w dniach od 9 do 16 października przeżywaliśmy obchody XI już Dnia Papieskiego, które upływały pod hasłem "Jan Paweł II - człowiek modlitwy".
* 22 października po raz pierwszy obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II
* bo wreszcie październik, to miesiąc modlitwy różańcowej, którą Jan Paweł II szczególnie umiłował.
W aktorskiej obsadzie wystąpili uczniowie klasy V naszej szkoły. Przygotowanym spektaklem słowno- muzycznym oddali cześć naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu i wyrazili ogromną wdzięcznośc za Jego posługę miłości Kościołowi i rodzinie ludzkiej oraz za cudowny przykład wiary, pokory i modlitwy. Przedstawienie zostało przygotowane przez panią Marię Wiśniewską.
Opracowała: Maria Wiśniewska
Autor zdjęć: Kamila Major
W środę 26 października już po raz kolejny obchodzony był w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Obchody zostały podzielone na 3 części: klasy I- III i IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I- III gimnazjum.
Klasy I - III szkoły podstawowej
Uroczystość miała charakter konkursu wiedzy o języku angielskim. Klasy IIa, IIb, IIIa, IIIb wytypowały czteroosobowe zespoły, które losowały pytania i odpowiadały na nie. Wyniki konkursu: I miejsce- IIa, II miejsce- IIIb, III miejsce- IIb i IV miejsce- IIIa. Uczniowie otrzymali słodkie nagrody. Każda z klas zaprezentowała piosenkę śpiewaną po angielsku: Ia- „ Hello, what’s your name”, Ib- „Sue, how old are you”, IIa,b- „My toys, my toys, my toys” i IIIb- „Dad’s got blond hair”. Ta część uroczystości została przygotowana przez p. Annę Szczepańską.
Klasy IV- VI szkoły podstawowej
W ramach tej części uczniowie zaśpiewali 3 piosenki, zaprezentowali 3 dialogi sytuacyjne, scenkę „Mój zwykły dzień”, a także recytację wiersza „ Ważny dzień”. Całość w języku rosyjskim. Przygotowała p. Zofia Dworakowska.
Klasy I - III gimnazjum
Uczniowie gimnazjum mieli możliwość obejrzenia prezentacji przygotowanych przez swoich kolegów i koleżanki z klasy IB i IIIB o Moskwie i tradycjach Brytyjczyków. Brali udział w konkursach „Jaka to melodia” - muzyka z różnych stron świata, „Jaki to język”, quizach językowych. Odpowiadali po rosyjsku i angielsku na pytania zadawane przez prowadzące. Nie zabrakło również piosenek, które bardzo ożywiły widzów i pozwoliły włączyć się we wspólne śpiewanie. Całemu przedstawieniu towarzyszyła matrioszka, rosyjska laleczka, za którą przebrała się jedna z uczennic. EDJO w gimnazjum został przygotowany przez p. Agnieszkę Włostowską.
Opracowały: Anna Szczepańska i Agnieszka Włostowska
Autor zdjęć: Kamila Major
Dnia 19 października 2011 roku na terenie Zespołu Szkół w Sadkowicach odbyły sie spektakle o tematyce profilaktycznej dla uczniów klas IV-VI pt.: "Być sobą", a dla klas I-III gimnazjum, pt.: "Przepraszam Cię mamo".
Spektakle poruszały problem wkraczania przez młodzież w świat używek oraz wagarowania. Po spektaklach odbyły się dyskusje na temat asertywności, wpływu używek na młody organizm, wartości jakich należy szukać w życiu, aby być szczęśliwym. Dyskusje prowadziła psycholog zajmująca się resocjalizacją młodzieży.
Teatr "KURTYNA" z Krakowa od lat współpracuje z naszą placówką.
Sponsorem przedstwień była Gminna Komisja ds. Rozwiazywania Problemów Alkoholowych działająca w Gminie Sadkowice.
