Tegoroczna zabawa andrzejkowa odbyła się 16 listopada 2017 roku. Sala gimnastyczna od godziny 16.00 do 20.00 była wypełniona uśmiechniętymi buziami uczniów z klas IV - VII i gimnazjum. O oprawę muzyczną zadbał DJ Sebastian Wosiek.
Zgodnie z andrzejkową tradycją Samorząd Uczniowski przygotował wiele wróżb. Były one przeprowadzone przy magicznym stole w korytarzu stanowiącym przedłużenie sali tanecznej. Wróżby były potraktowane były bardzo humorystycznie i wzbudziły wiele śmiechu.
Szkolną uroczystość uświetnił występ iluzjonisty. W godzinnym programie mistrz iluzji zaprezentował wiele magicznych sztuczek. Do swoich występów zapraszał uczniów, którzy bardzo chętnie brali w nich udział. Pokaz ten dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji. Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami.
Opiekę nad uczniami podczas dyskoteki sprawowali nauczyciele ZS w Sadkowicach.
Opracowała Małgorzata Szczuka - Misztal
Dnia 11 listopada 2017 r., obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Na tę okoliczność dnia 13.11.2017 r., uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: Radosława Kowalczyka, Magdaleny Pajdy i Agnieszki Tulin, przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem "Żeby Polska była Polską".
W Polsce od ponad 20 lat, a u nas w szkole od kilkunastu, prowadzona jest akcja Sprzątanie Świata.
Tej jesieni po raz kolejny uczniowie wraz z nauczycielami chwycili za worki na śmieci, by uporządkować okolicę.
PAMIĘTAJCIE:
"ŚMIECI SKRZYDEŁ NIE MAJĄ,
NIE ODLECĄ SAME!"
"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły"
H. Zdzitowiecka
Ostatnio naszą szkołę odwiedził leśniczy pan Witold Kowalski. W spotkaniu z leśniczym uczestniczyli uczniowie klasy II szkoły podstawowej.
Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze środowiskiem leśnym oraz z pracą leśnika. Zaproszony gość w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, o lesie w jesiennej szacie i jego mieszkańcach oraz o tym jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Uczniowie dowiedzieli się, jak mogą pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać ten trudny okres, jakie jest znaczenie lasu w życiu człowieka oraz poznali wiele ciekawostek z życia leśnych zwierząt. Gość zachęcał do częstego obcowania z przyrodą. Zwrócił także szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z uroków lasu. Przypomniał uczniom zasady zachowania się w tym szczególnym miejscu, a także jak je chronić. Podczas spotkania dzieci zadawały dużo pytań oraz dzieliły się własnymi doświadczeniami. Na zakończenie pan leśniczy docenił zaangażowanie najaktywniejszych uczniów i obdarował wszystkich słodkim upominkiem. W podziękowaniu za miłe spotkanie uczniowie zaśpiewali i zatańczyli wspólnie z gościem „Jesiennego kujawiaka”. Była to interesująca lekcja przyrody, dzięki której uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat lasu.
Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne - może tym razem w leśniczówce.
Opracowała Halina Tokarska
W dniu 24 października uczniowie klasy II, IIIa, IIIb i IV pod opieką pani Magdy Wielec, Magdaleny Stefańskiej, Janiny Walas oraz Beaty Korzyckiej uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.
Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie jednego z największych ogrodów w Polsce – Arboretum w Rogowie, gdzie uczniowie podziwiali rośliny pochodzące z całego świata. Uczniowie zachwycali się najcenniejszą w Polsce kolekcją drzewną prezentującą się niezwykle malowniczo o tej porze roku. Alpinarium zaś zachwycało widokiem prawie 400 gatunkami roślin górskich. W Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie zaprezentowano uczniom bogatą ekspozycję zwierząt leśnych, kolekcję szyszek, ptasie gniazda i wiele innych ciekawostek przyrodniczych. Kolejną atrakcją na trasie wycieczki była jedna z najnowocześniejszych w Europie palmiarni w otaczającym ją najstarszym parku miejskim w Łodzi „Parku Źródliska”. Tu dzieci zachwycały się egzotyczną roślinnością w otoczeniu palm, bananowców, kaktusów, storczyków itd. Po wspólnym posiłku przyszedł czas na wspólny relaks i zabawy integrujące grupę. Wszyscy uczestnicy wycieczki oddali się rozrywce gry w kręgle. Ostatnim punktem wycieczki było Eksperymentarium – interaktywna wystawa umożliwiająca samodzielne poznawanie działania zjawisk. Zajęcia te okazały się nie tylko wspaniałą i niezapomnianą rozrywką, ale również ciekawą metodą na przyswojenie nowej wiedzy w przystępny sposób.
Nauka przez zabawę była ostatnim etapem wyprawy. Uczniowie zmęczeni, ale ubogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę wrócili do szkoły.
Opracowała Halina Tokarska