Gminny konkurs języka rosyjskiego
Już po raz kolejny w szkole w Lubani odbył się gminny konkurs języka rosyjskiego dla uczniów klas VI. Nadrzędnym celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży językiem rosyjskim oraz integracja szkół na terenie gminy Sadkowice.
W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze szkół w Trębaczewie, Sadkowicach oraz Lubani. Z naszej szkoły byli to: Damian Kaczuba, Wiktoria Woźniak, Izabela Gwiazdowicz – klasa VI b oraz Patrycja Zdzieszyńska, Paweł Zabrzuch, Sebastian Szymański – klasa VIa.
Najlepszy wynik w tym roku uzyskał uczeń ze szkoły w Trębaczewie. Naszym uczniom niewiele brakło, aby stanąć na podium – Damian Kaczuba zajął IV miejsce, a Patrycja Zdzieszyńska – V. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki w języku rosyjskim. Fundatorem nagród była pani Wójt Gminy Sadkowice.
Uczniów do konkursu przygotowywała Urszula Adamczyk – nauczyciel języka rosyjskiego.
Opracowała: Urszula Adamczyk
Uczniowie klas I – IV wraz z rodzicami w dniach 4 – 5 maja 2015 roku byli na wymarzonej wycieczce w Zakopanem.
Podziwiali piękne widoki Tatr z Gubałówki, wędrowali szlakiem Doliny Kościeliskiej i Doliny Białego oraz odwiedzili Jaskinię Mroźną, która zachwyciła wszystkich uczestników wycieczki. Nie obyło się również bez zakupów na słynnych Krupówkach. Były też atrakcje dla miłośników sportów zimowych – mieli oni bowiem okazję zobaczyć skocznie narciarskie. Miłośnicy górskich szlaków podziwiali piękno natury i kroczyli ulubionymi ścieżkami Jana Pawła II. Modlili się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Mieli możliwość zobaczenia starego Kościółka i cmentarza na Pękowym Brzyzku.
Wszyscy wrócili w dobrym humorze i z uśmiechem na twarzy.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Wiesława Przybyłkiewicz, Krystyna Woźniak, Halina Tokarska, Wioletta Wieteska i Magdalena Więckowska.
Opracowała: Wiesława Przybyłkiewicz
Wycieczka dwudniowa na trasie Tarnowskie Góry- Radzionków- Ogrodzieniec: 27- 28.05. 2015r.
W wycieczce brali udział uczniowie klas IVa, IVb, Va, Vb i VIb. Program wycieczki przedstawiał się następująco:
Pierwszy dzień rozpoczął się zwiedzaniem zabytkowej Kopalni Srebra z podziemnym przepływem łodziami, następnie uczniowie zwiedzili Multimedialne Muzeum Górnictwa oraz Skansen Maszyn Parowych.
Dzień zakończył się zwiedzaniem przepływem łodziami sztolni „Czarnego Pstrąga”
Wieczorem uczniowie uczestniczyli w dyskotece w ośrodku w którym byli zakwaterowani.
Drugi dzień to wizyta w Radzionkowie, gdzie uczniowie realizowali program w Muzeum Chleba i Szkoły. Poznali historię chleba, jego pochodzenie i tradycje z nim związane, proces produkcji chleba, a także uczestniczyli w warsztatach polegających na samodzielnym formowaniu plecionki i degustacji własnych wypieków. Wysłuchali prelekcji o szacunku do chleba. Odbyli lekcję w dawnej klasie szkolnej poznając historię nauczania przed laty w szkołach, dawne książki, materiały piśmiennicze, stroje, naukę pisania rysikiem na tabliczkach kamiennych oraz historię komputerów. Wizyta w Radzionkowie zakończyła się zwiedzaniem Bacówki.
Dalszym etapem wycieczki była wizyta w Chorzowskim Planetarium w którym uczniowie obejrzeli seans „ Podróż Małego Księcia”. Tytułowy bohater opuszcza swoja planetę B- 612 i rozpoczyna międzyplanetarną podróż w poszukiwaniu szczęścia, miłości i sensu życia. Podróż była okazją do poznania niektórych gwiazdozbiorów.
Dzień zakończył się przejazdem do Ogrodzieńca i zwiedzaniem Zamku Ogrodzieniec. Uczniowie poznali historię zamku, zwiedzili jego ruiny oraz muzeum wraz z salą tortur.
Wizyta w Ogrodzieńcu zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
Program wycieczki był okazja nie tylko do wspaniałej zabawy i wypoczynku, ale także dostarczył wiele ciekawych informacji poszerzając wiedzę uczniów.
Organizatorkami i opiekunkami na wycieczce były panie Ewa Kępka, Anna Szczepańska i Urszula Adamczyk.
Opracowała: Anna Szczepańska
Dnia 5 maja 2015 r. obchodziliśmy w Zespole Szkół w Sadkowicach kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poczty sztandarowe szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół w Sadkowicach oraz przygotowane przez uczniów kotyliony podkreśliły charakter i rangę święta.
Za uroczystość odpowiedzialni byli: pan Andrzej Kieszek i pani Beata Korzycka.
Na początku kwietnia sprawdzian mieli uczniowie klasy VI, zaś w dniu 21 IV 2015 r. trzecioklasiści z Gimnazjum im. Jana Pawła II rozpoczęli swoje zmagania egzaminacyjne. Przez najbliższe trzy dni sprawdzili swoją wiedzę z ostatnich trzech lat nauki:
21 IV (wtorek) - egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego,
22 IV (środa) - egzamin z matematyki oraz z przedmiotów przyrodniczych,
23 IV (czwartek) - egzamin z języka obcego.
W tym roku do egzaminu przystąpiło 30 uczniów.
Życzymy, aby wyniki osiągnięte podczas egzaminu pozwoliły dostać się do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych.
Opracowała: Karolina Jaźwiec