Dnia 18 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół w Sadkowicach odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym uroczystość – pożegnanie uczniów klasy VIII oraz ostatniego rocznika gimnazjalistów.
Nasi najstarsi uczniowie, przygotowani przez wychowawców: Halinę Pruszczyk, Ewę Kępkę oraz Karola Jakubczaka, wspominali lata nauki w Zespole Szkół w Sadkowicach. Były słowa wdzięczności za naukę i opiekę, wiersze, piosenki oraz dostojny polonez w wykonaniu trzecioklasisów i wzruszający walc ósmoklasistów na zakończenie części artystycznej.
W pięknych słowach podsumowujących ostatnie lata nauki zwrócił się do absolwentów dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach pan Marek Lewandowski. Z rąk pana dyrektora uczniowie otrzymali nagrody książkowe za najwyższe średnie ocen, za reprezentowanie barwy szkoły w zawodach sportowych, a także za działalność w samorządzie uczniowskim.
*** *** ***
DRODZY ABSOLWENCI!
ŻYCZY WAM SUKCESÓW W NAUCE, ROZWIJANIA PASJI I REALIZACJI MARZEŃ, ABY DROGA KTÓRĄ WYBIERZECIE DOPROWADZIŁA WAS TAM, GDZIE CHCIELIBYŚCI BYĆ ZA KILKA LAT...
Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Sadkowicach
Opracowała Kamila Major
We wtorek 18 czerwca 2019 r. uczniowie klasy IIa wraz z rodzicami i wychowawcą udali się do Rodzinnego Parku Rozrywki "Sady Klemensa" w Podskarbicach Szlacheckich na piknik rodzinny na zakończenie roku szkolnego.
Wśród wielu atrakcji znalazły się warsztaty pt.: "Gdyby jabłka mogły mówić", pieczenie kiełbasek oraz liczne zabawy ruchowe: labirynty, zjeżdżalnie, trampoliny, strachowisko, a także przejazd kolejką.
Wyjazd był doskonałą nagrodą dla dzieci za pracę i zachowanie, a jednocześnie okazją do wspólnej klasowej zabawy przed wakacjami.
Opracowała Krystyna Woźniak
W dniu 17 czerwca 2019 r. uczniowie klasy VII wraz z kolegami z klasy szóstej szkoły podstawowej z Cielądza uczestniczyli w wycieczce do miejscowości Michałówek pod Łowiczem w celu oglądania trofeów myśliwskich. Trofea te znajdują się na prywatnej posesji myśliwego na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Poza wizytą w swoistym muzeum uczniowie zwiedzali położone na terenie parku stawy i ogrody przechadzając się wytyczonymi ścieżkami. Wycieczka zorganizowana z inicjatywy rodzica – pani Justyny Walczak.
Opracowała Milena Kramarz
Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów w życiu każdej klasy.
W dniach 10-12.06.2019r. uczniowie z klasy Ia i Ib wraz z rodzicami i wychowawcami: Wiesławą Przybyłkiewicz i Beatą Korzycką, wyjechali na Wycieczkę: Wieliczka - Zakopane – Energylandia.
Program wycieczki przedstawiał się następująco:
WIELICZKA, a tam: Kopalnia Soli w Wieliczce – trasa turystyczna Szybem Daniłowicza - wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię; Tężnie solankowe - spacer z terapią wziewną solankami.
ZAKOPANE i okolice: spacer z przewodnikiem Doliną Strążyską do wodospadu Siklawica, wizyta w bacówce, ZAKOPANE, Skocznie Narciarskie, Jaszczurówka, Spacer po Krupówkach, Gubałówka – wjazd i zjazd wyciągiem z Polany Szymoszkowej.
ENERGYLANDIA największy rodzinny park rozrywki - potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 70 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych.
Na wycieczkę pojechaliśmy z Biurem Podróży GLOB ze Skierniewic. Kierowcą naszego autokaru była pani Monika, a pilotką pani Basia. Pani Monika wiozła nas bardzo bezpiecznie krętymi drogami górskimi. Pani Basia dostarczała nam dużo ciekawych informacji, dotyczących miejsc, które odwiedziliśmy. Oprócz tego po Wieliczce i Zakopanem oprowadzali nas sympatyczni przewodnicy.
Nocowaliśmy w Pensjonacie Limba w Poroninie, gdzie serwowano nam pyszne śniadania i obiadokolacje.
Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała nam jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki.
Opracowała: Beata Korzycka
W dniach 10-12 czerwca uczniowie naszej szkoły z klas: III, IVa, Va i b,VIa i b wraz z opiekunami zwiedzali Góry Stołowe.
W pierwszym dniu dotarliśmy drogą 100 zakrętów do Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie spacerowaliśmy malowniczym labiryntem skał piaskowcowych, które utworzyły trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, przeciskając się często wąskimi szczelinami pomiędzy skałami. Pani przewodnik bardzo ciekawie o historii i kształcie napotkanych na trasie skał opowiadała. Tegoż dnia odwiedziliśmy również Kudowę Zdrój, gdzie spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym i piliśmy wodę w pijalni wód mineralnych. Poznawaliśmy okoliczną niespotykaną u nas roślinność.
Zakwaterowaliśmy się w pensjonacie „Granada” w Łężycach, gdzie do dyspozycji mieliśmy boisko do gier zespołowych, plac zabaw, świetlicę oraz basen z saunami i grotą solną.
Drugiego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kaplicy Czaszek w Czermnej, a następnie przekroczyliśmy granicę i udaliśmy się do Skalnego Miasta w Czechach. Wielkie wrażenie zrobiły na nas unikalne formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę. Byliśmy przy skalnym wodospadzie, szmaragdowym jeziorze oraz górskim jeziorku, które przepłynęliśmy wieloosobowymi tratwami w towarzystwie czeskiego flisaka, który raczył nas wesołymi, pełnymi dowcipów opowieściami. W drodze powrotnej zrobiliśmy zakupy w czeskim sklepie i udaliśmy się w drogę powrotną do naszego ośrodka na gorący posiłek oraz atrakcje zaserwowane na miejscu, w tym basen.
W ostatnim dniu wycieczki odwiedziliśmy Złoty Stok, gdzie czekała na nas Podziemna Trasa Turystyczna a w niej: Sztolnia Gertrudy, Chodnik Śmierci, spotkanie z Gnomem, przejście do podziemnego wodospadu, podziemny spływ łodziami, a także przejażdżka podziemnym pomarańczowym pociągiem oraz Muzeum Minerałów. Atrakcji mieliśmy wiele i zadowoleni oraz nieco zmęczeni udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.
Kolejna wycieczka, która pokazała nam niezwykłość miejsc, krajobrazów i wielkość natury, o którą trzeba dbać, by podziwiać ją mogły kolejne pokolenia.
Opiekę nad uczniami sprawowali: kierownik wycieczki pan Radosław Kowalczyk oraz pani Beata Gotner-Jurek, pani Ewa Kępka, pani Halina Tokarska.
Opracowała Beata Gotner-Jurek