Wycieczka do Warszawy uczestników Koła
Przyjaciół Biblioteki i Koła Informatycznego
W dn. 22.05.20011r. Uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki i Koła Informatycznego pojechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziły Muzeum Literatury, gdzie zapoznały się z wystawą poświęconą A. Mickiewiczowi. Uzupełniły wiedzę na temat życia i twórczości poety. Obejrzały przedmioty codziennego użytku należące do rodziny Mickiewicza, małą bibliotekę z dziełami Mickiewicza i innych poetów. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Techniki, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć zabytki techniki i kultury materialnej. Szczególną uwagę zwróciły na zabytki drukarstwa min. na kilka odmian pras drukarskich, z których najstarsza pochodzi z 1846r. Poznały historię wynalazków służących do przekazywania informacji: telefon, telegrafy, radia, telewizory i komputery.
Zwiedzali również Rynek Starego Miasta, Plac Zamkowy, Pałac pod Blachą, Łazienki i Grób Nieznanego Żołnierza. Przeszły też ulicami Warszawy i oglądały najpiękniejsze budowle z XVII I XIX wieku, w których dziś mieszczą się urzędy i instytucje (Pałac Prezydencki, Polska Akademia Nauk, Biblioteka Narodowa, Pałac Prymasowski), kościoły – św. Anny, św. Józefa, św. Krzyża i pomniki Kolumna Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca, Powstania Warszawskiego, Mickiewicza. Na koniec trafiły do laboratorium, gdzie uczestniczyły w lekcji muzealnej pt: Ciekawa fizyka.
Organizatorami i opiekunami wycieczki byli: p. Renata Ekiel, p. Sławomir Ekiel.
Więcej zdjęć w galerii.
Dzień Dziecka i Dzień Sportu
Dn. 1 czerwca 2011 roku w Zespole Szkół odbył się Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Ten dzień był wolny od zajęć edukacyjnych, uczniowie mieli zapewnione różne atrakcje.
Nauczyciele przedszkola dla swoich uczniów zorganizowały rozgrywki sportowe, czytanie ich ulubionych bajek, a także konkursy plastyczne. W tym dniu dzieciaki otrzymały też upominki w postaci słodyczy, torebeczek, kolorowych ołówków i lodów, które zostały zakupione z funduszy rodziców i sponsorów.
Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej ten szczególny dla nich dzień spędzili wspólnie ze swoimi wychowawczyniami. Mieli zorganizowane poczęstunki, konkursy i zabawy na świeżym powietrzu.
Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum uczestniczyli w rozgrywkach sportowych zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego p. Beatę Szymczyk i p. Janusza Szymczyk.
Klasy IV rozegrały mecz w dwa ognie, wygrała IVa. Natomiast klasy V – VI oraz klasy gimnazjalne uczestniczyły w rozgrywkach w piłkę nożną.
W szkole podstawowej uzyskano następujące wyniki:
w kategorii dziewcząt
I miejsce – klasa VIb
II miejsce – klasa Va
III miejsce – klasa VIa
IV miejsce – klasa Vb
Reprezentacja klasy VIb
w kategorii chłopców:
I miejsce – klasa VIa
II miejsce – klasa Vb
III miejsce – klasa VIb
IV miejsce – klasa Va
Reprezentacja klasy VIa
GIMNAZJUM
w kategorii dziewcząt:
I miejsce – klasa IIIb
II miejsce – klasa IIIa
III miejsce – klasy II
IV miejsce – klasy I
Reprezentacja klasy IIIB
W kategorii chłopców klas gimnazjalnych mecze odbywały się w II grupach, z których zwycięscy wzięli udział w meczu finałowym. Walka o I miejsce rozegrała się między drużyną chłopców z klasy II a a drużyną z klasy IIb, zwycięzce wyłoniły rzuty karne.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – klasa IIa
II miejsce – klasa IIb
Reprezentacja klasy IIA
Zwycięscy poszczególnych kategorii otrzymali puchary Dyrektora Zespołu Szkół w Sadkowicach, które zostały wręczone na uroczystym apelu. Ten dzień mile spędzili zarówno nauczyciela jak i uczniowie.
Poranek z Miłoszem
W dn. 27.05.2011r. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sadkowicach uczciło pamięć Czesława Miłosza montażem słowno – muzycznym ,,Poranek z Miłoszem”. Uczennice gimnazjum przy podkładach muzycznych recytowały wiersze poety. Gimnazjaliści i nauczyciele wysłuchały także wierszy recytowanych przez samego Miłosza nagranych na jego spotkaniu autorskim. Przedstawienie zakończyła pieśń ,,Ballada o Maku” napisana przez Miłosza, którą zaśpiewał Jacek Telus. Dziewczynki w symboliczny sposób przekazały wszystkim zebranym, że poecie pozostają tylko jego wiersze. Poranek poetycki przygotowali: Renata i Sławomir Ekiel.
Więcej zdjęć w galerii.
„Ukażesz mi ścieżkę życia…”
Cztery lata temu miała miejsce historyczna chwila w Zespole Szkół w Sadkowicach. Nadano szkole podstawowej imię Janusza Korczaka ze względu na jego niezwykłą postawę, poświęcenie i oddanie dzieciom w mrocznym czasie okupacji hitlerowskiej, zaś gimnazjum nadano imię błogosławionego Jana Pawła II ze względu na jego zasługi w służbie dla człowieka i niedościgły wzór do naśladowania dla przyszłych pokoleń.
Z tej okazji 17 maja przypomniano sylwetki, a przede wszystkim słowa i czyny Wielkich Polaków. Uczniowie wystąpili w części artystycznej, której mottem uczyniono słowa zaczerpnięte z psalmu 16.- „Ukażesz mi ścieżkę życia…”. Cytaty z dzieł patronów przeplatano utworami poetyckimi i muzycznymi. Uroczysty apel uświetnił także występ chóru „Nadzieja” działającego przy Stowarzyszeniu Kulturalno - Oświatowym w Sadkowicach. Nad przebiegiem spotkania czuwały Panie: Monika Szcześniak i Edyta Staszewska, a także koordynator chóru- Pan Jacek Woźniak i prezes Stowarzyszenia- Pani Beata Rogala
Więcej zdjęc w galerii.
,,Wolę być dobra niż być dobrą czarownicą”
Dnia 11 maja 2011 roku uczniowie klasy IVb wystąpili w przedstawieniu pt: ,,Malutka Czarownica”, na które zaprosili nauczycieli oraz wszystkich uczniów klas I-VI.
,,Aktorzy” samodzielnie przygotowali stroje, rekwizyty i afisz teatralny. Zgromadzeni widzowie mieli za zadanie dokładne śledzenie akcji, a następnie sformułowanie morału wynikającego z treści baśni.
Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, co świadczyło o bardzo wysokim poziomie przedstawienia.
Więcej zdjęć w galerii.