
Poranek wielkanocny 2025
Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy stały się okazją do zorganizowania uroczystości, która zgromadziła w progach Zespołu Szkół w Sadkowicach władze gminy, przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą, dawnych pracowników placówki, rodziców, a przede wszystkim odświętnie ubranych uczniów.
Uczniowie klas piątych zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w programie słowno-muzycznym. Nie brakowało też utworów zaśpiewanych przez uczennice klas siódmych, które wprowadziły zebranych w nastrój i przeżycia towarzyszące pamiątce męki i zmartwychwstania Pana Jezusa.
Pełne ciepłych słów życzenia świąteczne dzieciom i ich rodzinom oraz wszystkim uczestniczącym w Poranku Wielkanocnym złożyli Wójt Gminy Sadkowice pani Karolina Kowalska, Przewodniczący Rady Gminy Sadkowice pan Krzysztof Stańczak, proboszcz parafii w Sadkowicach ks. Paweł Pietrzak oraz dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach pan Marek Lewandowski.
Przygotowaniem Poranka Wielkanocnego zajęli się: Beata Gotner - Jurek, Beata Korzycka, Dorota Olborska, Grażyna Brzezińska, Ewa Kępka, Beata Rogala, Martyna Wieteska, Zbigniew Gawrzydek, Adam Ziemba.
autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2025-04-17 17:50:07

Warsztaty - Palma wielkanocna
Z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych w naszej szkole zorganizowane zostały warsztaty wyrobu palm wielkanocnych.
Celem zajęć było:
-przybliżenie tradycji świąt wielkanocnych,
-wykształcenie umiejętności pracy grupie,
-rozwijanie poczucia estetyzmu,
-rozbudzanie wyobraźni.
Warsztaty przeprowadziła pani Gabriela Stępniak kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej. Przyniosła też ze sobą potrzebne materiały. Podczas warsztatów wykonana została jedna wspólna tradycyjna palma z kwiatów z bibuły. Panią Stępniak wspierali w działaniach nauczyciele: Renata Ekiel, Ewa Kępka i Zbigniew Gawrzydek.
Opracowała Renata Ekiel
autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2025-04-17 17:16:59
Wycieczka do Mandorii
Dnia 3 kwietnia 2025r. klasy IIa, IIb i IIIa były na jednodniowej wycieczce do Parku Rozrywki Mandoria.
Miały okazję poznać największy w Europie tematyczny park rozrywki pod dachem, który przeniósł ich do renesansowego klimatycznego miasteczka pełnego ekscytujących odkryć i przygód. Czekały tu wspaniałe atrakcje zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych tj. wspaniałe karuzele, emocjonujące przejażdżki roller-costerami, zjeżdżalniami, plac zabaw, galeon i wiele innych. Uczniowie poznali renesansową architekturę. Rozwijali sprawności fizyczne. Dbali o bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz innych. Poszerzyli wiadomości o ochronie przyrody oglądając film przyrodniczy podczas seansu w 3D „Tajemniczy Globus”. Utrwalili wiadomości o czterech porach roku oraz o obrotach naszej Ziemi. Uczniowie zmęczeni, ale zachwyceni wrócili do domu.
Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Janina Walas, Dorota Olborska, Anna Michalak i Krystyna Woźniak.
Opracowała Krystyna Woźniak
autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2025-04-04 21:14:45

Wycieczka klasy Va
W zeszły wtorek (25 marca) uczniowe klasy Va wybrali się na wyjątkową wycieczkę, która łączyła aktywnosc fizyczną z relaksem. pierwszym punktem programu był park trampolin, gdzie każdy mogł poczuc się jak akrobata, skacząc na licznych tamapolinach, zjeżdżając ze śiany czy bawiąc się w strefie gier. Po ekscytującej zabawie przyszedł czas na odpoczynek w kinie, gdzie obejrzeliśmy najnowszy film. To była świetna okazja by, spędzić czas z kolegami, cieszyć się wspólnymi chwilami i naładowac baterie przed nadchodącymi wyzwaniami szkolnymi. Wycieczka okazała się doskonałą zabawą i relaksem w jednym!
autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2025-04-02 13:29:28

Przedstawienie w MDKu
Dnia 25 marca uczniowie klas drugich i klasy trzeciej zostali zaproszeni do MDK-u w Rawie Mazowieckiej na bezpłatny spektakl teatralny pt. „Leśne przygody”. Spektakl odbył się dzięki Polskiemu Towarzystwu Walki z Kalectwem.
W trakcie przedstawienia aktorzy przypomnieli o właściwych zachowaniu się w lesie, oraz o tym jak ważna jest w naszym życiu przyjaźń.
Pobyt w teatrze to spotkanie z żywym słowem, to okazja do przeżywania historii bohaterów, obserwowania gry aktorskiej. Piękna muzyka oraz efekty świetlne sprawiły, że Uczestnicy wydarzenia spędzili fantastyczne czas.
Uczniowie w trakcie wycieczki przebywali pod opieką Pań: Janiny Walas, Krystyny Woźniak, Urszuli Adamczyk i Pauliny Kowalczyk.
Dziękujemy za zaproszenie.
Opracowała Paulina Kowalczyk
autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2025-03-27 16:40:21
Strona
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
145 |
146 |
147 |
148 |
149 |
150 |
151 |
152 |
153 |
154 |
155 |
156 |
157 |
158 |
159 |
160 |
161 |
162 |
163 |
164 |
165 |
166 |
167 |
168 |
169 |
170 |
171 |
172 |
173 |