Biuletyn Informacji PublicznejGmina SadkowiceKuratorium Oświaty w ŁodziMinisterstwo Edukacji Narodowejbaner
Dzisiaj jest: poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. Do końca roku szkolnego: 187 dni.
Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół w Sadkowicach dziękują rodzicom uczniów za pomoc w organizacji zabawy andrzejkowej.

Wycieczka:
KrakówZakopane
Oświęcim

 

W dniach 19 – 21 czerwca 2013 r. uczniowie gimnazjum w nagrodę za aktywny udział w pracach Samorządu Uczniowskiego oraz zaangażowanie w promocję zdrowego stylu życia uczestniczyli w trzydniowej wycieczce: Kraków – Zakopane  - Oświęcim.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa. Na naszym szlaku zabytków tego wiekowego miasta znalazły się: Stare Miasto, Katedra na Wawelu, Krypty grobowe, Komnaty Królewskie Zamku Wawelskiego, dziedziniec na Wawelu, Kościół Mariacki i Ołtarz Wita Stwosza, kuria z „Oknem papieskim”. W Krakowie mogliśmy zobaczyć i posłuchać historii o Smoku Wawelskim oraz dotknąć „serca” Dzwonu Zygmunta. Następnym punktem na trasie wycieczki był Biały Dunajec. Tam znajdował się pensjonat, w którym zostaliśmy zakwaterowani.

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Zakopanem. W pierwszej części dnia wraz z przewodnikiem tatrzańskim wędrowaliśmy szlakami Doliny Strążyskiej i Doliny Białego. Udało nam się zdobyć szczyt Sarniej Skały (1370 m n.p.m.). Popołudnie spędziliśmy zwiedzając Zakopane i spacerując po Krupówkach. Gościliśmy także w bacówce, w której mogliśmy kupić świeże oscypki. Zmęczeni, ale w dobrych humorach powróciliśmy do pensjonatu, gdzie po kolacji odbyła się dyskoteka dla młodzieży.

Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Oświęcimiu w miejscu katorgi i śmierci rzeszy ludzi, tj. Muzeum Obozu Zagłady Auschwitz – Birkenau. Uczniowie z uwagą i pokorą wysłuchali słów przewodnika o smutnej i krwawej historii miejsca. Ostatnim punktem wycieczki był Mc Donald’s. Późnym wieczorem szczęśliwie dotarliśmy do Sadkowic.

Opracowała Urszula Adamczyk

 

Podczas wycieczki opiekę nad uczniami pełnili nauczyciele: Magdalena Pajda, Ewa Kępka, Halina Pruszczyk, Urszula Adamczyk oraz Radosław Kowalczyk.

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2013-06-26 11:38:52

Wycieczka

klas II

do Sanktuariów Maryjnych

 

W dniu 19 czerwca 2013r. uczniowie klas II-ich Zespołu Szkół w Sadkowicach, wraz z rodzicami i opiekunami: M. Wiśniewską, K. Woźniak, J. Walas brali udział w wycieczce do znanych Sanktuariów Maryjnych. Na pielgrzymim szlaku przewodnikiem był ksiądz proboszcz Maciej Mroczkowski.

Centralnym punktem było Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Niepokalanowie, którego założycielem był o. Maksymilian Maria Kolbe.

Uczestnicy wycieczki oprócz zwiedzania sanktuarium wzięli czynny udział w uroczystej Mszy Świętej, która była transmitowana przez Radio Niepokalanów. Następnie obejrzeli „Panoramę Tysiąclecia Polski” (przedstawiona za pomocą ruchomych figur), zwiedzali Muzeum o. Maksymiliana Kolbe, kaplicę, w której święty sprawował Eucharystię. Tam zapoznali się z życiorysem, działalnością i drogą do świętości o. Maksymiliana.  Zwiedzali także Muzeum Pożarnictwa znajdujące się na ternie sanktuarium.

Kolejnym Sanktuarium na pielgrzymim szlaku było Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie, następnie zabytkowa kaplica i kompleks pałacowy w Guzowie.

W parafii Kurdwanów uczestnicy wycieczki zwiedzali zabytkowy, drewniany kościół a następnie przez gościnnych parafian zostali zaproszeni na „Rodzinny Piknik”. Po grillowaniu dorośli mieli czas na chwilę odpoczynku a dzieci czas na zabawę w parafialnej świetlicy, boisku lub na łonie natury.

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki odwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej w Miedniewicach.

 

Opracowała Maria Wiśniewska

 

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2013-06-26 09:53:22

„Rodzinne spotkanie
z przyrodą”

- piknik w leśniczówce
kl. IIIb

 

W środę 19.06.2013 r. zajęcia uczniów w klasie IIIb rozpoczęły się inaczej niż zwykle. O poranku w szkolnych ławkach uczniowie zasiedli razem z rodzicami. Wszyscy w strojach sportowych i wygodnym obuwiu przygotowania wyprawę do odległej o 22 km leśniczówki w Stolnikach.

