Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: piątek, 29 marca 2024 r. Do końca roku szkolnego: 85 dni.
Zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Uwielbienia

Łódź

Ratunkowa

Uwielbienia Łódź Ratunkowa to specjalny wieczór, raz w miesiącu, kiedy młodzi mogą mocno uwielbiać Boga. Spotkania odbywają się o godz. 19.00 w kościele Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60). Jest to wydarzenie wysokonakładowe - od profesjonalnego nagłośnienia po światła koncertowe w kościele. Muzycznie nad wydarzeniem czuwa zespół Mocni w Duchu. Spotkanie animuje grupa młodzieżowa Młodość - lubię to.

Od dwóch lat uczniowie naszego Zespołu Szkół uczestniczą w tym specjalnym wieczorze. W dniu 31 października 2017 roku przedstawiciele wspomnianej już grupy młodzieżowej Młodość – lubię to przyjechali do naszej szkoły, aby zaprosić kolegów i koleżanki do jeszcze liczniejszego udziału w spotkaniach Uwielbieniowej Łodzi Ratunkowej. 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-11-06 13:17:55

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 19-20 października 2017 r. uczniowie klas: IVa, Va, VI, VIIa i VIIb byli na wycieczce we Wrocławiu. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Halina Pruszczyk, Agnieszka Tulin, Renata Ekiel i Małgorzata Szczuka - Misztal.  

Program wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, położonego na jednej z 12 wysp tworzących miasto Wrocław. Tu powstała pierwsza osada z zamkiem książęcym, tu istniejący kościół podniesiono w 1000 roku do rangi katedry. Następnie udaliśmy się w kierunku Hali Targowej przez Most Tumski, który jest kolejną atrakcją Wrocławia. Po drodze przewodnik zwrócił naszą uwagę na budynek Uniwersytetu Wrocławskiego  - jednej z najważniejszych i najstarszych uczelni we Wrocławiu. Kolejnym punktem naszego programu było zwiedzanie Starego Miasta. Tu zatrzymaliśmy się przy Starym Ratuszu, który jest unikatowym w skali europejskiej zabytkiem świeckiej architektury gotyckiej. Zachwyciła nas architektura Starego Miasta, w szczególności kamieniczki Jaś i Małgosia, ul. Jatki oraz bulwar Dunikowskiego. Z Rynku na pieszo przeszliśmy do Muzeum Sztuki we Wrocławiu, aby tam podziwiać Panoramę Racławicką. Wszyscy byliśmy zachwyceni obrazem olejnym przedstawiającym bitwę pod Racławicami. Zabiegi techniczne wykorzystane przy tym obrazie sprawiają, iż można go porównać do współczesnej technologii 3D.

            Drugi dzień rozpoczął się od rejsu statkiem po Odrze. Kolejną atrakcją było zwiedzanie wrocławskiego Zoo i Afrykarium. Mogliśmy tu w przepięknej scenerii podziwiać wiele gatunków zwierząt - rekiny, hipopotamy, krokodyle oraz niezliczone gatunki ryb i innych ssaków morskich. Dobre warunki pogodowe sprzyjały też zwiedzaniu pozostałych atrakcji wrocławskiego ZOO. Ostatni punkt naszego programu został zrealizowany na platformie widokowej SKY TOWER. Położony na przedostatnim - 49 piętrze punkt widokowy uznawany jest za jedną z większych atrakcji Wrocławia.

             Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci pożegnaliśmy Wrocław i pełni wrażeń oraz pozytywnych emocji udaliśmy się w drogę powrotną do Sadkowic.

                                                                       Opracowała: Małgorzata Szczuka - Misztal


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-11-06 11:40:55

Wycieczka
Kraków - Zakopane - Oświęcim

W dniach 16,17,18 października 2017 r. uczniowie Gimnazjum w Sadkowicach udali się wraz z wychowawcami na wycieczkę na trasie: Kraków – Zakopane – Oświęcim.

