Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: piątek, 5 czerwca 2020 r. Do końca roku szkolnego: 21 dni.
Wójt Gminy Sadkowice, w porozumieniu z Dyrektorami Szkół, uprzejmie informuje, iż w szkołach podstawowych na terenie naszej gminy, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, nie będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III. Kształcenie na odległość przedłużone do 26 czerwca, czyli do

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2014

 

Jak co roku w październiku w naszej szkole odbyła się  zabawa promująca naukę języków obcych. W tym roku uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielkami języków obcych paniami Anną Szczepańską, Agnieszką Włostowską i Urszulą Adamczyk przygotowali prezentacje trzech krajów: Wielkiej Brytanii, Rosji i Hiszpanii. Uczniowie wykonali również dekorację sali

Zabawa rozpoczęła się prezentacją Wielkiej Brytanii przygotowaną przez klasę I. Uczniowie przygotowali program, który miał formułę telewizji śniadaniowej. W programie  BBC TV Good Morning Britain znalazła się rozmowa z Gordonem R. na temat jego preferencji kulinarnych. Gordon w trakcie trwania programu wraz z asystentami przygotował Students’ sandwiches, promując zdrowe śniadania dla uczniów. Znalazła się także słodka niespodzianka,  jedno z popularniejszych ciast Banana Bread. W programie nie zabrakło prognozy pogody dla Europy ze szczególnym uwzględnieniem Wielkiej Brytanii, Rosji, Hiszpanii i Polski przygotowaną . Gwiazdą programu była Victoria B. , która opowiedziała o swojej fascynacji modą, a także wyjaśniła dlaczego jej ulubionym piłkarzem jest David Beckham . Uczniowie zaśpiewali  jej ulubioną piosenkę Lemon Tree. Niewątpliwą atrakcją programu były wywiady dziennikarzy prowadzących program z losowo wybranym nauczycielem oraz uczniami.  Na koniec programu poczęstowano zgromadzoną publiczność przygotowanymi w trakcie programu kanapkami oraz słodkim deserem Banana Bread. Całość programu była przygotowana w języku angielskim. Program poprowadziły Julia Czerwińska, Kinga Lewandowska i Julia Tokarska.

Klasa II przedstawiła prezentację multimedialna o Rosji z oprawą muzyczną. Uczniowie przygotowali występy artystyczne: Katiusza- G. Kamiński na akordeonie, Kalinka- taniec w wykonaniu Natalii Zdzieszyńskiej i Eweliny Chyły, Jezioro łabędzie- A. Fiks, P. Klimaszewski, J. Albrecht, K. Zaręba, N. Dziuba, N. Tomaszewski, piosenkę „Milion purpurowych róż” Ałły Pugaczowej w wykonaniu Marii Gut i Natalii Zdzieszyńskiej, a na zakończenie wszyscy uczniowie występujący podczas prezentacji zaśpiewali „Biełyje Rozy”. Program poprowadzili Jolanta Cholewińska, Natalia Mazurkiewicz i Eryk Skrętowski.

Po Rosji została zaprezentowana przez uczniów klasy III gorąca Hiszpania. I rzeczywiście było gorąco. Prowadzące ubrane w kolorowe stroje co chwila miałay dla widzów inną niespodziankę. Zaczęło się od prezentacji multimedialnej, która  ukazała charakterystyczne dla tego kraju zabytki i zwyczaje. Wiele emocji wzbudził widok hiszpańskich drużyn i sportowców. Dźwięki flamenco i tańczące dziewczyny pozwoliły jeszcze bardziej poczuć atmosferę tego kraju. Na scenie pojawiły się charakterystyczne dla tego kraju postacie: Antonio Banderas, Krzysztof Kolumb, Penelope Cruz, Enrique Rodrigez, Pablo Picasso, król Hiszpanii. Nieco później oczom zebranych ukazała się hiszpańska corrida, ma której przy dźwiękach „Desperado” odbyła się walka byka z torreadorem. Najwięcej emocji wzbudziła jednak walka na pomidory, tzw. la tomatina. Publiczność znienacka została zbombardowana „pomidorami”, po chwili zaskoczenia dała się wciągnąć do wspólnej zabawy. Całość przedstawienia zakończył taniec z publicznością przy dźwiękach piosenki „Nossa”

 Opracowały: Anna Szczepańska, Agnieszka Włostowska i Urszula Adamczyk.
  


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2014-11-08 12:06:33

"Moja wymarzona ekopracownia"

"Moja wymarzona ekopracownia" w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach.

            Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach złożyła wniosek i otrzymała dotację z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację projektu „Utworzenie i wyposażenie pracowni ekologicznej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach” w kwocie 31 993,00 zł

            W ramach realizacji przedsięwzięcia planowany jest generalny remont klasy przeznaczonej na ekopracownię, który obejmie między innymi wymianę instalacji wodno- kanalizacyjnej i elektrycznej, wymianę podłóg, malowanie ścian. Pracownia zostanie wyposażona w nowe meble i sprzęt multimedialny taki jak tablica interaktywna z projektorem, laptop z podłączeniem do Internetu, wizualizer, mikroskop optyczny z kamerą. Zostaną również zakupione  pomoce dydaktyczne potrzebne do realizacji zajęć związanych z ekologią.

