DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada swoje święto obchodził Pluszowy Miś – najmilsza zabawka świata, przyjaciel dzieci i tych nieco starszych. W naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia został połączony z akcją ,,Cała Polska czyta dzieciom”.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Nasze przedszkolaki bardzo uroczyście obchodziły święto najmilszej zabawki przyjaciela i niezastąpionej przytulanki. Cały tydzień był poświęcony Pluszowemu Misiaczkowi. Poznały historię pierwszego pluszowego misia ,,Garść misiowych faktów”. Uczestniczyły w prezentacji multimedialnej ,,Najsłynniejsze misie świata”, przygotowanej w bibliotece szkolnej przez panią R. Ekiel. Uczyły się i bawiły przy piosenkach o tematyce ,,misiowej” razem ze swoja pluszową zabawką. Wykonały prace plastyczne pt: ,,Mój ulubiony miś” oraz wspólnie z nauczycielkami przygotowały wystawę tych prac. Oglądały filmy o misiach, miśkach i misiaczkach. Słuchały fragmentów książek o misiach czytanych przez uczniów klas starszych, pedagoga, panią bibliotekarkę, nauczyciela.
Dzień 25 listopada to bardzo miłe, sympatyczne święto kojarzące się z dzieciństwem, ciepłem, miękką i puchata przytulanka. I takie było w naszej szkole.
S T O L A T M I S I U ! ! !
Więcej zdjęć w galerii.
ŻYCIE I KULTURA W
ŚREDNIOWIECZU
15 listopada 2010 roku odbyło się widowisko pt: ,,Życie i Kultura w Średniowieczu” prezentowane przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto.
Grupa Artystyczna wszystkich zgromadzonych widzów zaprosiła w podróż w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny, kiedy kobiety przyodziane były w piękne suknie, a ich głowy stroiły bogato zdobione toczki, diamenty i chusty. Kiedy to każdy rycerz służył pomocą i bronił damy swego serca.
Artyści dokonali przeglądu rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia, mówili o modzie i obyczajach średniowiecza. Opowiadali interesujące legendy i opowieści. Zaprezentowali zapierające dech w piersiach pojedynki, w których do udziału zaprosili naszych uczniów i nauczycieli.
Ten 90 minutowy pokaz był dużym przeżyciem, które na długi czas zostanie w pamięci każdego widza.
Więcej zdjęć w galerii.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
9 listopada 2010roku w naszym Zespole Szkól odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie uczcili tę uroczystość piosenką i wierszem. Przygotowali ją, pod czujnym okiem pana Andrzeja Kieszka i pana Grzegorza Antkowiaka. Była to wyjątkowa lekcja historii, uświadomiła uczniom rolę wartości w życiu całego narodu, a także kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń.
Więcej zdjęć w galerii.
,,JESIEŃ MALOWANA BARWAMI NATURY”
Uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka wzięli udział w jesiennym konkursie plastycznym pt.: ,,Jesień malowana barwami natury” organizowanego dla powiatu rawskiego. Tematyką prac plastycznych były: patyczkowe zwierzaki, leśne stworki, liście jak motyle. Prace miały być przestrzenne inspirowane i wykonane z materiałów naturalnych (patyczki, szyszki, kasztany, żołędzie, kępki mchu, kora, liście, suszone kwiaty, trawa itp.) Każda praca naszych uczniów była inna , jedyna w swoim rodzaju. Wszystkie prace należało dostarczyć do 29 października 20120 roku do Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Natomiast 4 listopada 2010r. o godz. 10.00 nastąpiło otwarcie wystawy i wręczenie nagród.
Wśród wyróżnionych prac znalazły się również prace naszych uczniów:
Paulina Czerwińska kl. ,,0”
Kamil Rogala kl. ,,0” Aleksandra Dobrosz kl. III b Daria Lichańska kl. III b Kinga Lewandowska kl. III b Julia Czerwińska kl. III b
Wystawę prowadziła m.in. p. Teresa Głuszcz, instruktorka plastyki w Miejskim Domu Kultury. Była oczarowana pracami, powiedziała że są piękne i widać, że naprawdę wszyscy przyłożyli się do ich wykonania. Pomysłowość dzieci okazała się nieograniczona. Pogratulowała wszystkich pomysłów, a dzieci za swoje dzieła zostały nagrodzone artykułami plastycznymi.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
W dniu 27 października w naszym zespole szkół odbył się apel z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Apel rozpoczął się przedstawieniem ,,Cinderella” w języku angielskim w wykonaniu uczniów klas III i IV szkoły podstawowej. Przedstawienie przygotował p. Z. Brockhusen. Po zakończeniu przedstawienia odbył się quiz wiedzy z języka angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowany przez p. A. Włostowską. Uczniowie dzielnie odpowiadali na zadawane im pytania. Następną występującą grupą były klasy V-VI szkoły podstawowej. Uczniowie przedstawili w języku rosyjskim scenki dotyczące: Dlaczego uczymy się języków obcych. Nasza szkoła, dialogi sytuacyjne: ,,W informacji”; ,,W restauracji” oraz piosenki: Czerwona jarzębina i Proszę Cię. Ta część artystyczna została przygotowana przez p. Z. Dworakowską oraz p. M. Szcześniak. Ostatnią grupą były klasy gimnazjalne, uczniowie z tych klas wcielili się w wykonawców słynnego zespołu Abba i zaprezentowali ich największe przeboje: Mamma Mia, Super Trouper, Gimmi Gimmi. Zespół przygotowały p. A. Szczepańska, p. A. Tulin. Próby zespołu pod opieką p. A. Tulin były realizowane na zajęciach koła teatralno-artystycznego realizowanego z projektu ,,Dużo wiem – więcej mogę - świadomy wybór drogi edukacyjno – zawodowej”. Uczniowie włożyli dużo trudu i wysiłku w przygotowaniu bardzo ciekawych występów, ich praca została nagrodzona ogromnymi brawami publiczności.
Więcej zdjęć w galerii.