Pierwszy dzień obejmował zwiedzanie dawnej stolicy Polski. Na Wawelu uczniowie poznali nieco historii miasta Krakowa, przypomnieli sobie dynastie tam panujące i wydarzenia historyczne ściśle z tym miejscem związane. Rozpoznawali style od gotyckiego, renesansowego po barokowy. Na dziedzińcu wyróżniali znane ze starożytnej Grecji porządki architektoniczne: dorycki, koryncki i joński. Zwiedzali katedrę, w której odbywały się koronacje i pogrzeby polskich królów. W podziemiach odwiedzili Kryptę Wieszczów Narodowych: A. Mickiewicza, J. Słowackiego i C. K. Norwida oraz kryptę J. Piłsudskiego. Na wzgórzu mieści się również rzeźba przedstawiająca legendarnego Smoka wawelskiego ziejącego ogniem, przy którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Uliczkami Krakowa przeszliśmy ze wzgórza na Stary Rynek, gdzie zwiedzaliśmy Sukiennice oraz Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Udało nam się również wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej wsłuchując się w legendy opowiadane przez przewodnika. Po wizycie w historycznym i urokliwym Krakowie udaliśmy się na nocleg do ośrodka wypoczynkowego „Limba” w Poroninie.

Następnego dnia czekały na nas górskie wojaże. Plan jeden – Sarnia Skała, czyli oko w oko z Giewontem. Wycieczkę na szczyt 1377 m n.p.m. rozpoczęliśmy dość wcześnie, ale pogoda dopisywała. Szlak prowadził skrajem lasu, gdzie mogliśmy podziwiać widoki na panoramę Zakopanego. Skierowaliśmy się od wjazdu na Kasprowy Wierch czarnym szlakiem prowadzącym na Giewont. Wędrówka po dość stromym i naturalnym podłożu – kamienie przeplatane z korzeniami drzew i wyślizganymi skałami – dawały się wszystkim we znaki. Odpoczynek na Czerwonej Przełęczy na drewnianych ławach był wszystkim bardzo potrzebny. Od tego miejsca dzieliło nas 10 minut do zdobycia szczytu. A tu podziwialiśmy masyw Giewontu, szczyty Tatr Zachodnich, Babią Górę oraz Gorce. Udajemy się następnie dnem Doliny Strążyskiej wzdłuż potoku, by wraz z przewodnikiem zatrzymać się na Krupówkach. Pogoda, humory dopisywały, trudniej było z kondycją, ale wszyscy szlak górski zaliczyliśmy. Brawo dla nas!

Ostatniego dnia wycieczki udajemy się do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu, gdzie podzieleni na dwie grupy z przewodnikami zwiedzamy Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny, w którym zginęło ponad milion ludzi. Odwiedziliśmy obiekty budowlane (zwane blokami), autentyczne drogi, rampy, ogrodzenia, a także zbiory obiektów ruchomych po byłych więźniach (walizki, buty, przedmioty codziennego użytku, pasiaki i przedmioty więźniarskie, zdjęcia kobiet, mężczyzn i dzieci, które katalogowali Niemcy, miejsce apeli, ścianę śmierci i pomieszczenia, w których masowo mordowano ludzi i pozbywano się ich ciał, m.in. w krematorium). Te dwie części obozu pozwoliło nam przybliżyć sobie ogrom cierpień, których dokonano na niewinnych ludziach, którym przyszło żyć w czasie II wojny światowej. Niezrozumiały jednak pozostaje dla nas to, że „ludzie ludziom zgotowali ten los”. Ta prawdziwa lekcja historii pozostanie na długo w naszej pamięci i oby na zawsze dla młodych pokoleń, bo przecież: „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie” wg słów George’a Santayan’ego. Po wstrząsającej lekcji historii i języka polskiego udaliśmy się do autokaru, by odbyć bezpieczną drogę powrotną do naszych domów.

Opracowała Beata Gotner - Jurek

 

Opiekę nad uczniami sprawowali: Beata Gotner – Jurek, Ewa Kępka, Magdalena Pajda, Radosław Kowalczyk.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-10-25 12:49:37

Pielgrzymka do Sanktuarium w Szczukach

Promienista Pielgrzymka Szkół do Sanktuarium Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Szczukach odbywa się co roku, w trzeci czwartek miesiąca września.  W tym roku był to 21 września.