Opracowała: Beata Szymczyk
Dzień 14 października 2011 roku w Zespole Szkół w Sadkowicach upłynął wyjątkowo uroczyście. Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum dołączyli do szkolnej braci. W tym dniu święto obchodzili także wszyscy pedagodzy oraz praconicy obsługi i administracji naszej szkoły.
Podczas pierwszej części spotkania uczniowie złożyli uroczyste ślubownie. Dyrektor pan Marek Lewandowski oficjalnie pasował każdego malucha i gimnazjalistę na ucznia. Z rąk wychowawców odebrali oni pamiątkowe dyplomy. Obecni na uroczystości wójt Leszek Jankowski oraz sekretarz Katarzyna Ciołak wręczyli wszystkim pierwszakom upominki ufundowane przez gminę. Następnie uczniowie zaprezentowali się w przygotowanej części artystycznej.
Po występach głos zabrali zaproszeni goście oraz rodzice dziękując wszystkim pedagogom za zaangażowanie w kształcenie młodych umysłów.
Na zakończenie uczniowie obdarowali nauczycieli i pracowników szkoły własnoręcznie wykonanymi bukietami z jesiennych liści.
Opracowała: Agnieszka Tulin
Autor zdjęć: Kamila Major
Dnia 7 października 2011 roku 42 uczniów klas Ia, Ib, IIb, IIIb Szkoły Podstawowej im. Janusz Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach brało udział w wycieczce edukacyjno- krajoznawczej na trasie Sadkowice – Warszawa – Sadkowice.
Wjeżdżając do stolicy uczniowie zwrócili uwagę na duży ruch różnych pojazdów i sposób poruszania się po mieście. Jadąc ulicami miasta poznały zabudowę zwracając szczególną uwagę na Pałac Kultury i Nauki, Dworzec Centralny, Rondo de Gaullea ze sztuczną palmą, kościół Trzech Krzyży, Most Świętokrzyski na Wiśle, Stadion Narodowy.
Pierwszym etapem zwiedzania było Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Strzałem w dziesiątkę okazała się lekcja muzealna „Minerały wokół nas”. Dzieci najpierw dowiedziały się o zwierzętach, które żyły na terenie Polski miliony lat temu, czyli olbrzymie słonie, mamuty, ślimaki. Oglądały fragmenty kości tych zwierząt i odciski w skałach. Z ciekawością słuchały informacji o minerałach nie tylko z Polski, ale i innych terenów świata. Szczególnie interesowały ich bursztyny, a jeszcze bardziej ukryte w nich zwierzątka.
Następny etap to Centrum Nauki Kopernik. Tu dzieci nie tylko oglądały, ale wszystkiego mogły dotykać, poruszać i słuchać. Podglądając własności światła doświadczali różnego rodzaju iluzji optycznych. Mogli odkryć skąd bierze się woda w kranie, a skąd prąd elektryczny. Słuchali bicia własnego serca, ukrywali się w olbrzymiej bańce mydlanej. Mogli odczuć jak drży ziemia w czasie trzęsienia i przyjrzeć się jak powstaje tornado. Poznawali właściwości ciepłego powietrza. Mogli bawić się w archeologów i budowniczych. Pobyt w CNK to czas wspaniałej zabawy połączonej z nauką.
Dużą atrakcją stał się również Ogród Botaniczny na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Tu dzieci oglądały nie tylko rośliny w jesiennej szacie, ale również panoramę Warszawy. Jeszcze jedną atrakcją okazała się podróż zatłoczonymi ulicami miasta szczególnie w okolicach Okęcia. Z daleka widać było Port Lotniczy im Fryderyka Chopina, a kilka startujących samolotów przeleciało po błękitnym niebie.
Dzieci zadowolone, choć zmęczone, wracały do domu, by tu dzielić się swoimi wrażeniami. Stwierdziły, że warto tu jeszcze przyjechać, by poznać inne miejsca Warszawy.
Opiekę w czasie wycieczki sprawowali: Janina Walas, Krystyna Woźniak, Halina Tokarska i Wiesława Przybyłkiewicz.
Opracowała: Janina Walas
Autorzy zdjęć: Halina Tokarska i Natalia Milczarek.