            Dzięki nowemu urządzeniu pracowni zostaną stworze lepsze warunki do rozbudzania zainteresowania uczniów przyrodą, jej różnorodnością oraz koniecznością jej ochrony.

autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2014-10-28 11:52:20

„W Królestwie Szkołolandii”

16 października 2014 roku to szczególny dzień dla dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej, czyli uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Uroczystość odbyła się z udziałem dzieci z przedszkola, uczniów szkoły podstawowej, rodziców, nauczycieli, dyrekcji szkoły i zaproszonych gości. 39 dzieci z klasy Ia i klasy Ib z wielkim przejęciem przygotowywało się do tego dnia, by zaprezentować inscenizację słowno-muzyczną pod tytułem „W Królestwie Szkołolandii”. W czasie przedstawienia król Ołówkos wraz małżonką sprawdzali wiedzę i umiejętności dzieci, które chciały wstąpić do Królestwa Szkołolandii gdzie trzeba się uczyć. Po udanym występie dzieci król poprosił dyrektora Pana Marka Lewandowskiego o dokonanie aktu pasowania na ucznia. Po ślubowaniu dyrektor  w swoim przemówieniu wskazał na drogę na jaką wkroczyli uczniowie, drogę nauki, dorastania i wychowania, którą im pomogą przebyć wychowawcy i nauczyciele. Życzył dzieciom dużo radości i sukcesów na tej drodze. Dzieci z kolei obiecywały, że będą grzeczne, będą się uczyły i słuchały nauczycieli. Potem każde dziecko zostało pasowane na ucznia i otrzymało pamiątkową plakietkę i dyplom. To nie był koniec życzeń i prezentów. Wójt Gminy Sadkowice Pan Leszek Jankowski po złożeniu życzeń obdarował dzieci bardzo przydatnymi podarunkami tj. akcesoriami, dzięki którym będą widoczne na drodze. Serdeczne życzenia, a także upominki otrzymały dzieci od przedstawiciela Banku Spółdzielczego Ziemi Łowickiej Oddział w Sadkowicach dyrektor Pani Urszuli  Wieczorek. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni prezentami. Po oficjalnej uroczystości odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszaków, którzy licznie uczestniczyli w uroczystości. Nad całością uroczystości czuwały wychowawczynie - Pani Krystyna Woźniak i Pani Janina Walas.

Opracowała Janina Walas


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-10-21 22:40:51
modyfikacja: Marek Lewandowski
data modyfikacji: 2014-10-29 10:37:03

 

Ku czci i chwale !

             W dniu 26 września 2014 roku w Zespole Szkół w Sadkowicach, uczniowie klasy II Gimnazjum im. Jana Pawła II przedstawili swoim kolegom i koleżankom prezentację multimedialną pod tytułem „Oto Polska- symbole narodowe”. Składała się z trzech części. W pierwszej uczniowie opowiedzieli historię naszych symboli narodowych. Obecni mieli także okazję wysłuchać pieśni patriotycznych, które w dawnych czasach pełniły funkcję hymnu narodowego. Podczas drugiej części pt. „Polacy związani z polskim patriotyzmem” uczniowie zostali zabrani w podróż śladami historii Polski. Obecni na prezentacji mogli poznać twórczość wielu Polaków- artystów, którzy umiłowali ojczyznę. Rozbrzmiała muzyka Fryderyka Chopina, ukazały się obrazy Jana Matejki, młodzież wysłuchała „Inwokacji” pochodzącej z epopei narodowej pt. „Pan Tadeusz” autorstwa Adama Mickiewicza. Ostatnia część pt. „Polska podziemna”- przybliżyła wszystkim obecnym historię drugiej wojny światowej i bohaterów tego okresu. Warto też zauważyć, że w dniach 26 i 27 września obchodziliśmy 75 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

     Drugoklasiści oprócz prezentacji multimedialnej przygotowali również plakaty o podobnej tematyce, które wyeksponowane są w budynku Gimnazjum.

 

Była to cenna lekcja patriotyzmu i historii dla uczniów naszej szkoły w miesiącu pamięci narodowej. Wszelkie działania uczniów koordynowała Pani Beata Pakuła- wychowawczyni klasy drugiej.               

 

 


                                               Opracowali:

Jolanta Cholewińska, Mateusz Biskupiak

                                                                                                       


autor informacji: Karolina Jaźwiec
data publikacji: 2014-10-19 18:47:34

Dzień Edukacji Narodowej 2014

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej połączony był w naszej szkole z przyjęciem pierwszoklasistów w brać uczniowską Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Sadkowicach. Uroczystą oprawę święta podkreślały poczty sztandarowe oraz obecność zaproszonych gości. Po wypowiedzeniu słów ślubowania i powitania kolejnego rocznika pierwszaków w progach gimnazjum przez dyrektora Zespołu Szkół w Sadkowicach pana Marka Lewandowskiego uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Droga, którą idę”. Były wiersze, piosenki i humor ze szkolnej ławki oraz prezentacja multimedialna uzupełniająca występ gimnazjalistów.

Święto Edukacji było okazją do podziękowań i wyróżnień wręczonych przez obecnego na uroczystości wójta gminy Sadkowice pana Leszka Jankowskiego, który docenił szczególne zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego dyrektora Zespołu Szkół w Sadkowicach pana Marka Lewandowskiego, wicedyrektor pani Teresy Wielgus, prezesa klubu sportowego LUKS „Sadkowice” pana Radosława Kowalczyka oraz sekretarza klubu pani Wioletty Wieteski. Podziękowania gronu pedagogicznemu oraz pracownikom niepedagogicznym za trud wychowania i edukacji złożyły na ręce dyrektora szkoły przedstawicielki Rady Rodziców pani Anna Czerwińska i pani Magdalena Sobczak. Zwieńczeniem dnia był poczęstunek zorganizowany przez rodziców dla zaproszonych gości.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2014-10-14 18:06:58
modyfikacja: Karolina Jaźwiec
data modyfikacji: 2014-10-19 19:05:23
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 |
Copyright © 2009 - 2020 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.