W pielgrzymce tej wzięło udział 134 uczniów sadkowickiej szkoły. Byli to uczniowie klas IV- VII Szkoły Podstawowej i II-III Gimnazjum.

Pątnicy mieli wyruszyć spod szkoły pod przewodnictwem księdza proboszcza Macieja Mroczkowskiego o godz. 9.00, by, o godz. 11.00 wraz z pątnikami z sąsiednich szkół: Lubani, Trębaczewa, Kłopoczyna, Chodnowa, Starej Wsi wziąć udział w uroczystej Eucharystii. Pogoda jednak nie była łaskawą dla podejmujących trud pielgrzymowania. Ulewny deszcz sprawił, iż piesza pielgrzymka przekształciła się w autokarową.

O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez kapłanów: dziekana dekanatu Biała Rawska – ks. dr Bogdana Zatorskiego, proboszcza Sanktuarium w Szczukach- ks. Zdzisława Madzio, proboszcza parafii w Sadkowicach – ks. Macieja Mroczkowskiego, oraz ks. Grzegorza Pypeć z parafii w Nowym Mieście n. Pilicą, który to skierował do zebranych bardzo wymowną homilię. Opierając się na przykładach świętych, szczególnie św. Stanisława Kostki i św. Maksymiliana Marii Kolbego ukazał młodym słuchaczom, czym jest wiara w Chrystusa, i w jaki sposób powinni zatopić się w miłości Zbawiciela.

Po Mszy Świętej miejscowy proboszcz zaprosił wszystkich młodych uczestników spotkania i ich opiekunów na gorącą herbatę i słodki poczęstunek.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, po posiłku pielgrzymi podjęli trud wejścia na Szczucką Kalwarię, oraz zwiedzili muzeum poświęcone pamięci patrona miejscowej parafii- św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek w miejscowym, przykościelnym sklepiku.

 Organizacją pielgrzymki zajęli się p. Maria Wiśniewska i p. A Kieszek.

Opiekę nad uczniami sprawowali: p. E. Kępka, p. R. Kowalczyk, p. M. Kramarz,

p. M. Misztal- Szczuka, p. M. Stolarek, p. A. Tulin, p. H. Tokarska, p. K. Woźniak.

 Opracowała Maria Wiśniewska

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-10-25 11:39:24

Współpraca ze Stowarzyszeniem
,,Słyszeć bez granic”

W dniu 18 października 2017 roku w naszym Zespole Szkół, z inicjatywy Pani Agnieszki Wydry – mamy dwóch uczennic Pauliny i Julki, a na zaproszenie dyrektora szkoły, odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia ,,Słyszeć bez granic” zatytułowane "Świat moich uszu".

Stowarzyszenie to jest organizacją pozarządową, powstałą z inicjatywy  rodziców dzieci niesłyszących, które mają wszczepione implanty słuchowe. Stowarzyszenie opiera się na działalności społecznej członków i nie prowadzi działalności gospodarczej. Członkowie Stowarzyszenia zaprezentowali dzieciom i nauczycielom oraz zaproszonym gościom, ze społeczności lokalnej, swoją drogę w zakresie leczenia wad słuchu za pomocą implantów słuchowych oraz w przejściu przez proces postępowania leczniczego. Stowarzyszenie niesie również pomoc potrzebującym pacjentom poprzez ułatwienie im dostępu do nowoczesnych metod leczenia wad słuchu. Prelegenci przekazali również wiedzę i podzielili się doświadczeniem w zakresie rehabilitacji pacjentów z implantami słuchowymi. Na zakończenie prezentacji Pani Agnieszka Wydra przeprowadziła konkurs, w którym czterech uczniów otrzymało nagrody. Poza tym każdy uczeń biorący udział w spotkaniu otrzymał materiały poglądowe oraz różnego rodzaju gadżety. 

Opracowała Teresa Wielgus 

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2017-10-22 12:07:11
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 |
Copyright © 2009 - 2021 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.