Dzień rozpoczął się wspólną pogadanką, zapoznaniem z celami wyprawy a dzieci wprowadziły obecnych w nastrój piosenką „Rozśpiewany las”. W takiej atmosferze, pozytywnie zmotywowani rodzice i uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli na „Rodzinne spotkanie z przyrodą”. Tam czekał już gościnny przyjaciel i opiekun lasu – leśniczy p. W. Kowalski. Powitał wszystkich przybyłych gości zabrał ich na spacer połączony z obserwacjami przyrodniczymi w naturalnym leśnym środowisku. Uczestnicy tych ciekawych zajęć w terenie mieli możliwość podglądania, rozpoznawania i nazywania roślin i zwierząt leśnych. Przewodnik leśnej wyprawy zapoznał wszystkich przyjaciół przyrody z pozytywnym i negatywnym wpływem człowieka na las oraz z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w tym szczególnym miejscu. Wszyscy zgodnie zadeklarowali swój czynny udział w świadomym korzystaniu z dóbr tego bogatego i cennego środowiska oraz otaczania go ochroną.

Następnie przyszedł czas na zabawy i gry integracyjne dzieci z rodzicami. Chłopcy z uciechą gonili za piłką w czym z ogromnym zaangażowaniem towarzyszyli im tatusiowie. Kiedy chłopcy rozgrywali mecz piłki nożnej , dziewczynki miały nie mniej radości podczas gry w siatkówkę ze swoimi mamusiami. Skakanki też cieszyły się powodzeniem. Ogromną frajdą i wyzwaniem dla dzieci była również budowa namiotów. Nie mogło także zabraknąć zabawy „Chodzi lisek koło drogi” – wszak byliśmy w leśniczówce. Mamusie tu wykazały się ogromną sprawnością i sprytem – co przysporzyło wszystkim dużo radości.

Zwieńczeniem atrakcji była degustacja pysznych potraw przygotowanych przez mamusie – potrawy z grilla, sałatki i desery na świeżym powietrzu w sympatycznej atmosferze miały niepowtarzalny smak. Był czas również na spokojne rozmowy i odpoczynek w cieniu na kocyku. Dzień minął bardzo przyjemnie.

Na pożegnanie  dzieci wręczyły panu leśniczemu własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną pt. „Czerwony Kapturek”. Bogatsi o nowe doświadczenia, zadowoleni i wypoczęci wróciliśmy do szkoły. Opiekę nad uczniami sprawowali Halina Tokarska i Marcin Stolarek.

Opracowała Halina Tokarska

 

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2013-06-20 21:14:45

Wycieczka klasy IIIA gim
do Nowego Miasta n.Pilicą


Wtorkowe przedpołudnie 18 czerwca 2013 r. klasa IIIA gimnazjum spędziła w sąsiadującym z Sadkowicami Nowym Mieście nad Pilicą.

W pierwszej kolejności swoje kroki skierowaliśmy do Muzeum Regionalnego. Niewielkie muzeum może poszczyci się nie lada zbiorami, np.: zębami mamuta i autentyczną urną rzymską wykopaną podczas prac archeologicznych na terenie miasta, pokaźnym zbiorem banknotów, zdjęciami z trąby powietrznej, która nawiedziła Nowe Miasto w 1958 roku, zbiorem obrazów i rękopisów, biblią Marcia Lutra, dawnymi przedmiotami codziennego użytku. Kustosz muzeum pan Jerzy Porada z pasją opowiadał młodzieży o historii miasta, jego początkach, rodach Rawiczów (Nowomiejskich) i Granowskich, pałacu Granowskich, losach muzealnych skarbów, a także o pierwszym w Polsce Zakładzie Przyrodo-Leczniczym doktora Bilińskiego (odpowiednik dzisiejszego sanatorium). Zakład był ewenementem na skalę nie tylko kraju, ale i Europy. Powstał w 1873 i istniał do czasów I wojny światowej, kiedy to drewniane budynki ośrodka uległy spaleniu. Zakład dr Bielińskiego gościł nie tylko znanych Polaków, m.in. Marię Konopnicką, Bolesław Prusa, Henryka Sienkiewicza, ale równie chętnie odwiedzany był przez gości z zagranicy. Informacja o zakładzie Przyrodo-Leczniczym, w którym stosowano zabiegi hydroterapii, była dla nas wielkim zaskoczeniem i potwierdziła znane powiedzenie „cudze chwalicie – swego nie znacie”. Dzięki ogromnej wiedzy i doskonalej umiejętności dzielenia się nią z innymi czas spędzony w muzeum z panem Poradą był wspaniałą lekcją historii.

Kolejnym punktem wycieczki był Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów pw. Św. Kazimierza w Nowym Mieście. O powstaniu klasztoru, sprowadzeniu zakonników do Nowego Miasta oraz o błogosławionym bracie Honoracie Koźmińskim i jego posłudze opowiadał nam br. Łukasz Szokaluk. Będąc w kościele nie mogło zabraknąć modlitwy przed relikwiami błogosławionego Honorata. Uczniowie uczcili pamięć zakonnika pozostawiając kwiat hortensji w ołtarzu bocznym poświeconym jego osobie. Br. Łukasz oprowadził nas po Katakumbach znajdujących się w podziemiach klasztoru, czyli miejscu, gdzie dawniej chowano zmarłych kapucynów. W muzeum klasztornym mogliśmy podziwiać zbiory poświecone pracy i życiu bł. Honorata: konfesjonał, w którym spowiadał wiernych, udzielał porad, prowadził szeroko pojętą misję duszpasterską; pióro, którym pisał, deskę służącą mu za biurko, różaniec, włosiennicę i dyscyplinę służące umartwianiu się, zapiski i wiele innych pamiątek po błogosławionym. Wycieczka zakończyła się w ogrodach klasztornych, gdzie dzięki uprzejmości kapucynów mogliśmy urządzić grilla.

 

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Beata Pakuła, Maria Wiśniewska i Kamila Major.

 

Opracowała Kamila Major

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2013-06-20 21:13:10

Niezapomniane chwile!
KrakówKalwaria ZebrzydowskaWadowice -
Wieliczka

W dniach 10 - 11 czerwca 2013 r. uczniowie klas II i III wraz z rodzicami odbyli wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Wieliczki.

Zwiedzanie rozpoczęło się od dawnej stolicy Polski – Krakowa. Stare Miasto powitało nas otwartymi wrotami Bramy Floriańskiej, gdzie czekał przewodnik. W jego towarzystwie ruszyliśmy w kierunku Rynku Głównego w Krakowie, czyli rynku Starego Miasta. Tam odwiedziliśmy Kościół Mariacki z dwiema wieżami. Z wyższej z nich dobiegł nas Hejnał Mariacki, który hejnalista grał co godzinę. Z zachwytem podziwialiśmy największy w Europie ołtarz wykonany z drzewa  przez przybyłego z Norymbergii rzeźbiarza – Ołtarz Wita Stwosza. Następnie malowniczymi uliczkami Krakowa, gdzie niecodziennym widokiem były strojne dorożki krakowskie, udaliśmy się w kierunku wzgórza wawelskiego z dumnie prezentującym się w słońcu Zamkiem Królewskim i Bazyliką archikatedralną. W ciszy i skupieniu przekroczyliśmy progi miejsca koronacji królów Polski i ich pochówku. Wszyscy uczestnicy wycieczki weszli na Wieżę Zygmuntowską katedry wawelskiej, gdzie z bliska zobaczyliśmy najsłynniejszy polski dzwon - Dzwon Zygmunt (potocznie nazywany Dzwonem Zygmunta). Na dziedzińcu siedziby królewskiej również zatrzymaliśmy się na chwilę. Spotkanie ze „smokiem wawelskim” nad Wisłą było kolejnym punktem naszej wycieczki. Zapowiedzią wędrówki śladami jednego z wielkich Polaków był spacer ulicą Franciszkańską z chwilą wspomnień przy „Oknie Papieskim”. Z bagażem wrażeń udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie czekał na nas ciepły posiłek i nocleg w Domu Pielgrzyma.

Drugi dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem zabytkowego zespołu architektoniczno-krajobrazowego i pielgrzymkowego, będącego unikalną wartością kulturową, przyrodniczą i kultową, który jako jedyna na świecie kalwaria (a jest ich w Europie ponad tysiąc) został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Bazylika, Klasztor OO. Bernardynów i Dróżki.  Następnie nasze kroki skierowaliśmy do rodzinnego miasta Karola Wojtyły – Wadowic. Tam zwiedziliśmy miejsca z nim związane: muzeum i bazylikę. Znalazła się również chwila przerwy na spróbowanie „papieskich kremówek”. Ostatnim, ale również ciekawym punktem na naszym turystycznym szlaku była kopalnia soli kamiennej w Wieliczce. Pod ziemią spędziliśmy ok. 3 godzin oczarowani niepowtarzalnymi widokami rzeźb z soli, kaplic a nawet jezior. Wsłuchując się w ciekawe opowieści przewodnika przemieszczaliśmy się podziemnymi korytarzami, aby ujrzeć imponującą kaplicę św. Kingi zwaną podziemnym kościołem. Ta jedna z największych atrakcji wielickiej kopalni jest największą na świecie podziemną świątynią  (znajduje się 101 metrów pod ziemią!). Pełni wrażeń na powierzchnię wyjechaliśmy nowoczesną windą. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

Opiekę podczas wycieczki sprawowały nauczycielki Karolina Jaźwiec i Halina Tokarska. Opiekunowie bardzo dziękują uczestniczącym w wycieczce rodzicom za okazaną pomoc i zaangażowanie.

Opracowała Halina Tokarska

 


autor informacji: Kamila Major
data publikacji: 2013-06-14 17:15:26
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 |
Copyright © 2009 - 2015 Zespół Szkół w Sadkowicach, Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice, woj. łódzkie
tel./fax: 0468156168 e-mail: Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce  strona internetowa: www.zssadkowice.pl
Ta strona używa mechanizmu cookies. Informacje na ten temat dostępne są w Polityce prywatności.
Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu cookies.